Ev / Nasıl Yapılır ? / Çamaşır Makinesi Kapı Contası Nasıl Değiştirilir ?
Çamaşır Makinesi Kapı Contası Nasıl Değiştirilir

Çamaşır Makinesi Kapı Contası Nasıl Değiştirilir ?

Çamaşır Makinesi Kapı Contası Nasıl Değiştirilir

Çamaşır Makinesi Kapı Contası Nasıl Değiştirilir Önden yüklü yıkayıcılardaki kauçuk kapı contası, sonunda küf, yırtılma veya parçalanmayı geliştirecektir. Çamaşır makinenizin modeli için tam olarak yapılmış yeni bir conta satın alın ve kendiniz değiştirebilirsiniz. Bu, bazı modellerde oldukça basit bir iştir, ancak bazı modellerde, özellikle çıkarılabilir ön panelsiz olanlar için, bir ev tamircisi için birkaç sinir bozucu sürebilir.

Eski Contayı Çıkarma

Image Bir Çamaşır Makinesi Kapı Contası Adım 1 Değiştirin
Çamaşır makinesini fişten çekin. Çamaşır makinesini fişten çekin, böylece yanlışlıkla açılma tehlikesi yoktur.
Image Bir Çamaşır Makinesi Kapı Contası Adım 2 Değiştirin

Çamaşır Makinesi Kapı Contası Değiştirme

Mümkünse ön paneli sökün. Bu, tüm çamaşır makinesi modellerinde mümkün değildir ve diğerleri üzerinde ilgili bir süreç olabilir. Ön panelin kendiliğinden çıkarılmasının hayal kırıklığını gidermek için “ön paneli çıkar” sorgusuyla modelinize çevrimiçi bakın veya aşağıdaki yerlerde vidaları arayın, ön panelde hala çıkmayacaksa listeye devam edin. iyi römorkör,
Ön panelin kendisi veya makinenin ön panelin yanında yanları ve tabanı.Deterjan dağıtıcısını sökün ve arkasında bir vida bulun. 
 • Kick panelini (büyük ön panelin altında) ve öndeki diğer tüm küçük panelleri ayırın. Bazı tekme panelleri sadece filtreyi düz tornavida ile açtıktan sonra tahliye hortumunu ayırdıktan sonra sökülebilir. 
 • Kapağı gevşetin ve ön paneli bağlayan altındaki vidaları arayın. Mümkünse kapı menteşesini sökün. Makineyi sırtında dikkatlice ayarlayarak, tamburun kapağından biraz aşağı düştüğünü göreceksiniz. Image titled Replace a Washing Machine Door Seal Step 3
  Çıkarılabilir ön panelsiz bir makineyi kullanın. Ön panel modelinizde çıkarılmazsa, işi ön açıklıktan yapmanız gerekir. Size, çalışmanız için daha fazla alan veren birkaç şey var: Kapağın sökülmesi ve çıkarılması.
  Dış tutma bandını sökün. Çoğu çamaşır makinesinde kauçuk kapı contasının dış kenarına yaslanmış küçük bir bant bulunur. Bunu düz uçlu bir tornavidayla kaldırın ve ardından tamamen mühürden çekin. Image titled Replace a Washing Machine Door Seal Step 5
  Kapı contasını çamaşır makinesine katlayınız. Kauçuk kapı contasını, parmaklarınızı veya düz tornavida kullanarak tamburun kenarından ayırın. Altındaki iç tutma bandına erişmek için kenarı ve tamburun içine katlayın. Herhangi bir direnç hissederseniz, kelepçeyi yerinde tutan klipsleri durdurun ve bulun. Klipsler genellikle bir tornavida ile ya yerinde tutulan vidaları çıkararak ya da düz bir kafa ile koparılarak çıkarılabilir.
  Image titled Replace a Washing Machine Door Seal Step 6
  Tutucu yayı veya bandı çıkarın. Bu bölüm lastik contayı yerinde presler. Yayı yerinde tutan vidayı veya somunu bulunuz ve contayı gevşeyip sökülebilmeleri için gevşetiniz. Vidayı erişmek için aşağıdaki tekniklerden birini kullanmanız gerekebilir.
  • Çamaşır makinesinin kapağını sökün ve üstten alın.
  • Çamaşır makinesinin ön panelini çıkarın, ardından tamburun etrafını saran büyük, yuvarlak karşı ağırlıkları kaldırın.
  • Nadir durumlarda, kelepçe bandında gerilim ayarı yoktur ve düz tornavida veya parmak kullanarak itilebilir. Alttan başlayın ve her iki yönde de tamburun etrafına doğru ilerleyin.
  Image titled Replace a Washing Machine Door Seal Step 7
  Boşaltma deliklerinin pozisyonunu not edin. Contanın altındaki küçük drenaj deliklerine bakın. Yeni kapı contasının, suyun tahliyesini doğru bir şekilde yapmasına izin verecek şekilde, benzer bir konumda drenaj delikleri bulunmalıdır.
  Image titled Replace a Washing Machine Door Seal Step 8
  Contayı çek. Siperi çıkarmak için contayı drum dudaklarından uzağa doğru çekin. Bazı kapı contaları yerine yapıştırılmış, ancak bunlar hala güçlü bir römorkör ile kaldırılabilir. Bazı modellerde, kapı kilidi, contanın çekilmesinden önce de sökülmelidir. Çıkarmadan önce kapı kilit pozisyonunu not edin, çünkü yeni contayı taktıktan sonra aynı konumda yönlendirmeniz gerekecektir. 

