Çamaşır Makinesi Kapı Kilidi Nasıl Değiştirilir ?

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Nasıl Değiştirilir Çamaşır makinenizin kapısı tam olarak kapanmıyorsa veya kilitlenmiyorsa, sorun genellikle kapı kilidi veya kapı açma mekanizması ile ilgilidir. Kapı kilidini değiştirmeniz gerekiyorsa, ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz , panik yapmanıza gerek yoktur. Çamaşır makinenize zarar vermeden kapı kilidini nasıl başarılı bir şekilde değiştirebileceğinizi konuşacağız.

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişimi

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Nasıl Değiştirilir  Bu yıkayıcı onarım kılavuzu , ön yük yıkayıcıda kapı kilit tertibatının nasıl değiştirileceğini gösterir. Kontrol, yıkayıcı kapağının açık olduğunu tespit ederse başlamaz ve kontrol, kapının kilidinin açık olduğunu tespit ederse dönmez.

Kapı kilidi tertibatı tıklar fakat kapı kilitlenmezse, kapı kilidi tertibatının kırılması muhtemeldir. Kapı kilidi tertibatı gerektiği gibi çalışmıyorsa, üretici tarafından onaylanmış bir yedek parça ile değiştirin .

Yıkayıcıda Kapı Kilidi Değiştirilmesi

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Nasıl Değiştirilir ? Bu onarım adımları LG önden yüklemeli yıkayıcılar için çalışıyor. Samsung, Whirlpool, Frigidaire, Amana, Bosch, GE ve Electrolux ön yük yıkayıcılarındaki kapı kilit tertibatını değiştirmek için aynı temel prosedürü de kullanabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Kapı Kilidi Nasıl Değiştirilir ?

 Uyarı: Aletlerin tamir edilmesi tehlikeli olabilir. Kılavuzda belirtilen uygun aletleri ve güvenlik ekipmanını kullanın ve tüm talimatları izleyin. Tüm adımları anladığınızdan ve onarımı tamamlayabildiğinden emin olana kadar ilerlemeyin. Bazı onarımlar sadece yetkili bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

Cihazınızı Kapatın

Önce güvenlik! Onarımınıza başlamadan önce lütfen cihazı ana şebekeden kapattığınızdan emin olun.

Kapı kilidini çıkarmak için kapı contasını uzağa çekin

Tamam o zaman, bu vesileyle kapı kilidine erişebilmen için, mührü kapatmamalısın! (Ayrıca , kilidi makinenin üstünden nasıl değiştireceğinizi gösteren bir video daha var ). Yapmanız gereken ilk şey, üstteki klipsin arkasına geçmek için düz başlı bir tornavida kullanarak yapabileceğiniz tutma bandını çıkarmaktır. Size yer açmak için contayı kilitleme yerinden uzağa doğru itin. O anda kilidi tutan vidaları sökmeye devam edin.

Yeni Kapı Kilidi Takma

Eski kilit makineden çıkarılabilir ve bağlantıları yeni kilidinize aktarmanız gerekir. Daha sonra yeni kilidi yerine yerleştirdikten sonra, daha önce çıkarmış olduğunuz vidaları ekleyebilirsiniz.

Kapı Contasını ve Tespit Bantını Takma

Kapı tamirini ve tespit bandını, bu onarım işlemine başlamadan önce nasıl takıldıklarına geri yerleştirin.

Kapı Mandalını Çıkarmanız Gerekiyorsa, Kapağı Çıkarma

Şimdiye kadar kapı kilidinin değiştirilmesi konusunda şimdiye kadar çok iyi. Bununla birlikte, değiştirmek istediğiniz kapı mandalı mekanizması ise, okumaya devam edin…

Yerinde tutan vidaları sökerek kapıyı makineden sökerek başlamanız gerekir.

İç Ve Dış Kapı Trimini Sökme

Kapı mandalı mekanizması, iç kapı kaplaması ile dış kapı kaplaması arasına yerleştirilmiştir, bu yüzden değiştirmek için kapının bu iki bölümünü ayırmanız gerekir (yine, her ikisini de bir arada tutan vidaları sökerek). Vidalar çıktıktan sonra ön kapağın klipslerini açıp ardından kaseyle kaldırabilirsiniz.

Kapı Mandalı Mekanizmasını Sabitleyin

Kapı açma mekanizması, tamamen şanslı olduğumuz tek bir parça olarak geliyor, çünkü bazen bir araya gelmiyorlar bu yüzden kendiniz bir araya getirmek zorunda kalabilirsiniz. Yeni serbest bırakma mekanizmasını içeriye yerleştirin, iç kaplamayı ve kaseyi alın ve değiştirin. Bir kez yapıldıktan sonra, menteşenin aynı yerde olduğundan emin olun.

Çamaşır makinenizin kapı kilidini ve kapı tutma mekanizmasını başarıyla değiştirdiniz. Artık kapı kilidini ve kapı açma mekanizmasını kendi başınıza düzelttiğiniz bilerek (elbette Bizden biraz yardım alarak!) Kıyafetlerinizi kısa sürede tekrar yıkayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi