Çamaşır Kurutma Makinesi Dönmüyor ?

Çamaşır Kurutma Makinesi Dönmüyor ? tamburun dönmesini, elektronik kontrol arızasını veya program arızalarını durdurabilmesinin başka bir nedenidir. Bu tür arızalar güçlü güç dalgalanmaları sırasında meydana gelir. Özellikle pikler izin verilen normun iki katını aşarsa.

Çamaşır Kurutma Makinesi Tambur Dönmüyor ?

Çamaşır Kurutma Makinesi Dönmüyor ise Tabii ki, böyle bir modda, diğer ev aletlerinin çalışması olası değildir. Bunun sonucu, makinenin tamburu döndürmeyi durdurmasıdır. Ekipmanı sökmek için özel bir alete ve profesyonel uzmanların deneyimine ihtiyacınız var. Kendiniz tamir etmek imkansızdır. Bu nedenle, kurutucu tamburu döndürmeyi durdurduysa, servise başvurun

Kazan Kayışı

Tahrik kayışı, kurutma tamburunun etrafına, bir gerdirme kasnağının etrafına ve daha sonra tahrik motoru kasnağının etrafına saran çok uzun, ince bir kayıştır. Zamanla, kayış normal kullanımdan kırılabilir. Kemer kırılırsa, kurutma makinesi dönmez. Kayışın kırılıp kırılmadığını hızlı bir şekilde belirlemek için, kurutucuya ulaşın ve tamburu elle çevirin. Tambur çok kolay dönerse, kayış muhtemelen kırılmıştır. Ardından, kemerin kırıldığını doğrulamak için inceleyin. Kemer kırılmışsa değiştirin.

Kurutma Makinesinin Tamburu Neden Dönmez ?

Kazan Silindiri

Bir veya daha fazla silindir silindiri aşınmış olabilir. Çoğu kurutucuda, tamburun arkasında iki tambur destek silindiri bulunur ve bazı kurutucularda tamburun önünü destekleyen iki silindir daha bulunur. Silindirdüzgün çalışması için serbestçe dönmelidir. Silindirler serbestçe dönmezse, motor aşırı yüklenir ve kurutma makinesi durur. Tambur silindirleri aşınmışsa, silindirler serbestçe dönmeyebilir.

Destek silindirlerinin aşınmış olup olmadığını belirlemek için kayışı kurutucudan çıkarın ve tamburu elle döndürmeyi deneyin. Tambur serbestçe dönmüyorsa, destek makaralarında aşınma olup olmadığını kontrol edin. Bir veya daha fazla silindir serbestçe dönmezse, tüm silindirleri önleyici bir önlemle aynı anda değiştirmenizi öneririz. (Makara mili iyi durumda olduğunda sıklıkla tekrar kullanılabilir. Yeni makaraları takmadan önce şaftı iyice temizleyin.)

Çamaşır Kurutma Makinesi Kazanı Dönmüyor ?

Kazan Destek Makarası ve Aks

Tambur silindiri akslarını daha fazlası aşınmış olabilir. Çoğu kurutucuda, tamburun arkasında iki tambur destek silindiri bulunur ve bazı kurutucularda tamburun önünü destekleyen iki silindir daha bulunur. Rollers serbestçe dönmeye gerekir düzgün çalışması için. Tambur silindiri aksları aşınmışsa, silindirler serbestçe dönmeyebilir, bu da motorun aşırı yüklenmesine ve kurutucunun durmasına neden olabilir.

Tambur silindiri akslarının aşınmış olup olmadığını belirlemek için kayışı kurutucudan çıkarın ve tamburu elle döndürmeyi deneyin. Tambur serbestçe dönmüyorsa, akslarda aşınma olup olmadığını kontrol edin. Silindirler sallanma olmadan serbestçe dönüyorsa, aksların değiştirilmesi gerekmez. Bir silindir sallanıyorsa ve / veya serbestçe dönmüyorsa, önleyici bir önlem olarak tüm aksların ve silindirlerin değiştirilmesini öneririz.

Kurutma makinesi neden çalışmıyor?

Kazan Kaydırağı

Kurutma makinesi döngü sırasında dönmeyi durdurursa, bir veya daha fazla tambur kızağı (kızak olarak da adlandırılır) aşınmış olabilir. Tambur kızakları, kurutma tamburunun önünü destekleyen küçük plastik parçalardır. bir bu plastik parçaları üzerinde kayarak, tamburun döndüğü bu. Zamanla, tambur yıpranır. Tambur kızakları aşınmışsa, tambur bağlanmaya başlayabilir ve motora zorlanabilir. Bu olursa, motor kapanarak kurutucunun dönmesini önler. Tambur kaymalarının aşınmış olup olmadığını belirlemek için aşınma olup olmadığını kontrol edin. Kaymalar aşınmışsa, tüm kaymaları bir set olarak değiştirin.