  Yeni Contayı tak

Image titled Replace a Washing Machine Door Seal Step 9Maruz kalan alanı nemli bir bezle silin. Yeni contayı yerleştirmeden önce, nemli bir bez kullanarak ataşman bölgesinden tüm kir ve küfleri çıkarın.

Image titled Replace a Washing Machine Door Seal Step 10

Yağlama veya dolgu macunu kullanıp kullanmayacağınıza karar verin. Mühürünüz “önceden yağlanmış” olmadıkça, uyumu kolaylaştırmak için dudağı biraz bulaşık deterjanıyla ovalayabilirsiniz. Conta yağlanmamışsa, kauçuk kapı contaları için özel bir yapıştırıcı kullanarak daha sıkı bir şekilde takma seçeneğine sahipsiniz. Mühürün bir tahliye hortumuna yapıştırılması gerekmedikçe bu genellikle gerekli değildir.
Image titled Replace a Washing Machine Door Seal Step 11
Yeni kapı contasını tamburun üzerine hizalayın. Kapı contasını takın ve iç dudağı tamburun üzerinde çalışın. Sızdırmaz delikleri alt tarafta, önceki contanın boşaltma deliklerinin olduğu yere yakın olacak şekilde contayı hizalayın. Kapı contası ve makinede genellikle üçgen gibi bir işaret olacaktır. Mühürü takarken bunları hizalayın.
Image titled Replace a Washing Machine Door Seal Step 12
İç yayı veya bandı tekrar takın. Yeni kapı contasını tekrar tamburun içine katlayın. Yayı veya bandı tekrar birleştirin, ardından contanın üzerine doğru çekin. Bir tornavida veya anahtar kullanarak tekrar sıkın.
Image titled Replace a Washing Machine Door Seal Step 13
Dış dudağı ve bandı dış kenarın üzerine yerleştirin. Karşı ağırlık veya ön paneli çıkardıysanız, önce bunları değiştirin. Ardından, kapı contasını tekrar çekin ve dış dudağı dış oluğun üzerine takın. Bir dış tutma bandı varsa, bunu dış dudağa takın ve yeniden takmak için sıkıca bastırın.
Image titled Replace a Washing Machine Door Seal Step 14
Diğer tüm parçaları tekrar takın. Kapı contasına ulaşmak için ön paneldeki, kapaktaki, kapaktaki veya çıkarmanız gereken diğer parçaları geri vidalayın. Çamaşır makinesini takın. Sızıntıları kontrol etmek için, denetlenirken çamaşır makinesini boş olarak çalıştırmayı düşünün. Kapı sızarsa, parçaları sökmeniz ve tüm parçaların sıkıca bağlandığını kontrol etmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir

Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir

Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir ?

Mikrodalga kabartma tozu ile temizleme Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir? Mikrodalga fırınını temizlemenin kolay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi