Davlumbaz Havalandırma Hava Çekmiyor ?

Davlumbaz Havalandırma Hava Çekmiyor

Davlumbaz Havalandırma Hava Çekmiyor ? davlumbazı veya havalandırma davlumbazı, birçok kişinin aldığı bir cihazdır. Göz seviyesinde bile, düzgün çalışmayı bırakana kadar her zaman temizlemeyi veya çok fazla dikkat etmeyi düşünmüyoruz. davlumbazı fanı fazla hava çekmediğinde, tıkalı hava filtreleri, hava kanalı sorunları, bir fan motoru arızası veya kırık bir fan kanadı hava emmesine neden olabilir.

Davlumbaz Neden Hava Çekmez ?

Davlumbaz Havalandırma Hava Çekmiyor ? evinizin dışına hava verirse, yağ filtrelerinin durumunu kontrol edin. Kirliyse yağ filtrelerini yıkayın veya değiştirin. Ardından, evinizin dışına bağlı havalandırma kanalı kapağındaki hava damperini kontrol edin. Bu hava damperi, menzil davlumbazı fanı çalışmadığında dışarıdaki havanın evinize akmasını önler. Davlumbaz egzoz havasının egzoz kanalından akmasına izin vermek için açılmazsa hava damperini onarın veya değiştirin.

Ayrıca, egzoz kanalı sisteminden havanın akmasını sağlamak için damperin düzgün açıldığından emin olmak için aralık davlumbazındaki fanın üzerindeki damperi kontrol edin. Fan kanadının hasar görüp görmediğini kontrol edin, çünkü hasarlı bir fan kanadı havayı davlumbazdan düzgün bir şekilde geçirmeyecektir. Fan kanadını hasarlıysa değiştirin. Zayıf bir fan motoru, havayı davlumbazdan geçirmek için fan kanadını doğru hızda döndürmez.

Fan motoru

Üfleç motorunun arızalı olup olmadığını belirlemek için havalandırma başlığını açın ve fan kanadının dönüp dönmediğini kontrol edin. Fan kanadı dönmüyorsa, motora gücün geldiğinden emin olun. Eğer güç motora ulaşmıyorsa, anahtarda süreklilik testi yapın. Motor güç alıyor, ancak motor dönmüyorsa, fan motorunu değiştirin.

Fan Üfleç Çarkı

Bir olasılık, fan tekerleğine bir şey sıkışmış olmasıdır. Üfleç tekerleğinin üfleç mahfazasına sürtünmesi de mümkündür. Üfleç çarkının arızalı olup olmadığını belirlemek için döndürmeyi deneyin döndürmeyi deneyin . Üfleç tekerleği serbestçe dönmüyorsa, üfleç tekerleğinde engel olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, üfleç çarkının üfleyici gövdesine sürtünmediğinden emin olun. Üfleç tekerleğinde engel yoksa, ancak yine de serbestçe dönmüyorsa, üfleç tekerleğini değiştirin.

Üfleyici Tekerlek ve Muhafaza

Bir olasılık, fan tekerleğine bir şey sıkışmış olmasıdır. Üfleç tekerleğinin üfleç mahfazasına sürtünmesi de mümkündür. Üfleç çarkının arızalı olup olmadığını belirlemek için döndürmeyi deneyin döndürmeyi deneyin . Üfleç tekerleği serbestçe dönmüyorsa, üfleç tekerleğinde engel olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, üfleç çarkının üfleyici gövdesine sürtünmediğinden emin olun. Üfleç çarkında herhangi bir engel yoksa, ancak yine de serbestçe dönmüyorsa, üfleç çarkını ve muhafazasını değiştirin.

Fan Kanadı

Fan kanadının motor şaftına hala sıkıca bağlı olup olmadığını kontrol edin. Bıçak gevşekse, sıkmaya çalışın. Bıçak düzgün bir şekilde sıkılamıyorsa değiştirin.

Hava filtresi

Davlumbaz düzgün hava almıyorsa, hava filtrelerini kontrol edin. Filtre çok kirliyse, çoğu durumda temizlemenin genellikle iyi bir yolu olmadığından değiştirilmelidir.

Kömür Filtresi

Menzil davlumbazı düzgün hava almıyorsa, kömür filtrelerini kontrol edin. Filtre çok kirliyse, çoğu durumda temizlemenin iyi bir yolu olmadığından değiştirilmelidir.

Yağ Filtresi

Aralık davlumbazı düzgün hava almıyorsa, gres filtrelerini kontrol edin. Filtre çok kirliyse temizlenebilir. Çıkarın ve gres çözülene kadar yağdan arındırma solüsyonuna batırın. Ardından, yağ gidericinin izlerini gidermek için ılık, sabunlu suyla yıkayın. Filtre temizlenmezse veya hasar görürse değiştirin.

Hava Akışı Sorunu

Tıkanmış olup olmadığını belirlemek için havalandırmayı kontrol edin. Ayrıca, kanallarda birikinti olmadığından emin olmak için kanalı inceleyin.

Comments (3)

 • HASAN BASRİ YEKİN

  Samsung dijital buzdolabı alt bölümü sebze ve suları tüm yiyecekleri donduruyor.Difiriz bölümü normal çalışıyor çaresi nedir acaba

  • Teknisyen İlker

   Elektronik kart arızası. Servisinden destek alınız. Samsung yetkili servisi 444 77 11

 • Mehmet

  merhabalar aspratör geri üflüyor arada baca söktüğümde normal üflüyor baca dışa doğru bayağı uzun ayrıca çıkışı direk dışarı 90 derece düz pimaş dışardan rüzgar mı alıyor o mu baskılıyor yoksa baca uzunluğu çok mu fazla yardımcı olur musunz ya da başka bir nedeni var mı

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Servisi Ara (0850) 811 24 22