Anasayfa / Ev Aletleri Arızaları / Davlumbaz Fan Motoru Sesli Çalışıyor ?
Davlumbaz Fan Motoru Sesli Çalışıyor

Davlumbaz Fan Motoru Sesli Çalışıyor ?

Davlumbaz Fan Motoru Sesli Çalışıyor ? Bazen en korkunç sesler Çıkarır, sadece herhangi bir gürültü olabilir. Çalışan bir egzoz davlumbazı fanının yapması gereken tek gürültü motorun uğultusudur ve uğultu aralığının dışındaki sesler uyarı olarak alınmalıdır. Bu gürültüleri göz ardı etmek kolaydır, ancak bu seslerle ilgili daha fazla araştırma yapılması, çok günlü bir mutfağın kapanmasına yol açabilecek bir egzoz davlumbazı arızasını önlemeye yardımcı olabilir.

Davlumbaz Fanı Neden Ses Yapar ?

Davlumbaz Fan Motoru Sesli Çalışıyor ? Genel olarak, egzoz davlumbazından duyduğunuz tek gürültü egzoz fanıdır, bunun nedeni egzoz fanının davlumbaz sistemindeki tek hareketli parça olmasıdır. Egzoz fanı sorunları ile ilgili yaygın seslere örnekler şunlardır:

Fan motoru

Üfleç motoru yatakları aşınmış olabilir. Motor yataklarının aşınmış olup olmadığını belirlemek için motor milini ileri geri oynatmayı deneyin. Motor şaftı hiç hareket etmemelidir. Motor mili mo iseaz miktarda bile olsa, motor yatakları aşınmış. Yataklar aşınmışsa, motoru değiştirin. Motoru onarmaya veya yağlamaya çalışmayın; motor arızalıysa değiştirilmelidir.

Motor Arıza

Tahrik motorunun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Tahrik motoru hala çalışıyorsa, ancak [sağlanacak bilgiler] motoru değiştirin. Tahrik motoru çalışmazsa, test etmek için bir multimetre kullanın. test etmek için bir multimetre kullanın . Motorun sürekliliği yoksa değiştirin.

Davlumbaz Motorundan Ses Gelmesi

Gıcırdama sesi – kayışlarınızın gevşemediğinden veya hizalanmadığından emin olun, bu kasnaklarda kaymalarına ve gıcırdamaya neden olabilir .

Tıkırtı sesi – fan kanatlarının vurabileceği enkaz olmadığından emin olun, kemerinizin sağlam olduğundan ve kırılmadığından emin olun.

Taşlama gürültüsü – bu bazen değiştirilmesi gereken yataklarla ilişkilidir.

Titreşimli gürültü – fan ve davlumbaz temizlendikten sonra defalarca yanlış yapılırsa fan dengesiz olabilir.

Tipik egzoz fan kanadı dönüşü 1750 RPM’dedir ve denge dışı kanatların fan kırılmasının önde gelen nedenlerinden biri olduğuna dikkat edilmelidir.

Aspiratör Neden Ses Yapar ?

Egzoz davlumbazınızdan gelen normal sesleri duyduğunuzu düşünüyorsanız, teşhis koymanızı kesinlikle öneririz. Bir uzman içeri gelebilmeli, sesleri dinleyebilmeli ve sebebi ne olursa olsun tamir edebilmelidir. Unutmayın – bu sesleri görmezden gelmek onları ortadan kaldırmaz. Hemen hemen tüm durumlarda bu sesler daha ciddi bir soruna yol açacaktır ve gürültüleri görmezden gelmek, egzoz davlumbazı sistemi bozulursa mutfağınızın kapanması riskini doğurur.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ütü Buhar Vermiyor

Ütü Buhar Vermiyor ?

Ütü Buhar Vermiyor ? Buhar üretmeyen bir ütü nasıl düzeltilir ? Ütünüzün çalışan bir prize …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !