Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Çamaşır Makinesi Ne Kadar Su Kullanıyor ?

Çamaşır Makinesi Ne Kadar Su Kullanıyor

Çamaşır Makinesi Ne Kadar Su Kullanıyor ? Su tüketimi, bir yıkama makinesi satın almadan önce ve daha sonraki işletim sırasında dikkate alınması gereken çok önemli bir faktördür.

Çamaşır Makinesi Su Tüketimi

Makinenizin ne kadar tükettiğini bulmanın en kolay yolu, kılavuzuna bakmaktır. Genellikle farklı çalışma modlarında tüketim oranını gösterir. Nadiren 50 litreyi aşıyor.

Çamaşır Makinesi Ne Kadar Su Kullanıyor ?

Modern çamaşır makineleri, yıkama döngüsü başına 40 ila 80 litre su tüketir. Dolayısıyla, ortalama oran yaklaşık 60 litredir. Makineniz daha fazla su tüketiyorsa, ya yanlış kullanırsınız ya da bir çeşit arızası vardır demektir.

Tüketim oranını etkileyen faktörler

Modeli. Genel kural şudur: cihaz ne kadar yeni olursa, o kadar fazla ekonomi sunar. Yenilikçi teknolojiler sayesinde, bazı üreticiler yıkama kalitelerinin “iştahını” yıkama kalitesinde herhangi bir kayıp olmadan döngü başına 30 litreye kadar azaltmayı başarır.

Davul hacmi Tambur ne kadar büyük olursa, o kadar fazla su gerektirir. İhtiyacınız olandan daha büyük bir makine satın almayın.

Seçilmiş program Makinenin doğrudan yapmak zorunda kalacağı işlem sayısı, harcayacağı su ve elektriği etkiler, bu da önemlidir.

Kullanım sıklığı. Makineyi tam olarak yüklemeden sık sık yıkarsanız, tüketim tambur en üste kadar doldurulduğunda nadiren yıkamaya göre daha yüksek olacaktır.

Çamaşır yıkamak ortalama evlerde önemli bir su kullanımıdır; dört kişiden oluşan hane halkı içindeki toplam su tüketiminin% 15 ila% 40’ını oluşturuyor. Ortalama bir Amerikan ailesi, her yıl yaklaşık 400 yük çamaşırını yıkar.

Su faktörü

Yıkayıcılar çeşitli boyutlarda ve kapasitede olduklarından, çamaşır yıkayıcılarının su verimliliği, su kullanımını doğru bir şekilde karşılaştırmak için “Su Faktörü” terimi kullanılarak derecelendirilir. Su Faktörü (WF) çamaşırın her bir küp ayağını yıkamak için kullanılan su miktarı (galon) ile ölçülür.

Eski Yıkayıcılar

Eski bir okul yıkayıcısı, yük başına yaklaşık 40 ila 45 galon (151,4 L ila 170,3 L) su kullanacak ve 10 veya daha yüksek bir su faktörüne sahip olacaktır. Standart bir giysi yıkama kullanılarak Dört bir aile 12.000 galon (45,4 m tüketen, yılda 300’den fazla yükleri üretecektir 3 yıllık su).

Yüksek Verimli Yıkayıcılar

Yeni, Yüksek Verimli Yıkayıcılar (HEW) (önden yüklemeli veya üstten yüklemeli makineler mevcuttur), yük başına 14 ila 25 galon (53 L ila 94,6 L) su kullanabilir ve 8 veya daha az bir su faktörüne sahip olur. Eski ve verimsiz giysi yıkama değiştirilmesi yılda fazla 6.000 galon (22.7 m, bu su kullanımını düşürebilir 3 ), enerji tasarrufu, giysi daha iyi temizlenmesi ve kumaş aşınmasını azaltır.

Çamaşır Yıkama Su Tasarrufu İpuçları

  1. Yıkayıcı ayarlanabilir bir yük ayarına sahip olsa bile, yalnızca tam yük çalıştırın. Kıyafetleri yıkamanın en etkili yolu tam yük.
  2. Su ve enerjiden tasarruf etmek için eski verimsiz çamaşır makinesini yeni yüksek verimli bir modelle değiştirin.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22