Kurutma Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor

Kurutma Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Kurutma Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ? Kurutucu açılmayabilir ve bip sesi çıkarmayabilir. Bazen göstergeler yanıp sönmeye başlar ve hata kodları verilir. Örneğin, “Başlat” göstergesi basıldığında iki kez yanıp sönüyorsa, kapı kapanmasının sıkılığını kontrol etmeniz gerekir. Kodlar en yaygın sorunları belirleyebilir. Bu, parçaların değiştirilmesini gerektirmiyorsa, bunları kendiniz tamir etmeyi deneyebilirsiniz. Ancak bu durumlarda genellikle bir ustanın yardımı olmadan yapamazsınız.

Kurutma Makinesi Işıkları Neden Yanıp Söner ?

 • Su deposu dolu. Bir ışığın yanıp sönmesinin en yaygın nedeni. kurutucular için bu durumda bir hata kodu verilecektir Bu, drenaj borusunun tıkanması nedeniyle yoğuşma suyunun giderilmemesi nedeniyle olur.
 • Tıkalı çıkış hortumu veya çıkış filtresi. Filtre, tüyleri ve iplikleri yakalamak ve odaya girmelerini önlemek için kanalın içine yerleştirilir. Yeterince sık tıkanır, bu nedenle düzenli temizlik gerekir.
 • Drenaj pompası arızası . Yoğuşmalı kurutucularda nemin giderilmesinden sorumlu bir pompa kurulur. Drenaj, çamaşır makinelerine benzetilerek yapılır. Yanıp sönen ışıklar, makinenin suyu boşaltmadığını gösterebilir. Tıkanıklıkları giderirseniz, pompa arızalıdır.
 • Sıcaklık regülatörü hasar görmüş . Kurutma ekipmanının genellikle iki sıcaklık ayarı ve aralıklı kapatma için bir zamanlayıcısı vardır. Sensörlerin yavaş ısınması veya arızalanması durumunda, ekipmanı bir hata görüntüler. Tek çözüm, yeni bir cihaz kurmak için sihirbazı aramaktır.
 • Fan kırılması . Kurutucularda, bir fan kasaya hava çeker ve ardından hava akışı ısınmaya başlar. Bazı modellerde, tambur ve fan aynı tahrik kayışından dönerken, diğerlerinde farklı kayışlarla tahrik edilirler. İkinci durumda ayrı bir kapaktan kemere ulaşabilirsiniz. Bu, sorunu giderecek olan sihirbaz tarafından zaten yapılacaktır.
 • Kontrol panelinde hasar . Göstergelerin yanmaya ve yanıp sönmeye başladığı ve kurutucunun ses sinyalleri yaydığı en ciddi arıza. Yanıp sönmeyi gerektiren bir program çökmesi olabilir. Kontrol ünitesini değiştirmek için gerekli olan elektronik arızalar da meydana gelir.

Kurutma makinesi ışıkları yanıyor ve yanıp sönüyor ve ekranda bir hata kodu mu var? Bu durum çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir:

 1. Kurutucudaki tahliye pompası arızalı.
 2. Elektronik hatası. Çözüm, kontrol ünitesini yeniden programlamak veya değiştirmektir.
 3. Çıkış tıkalı ve teknisyen suyu tahliye edemiyor.
 4. Termostat bozulmuş. Çözüm, hasarlı birimi değiştirmektir.
 5. Fan arızalı.
 6. Su kabı taşma lambası yanıyor.
 7. Tahliye filtresi tıkalı. Çözüm, onu tüy ve kumaş tozundan temizlemektir.

Ekranda arıza belirtileri gösteriliyorsa , kurutucunun nedenlerini belirlemek ve arızayı onarmak için bir tamirciye başvurun .

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

2 Yorumlar

 1. Vestel kurutma makinesi yaklaşık 6aydır kullanıyorum son 2 defadır E08 hatası verip makine kendini durduruyor.E08 hatasını araştırıyorum ama hiçbiryerde bilgi yok.Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06