Davlumbaz Havalandırma Tuş Takımı Çalışmıyor

Davlumbaz Havalandırma Tuş Takımı Çalışmıyor ?

Davlumbaz Havalandırma Tuş Takımı Çalışmıyor ? Hızların değiştirilememesi, düğmelerin arızalanmasından da kaynaklanır. Hız, bir ünitede bulunan birkaç düğme ile değiştirilir. Koruyucu ekranı çıkardıktan sonra, kart üzerindeki kontakların ve parçaların bütünlüğünü kontrol edin. Görünür hasar olmadığında, devre bir test cihazı tarafından kontrol edilir. Devre uygunsa, arızanın nedeni üflenen başlangıç ​​kondansatöründedir.

Davlumbaz  Tuş Takımı Neden Çalışmaz ?

Modern davlumbazlarda anahtarlama hızları düğmeler, sürgüler veya sensörler kullanılarak gerçekleştirilebilir. İlk iki seçenek en basit olarak kabul edilir. Düğmeler veya mobil kollar yardımıyla, motor sargılarına voltaj sağlayan gerekli kontaklar anahtarlanır. Bu anahtarlar, basitlikleri nedeniyle oldukça güvenilirdir.

Başlarına gelebilecek maksimum değer, kontakların yanması veya oksidasyonudur. Sürdürülebilirlik açısından düğmeler en iyi seçenek olarak kabul edilir, çünkü bunlar tüm ünite tarafından değil ayrı ayrı değiştirilebilir . Düğmeyi değiştirmek için bir havya ile çalışma becerisine sahip olmak yeterlidir. Kaydırma düğmesi arızalanırsa, sökmeye ve temizlemeye çalışabilirsiniz. Sensörlerin bakımı düşüktür, bu nedenle fiyatı önemli ölçüde olan tüm kontrol ünitesini değiştirmeniz gerekir.

Düğme ortak bir kontağı yakarsa, sonuç olarak hız değiştirme sistemi çalışmayı durdurur, bu da motorun çalışmasına izin vermez. Bu arızayı gidermek için, yanmış kontak bağlantısını yeniden lehimlemek veya kontrol ünitesini tamamen değiştirmek gerekir.

Lehimli kontağı güçlendirmek için, önceden soyulmuş bir tel lehimlenir, Çekmeceli bir davlumbazda, benzer bir sorun, altta bulunan limit anahtarının çalışmamasından kaynaklanabilir. Arızayı düzeltmek için bu anahtarı ayarlamanız yeterlidir.

Kaputun anahtardaki temas eksikliği nedeniyle gerçekten çalışmadığından emin olmak için, iletkenleri anahtar olmadan doğrudan bağlamak ve ana şebekedeki kaputu açmak gerekir. Cihaz normal modda çalışıyorsa, arızanın nedeni gerçekten anahtardadır ve bu nedenle onarılması veya değiştirilmesi gerekir. Kaputun normal çalışmasından herhangi bir sapma görülürse, sorun sadece anahtarda değil.

Ayrıca, kaputun içinde ek koruyucu elemanların varlığına da dikkat etmelisiniz . Kural olarak, sigortalarla temsil edilirler. Bu nedenle, bütünlüklerini doğrulamak gerekir. Bu sigortaların patlaması nedeniyle kapak çalışmayabilir. Bu durumda, sigortalar değiştirilmelidir.

Dokunmatik Ekran

Dokunmatik yüzeyin arızalı olup olmadığını belirlemek için, bazı tuş takımı düğmelerine basmayı deneyin. Bazı tuş takımı düğmeleri çalışırsa, diğer düğmeler çalışmazsa, dokunmatik yüzey arızalı olabilir.

Kullanıcı Kontrol ve Ekran Kartı

Kullanıcı kontrolü ve ekran kartı arızalı olabilir. Kontrol kartları genellikle yanlış teşhis edilir – kullanıcı kontrolünü ve ekran kartını değiştirmeden önce, daha sık rastlanan tüm kusurlu parçaları kontrol edin.

Ana Kontrol Kartı

Ana kontrol kartı arızalı olabilir. Dokunmatik yüzeyin arızalı olup olmadığını belirlemek için, bazı tuş takımı düğmelerine basmayı deneyin. Diğer düğmeler hiç çalışmıyorken bazı tuş takımı düğmeleri çalışıyorsa, muhtemelen tuş takımı arızalıdır. Tuş takımı düğmelerinden hiçbiri çalışmazsa, ana kontrol kartı arızalı olabilir.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06