Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / LG Çamaşır Makinesi Yıkama Sonrası Kapağı Açılmıyor ?
Kilitlenmeyen bir LG Çamaşır Makinesi ile İlgili Sorunlar Nasıl Giderilir

LG Çamaşır Makinesi Yıkama Sonrası Kapağı Açılmıyor ?

LG Çamaşır Makinesi Yıkama Sonrası Kapağı Açılmıyor ? Çamaşır makineleri genellikle yıkama programının bitiminden 1-3 dakika sonra kapıyı açmalıdır. Kilit kapalıysa ve kapı kilitli kalıyorsa, bir hata arıza belirtisidir. Kilitlenmeyen bir LG Çamaşır Makinesi ile İlgili Sorunlar Nasıl Giderilir.

LG Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor ?

LG Çamaşır Makinesi Yıkama Sonrası Kapağı Açılmıyor ise Bir çamaşır makinesinin kapıyı açmamasının ana nedenleri:

  1. İlk olarak, tamburda biraz su kalması ihtimali var. Suyu kapı camından görmeseniz bile, dibinde gizlenebilir. Bu küçük miktar su seviye sensörünün kapıyı tıkaması için yeterlidir.
  2. İkinci olarak, makinenin kapak kilidinin arızalanması nedeniyle çamaşır makinesinin kapısı engellenebilir. Bunun en yaygın nedeni düzenli bir aşınmadır. Kilit çalışmazsa, onu onarmanız veya yenisiyle değiştirmeniz gerekir.
  3. Üçüncüsü, su seviye sensörünün veya modülünün arızası, çamaşır makinesinin kapıyı kilitlemesine neden olabilir.

Kapak Açma Problemi Nasıl Çözülür ?

Çamaşır makineniz tıkanmışsa, ayrı bir durulama ve sıkma programı daha fazla ayarlamayı deneyebilirsiniz. Bazı durumlarda, bu numara yardımcı olabilir. Bu programları çalıştırdıktan sonra çamaşır makinesi hala açılmıyorsa, güç kaynağından ayırmayı deneyin ve 10 dakika sonra tekrar takın.

Alternatif olarak, alttaki plastik kapağı çıkarabilir ve köşedeki acil durum açılış ipini arayabilirsiniz (en sık olarak turuncu renkte boyanır). Çekerseniz, çamaşır makinesi kapıyı açacaktır. Böyle bir ip yoksa, genellikle kapıları içeriden açmak için çamaşır makinesini sökmenizi gerektirir.

Birçok LG çamaşır makinesinde, kapıyı otomatik olarak kilitlemeye zorlayan yerleşik bir güvenlik özelliği bulunur. Güvenlik kilidi, tamburun içindeki su seviyesi veya iç sıcaklık çok yüksek olduğunda insanların kapıyı açmasını engellemek için tasarlanmıştır. Bu yanıkları önler. Çamaşır makinesi arızalanırsa veya döngüyü durdurmanız ve giysileri almanız gerekiyorsa, kapı kilidini açmaya zorlayabilirsiniz.

“Kapı Kilidi” göstergesi kapandıktan sonra kapıyı açın. Bu gösterge yıkama işlemi tamamlanıncaya kadar kapanmaz. LG çamaşır makinesi bir yıkama döngüsünün ortasında değilse veya döngü arıza nedeniyle durmuşsa, sonraki adımları izleyin.

Yıkayıcı açık değilse, “Açık / Kapalı” düğmesine basın.

Tahliye ve Hız döngüsünü açmak için “Döndürme Hızı” düğmesini seçin. Yıkayıcıyı boşaltmaya zorlamak için bir dönüş hızı seçmeyin.

“Başlat / Duraklat” düğmesine basın, LG çamaşır makinesi boşalmaya başlar. Su boşaldıktan sonra, kapı açılır.

Bu İşine Yarar Belki ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ? Ocağınızda brülörler sorunsuz bir şekilde açıldı, ancak şimdi bunlardan biri kapanmıyor. …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Servisi Ara (0850) 333 1 687