Kazan Yatağı

Tambur yatağı, kurutma tamburunun arkasını destekler. Zamanla, bu yatak yıpranır. Tambur yatağı aşınmışsa, motora çok fazla yük bindirerek kurutucunun orta döngüde durmasına neden olabilir. Tambur yatağının arızalı olup olmadığını belirlemek için kurutma kayışını çıkarın ve tamburu elle döndürmeyi deneyin. Tambur serbestçe dönerse, tambur yatağının aşınmış olması olası değildir. Tambur döndürüldüğünde gıcırdama veya taşlama sesi çıkarıyorsa ve / veya döndürülmesi zorsa, tambur yatağını kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Kazan Makaralı Aksı

Tambur silindiri akslarından biri veya daha fazlası aşınmış olabilir. Çoğu kurutucuda, tamburun arkasında iki tambur destek silindiri bulunur ve bazı kurutucularda tamburun önünü destekleyen iki silindir daha bulunur. Rollers serbestçe dönmeye gerekir düzgün çalışması için. Makara aksları aşınmışsa, makaralar serbestçe dönmeyebilir, bu da motorun aşırı yüklenmesine ve kurutucunun durmasına neden olabilir.

Kurutma Makinesi Tambur Arızası

Tambur silindiri akslarının aşınmış olup olmadığını belirlemek için kayışı kurutucudan çıkarın ve tamburu elle döndürmeyi deneyin. Tambur serbestçe dönmüyorsa, destek makaralarında aşınma olup olmadığını kontrol edin. Silindirler sallanma olmadan serbestçe dönüyorsa, aksların değiştirilmesi gerekmez. Bir silindir sallanıyorsa ve / veya serbestçe dönmüyorsa, önleyici bir önlem olarak tüm aksların ve silindirlerin değiştirilmesini öneririz.

Motor Arıza

Tahrik motoru havayı boşaltmak için tamburu ve üfleyici tekerleği döndürür. Kurutma makinesi çalışırsa, bir süre durur ve sonra tekrar başlarsa, bu muhtemelen motorun aşırı ısındığını gösterir ve drneden olur . İlk olarak, kayışı motordan çıkarın ve engellenmediğinden emin olmak için fan tekerleğini kontrol edin. Ardından, kayış çıkarılmış olarak, tamburu elle döndürmeyi deneyin.

Tambur serbestçe dönmüyorsa, tamburun neyin neden olduğunu belirleyin. Tambur serbestçe dönüyorsa ve üfleç çarkında herhangi bir engel bulunmuyorsa, tahrik motoru arızalı olabilir. Motorun arızalı olduğundan şüpheleniyorsanız değiştirin.

Kazan Destek Yatağı

Tambur yatağı, kurutma tamburunun arkasını destekler. Zamanla, bu yatak yıpranır. Tambur yatağı aşınmışsa, motora çok fazla yük bindirerek kurutucunun orta döngüde durmasına neden olabilir. Tambur yatağının arızalı olup olmadığını belirlemek için kurutma kayışını çıkarın ve tamburu elle döndürmeyi deneyin. Tambur serbestçe dönerse, tambur yatağının aşınmış olması olası değildir. Tambur döndürüldüğünde gıcırdama veya taşlama sesi çıkarıyorsa ve / veya döndürülmesi zorsa, tambur yatağını değiştirin.

Kontrol Kartı

Kuruluk panosu, çamaşırlar uygun kuruluk seviyesine ulaştığında kurutucuyu kapatır. Kontrol panosu arızalıysa, kurutucunun çok erken durmasına neden olabilir. Ancak, bu durum böyle. Kontrol kartını değiştirmeden önce daha sık rastlanan tüm kusurlu parçaları kontrol edin. Diğer tüm parçaların düzgün çalıştığını belirlerseniz, kuruluk kontrol kartını değiştirin.

Bir yorum

  1. 2772 ARÇELİK KURUTMA MAKİNASI STAR DÜĞMESİNE BASINCA KAZAN DÖNMÜYOR FAKAT ELLE ÇEVİRİNCE DÖNÜYOR KARTTA PROBLEM YOKMUŞ DEDİ ELEKTRONİKÇİ ARKADAŞ KİLİT TEDE SORUN YOKMUŞ SEBEBİ NE OLABİLİR 05546172117

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi