Anasayfa / Ev Aletleri Arızaları / Dyson Elektrikli Süpürge Arızaları Çözümleri
Dyson elektrikli süpürge

Dyson Elektrikli Süpürge Arızaları Çözümleri

Dyson Elektrikli Süpürge Arızaları Çözümleri Dyson’unuzla ilgili bir probleminiz varsa, öncelikle teminatınızı kontrol edin, çünkü perakendeciden ücretsiz olarak alabilirsiniz. Garanti kapsamı dışındaysa, doğrudan Dyson aracılığıyla bir servis organize edebilirsiniz.

Dyson Elektrikli Süpürge Nasıl Temizlenir ?

Toz kabını temizleme

Dyson Elektrikli Süpürge Arızaları Çözümleri elektrikli süpürgeler torbasızdır, bu yüzden kir doğrudan şeffaf teneke kutuya gider. Bu, ne kadar dolu olduğunu görebilmenizi sağlamak için çöp kutusunun zaman zaman temizlenmesi gerekebileceği anlamına gelir.

Bunu yapmak için, serbest bırakma düğmesine basıp, boşaltacağınız gibi alttan açarak basitçe vakumdan çıkarın (yukarı bakın). Daha sonra içini temizlemek için nemli bir bez veya temizleme bezi kullanabilirsiniz. Ayrıca kutunun dışını siklonların altından çıkarabilir ve böylece bagajı temizleyebilirsiniz.

Dyson Elektrikli Süpürge Fırça Çubuğunun Temizlenmesi

  1. Döşeme kafasını elektrikli süpürgeden ayırın, ya da serbest bırakma düğmesine tıklayarak veya döşeme kafasının boşluğa bağlı olduğu küçük bir ‘bileziği’ çıkarın ve çekerek çıkarın.
  2. Daha sonra nemli bir bezle temizleyin ve fırça çubuğunu (vakumun daha fazla kir almasına yardımcı olacak şekilde dönen parça) ve karışık saçları dikkatlice kesmek için makas kullanın.
  3. Fırça çubuğunu bu şekilde temizlemede zorlanıyorsanız, tabandan kayan parça olan tabanını çıkarabilirsiniz. Sahip olduğunuz elektrikli süpürgenin tipine bağlı olarak, zemin üzerinde iki dairesel disk veya kol bulunacaktır. Tabanı serbest bırakmak için bunları çevirin veya çekin.
  4. Fırça çubuğunu tamamen kaldırmak isterseniz, yapabilirsiniz. Bunu nasıl yaptığınız her makine için farklıdır, ancak genellikle vidaları sökmeyi içerir.
  5. Yeni kablosuz elektrikli süpürgeler gibi bazı modellerde, benzer bir dairesel diski bükerek çubuğu yana doğru kaydırabilirsiniz.

Dyson Elektrikli Süpürge Filtrenin Temizlenmesi

Dyson Elektrikli Süpürge Filtrenin Temizlenmesi Filtreleri düzenli olarak temizlemek, elektrikli süpürgenizin gerektiği gibi çalışmasını sağlar. Çoğu Dysons, sık sık temizlenmesi gereken en az bir çıkarılabilir filtreye sahiptir. Birçok modelde, filtre siklonların ortasına oturur. Elektrikli süpürgenin üst kısmındaki (genellikle sapın altında) bir ‘kapağı’ kaldırarak çıkarabilirsiniz.

Yeni modellerde, filtreler onları daha belirgin hale getirmek için genellikle parlak renktedir (genellikle mor).

Çoğu dik ve silindir modelinde, elektrikli süpürgenin ‘bilyesinde’ ikinci bir filtre bulunur. Bazı silindirler ayrıca makinenin arkasında da bir filtreye sahiptir ve bazı dikmelerde elektrikli süpürgenin kendisi ile döşeme başlığı arasında bir tane vardır.

Kablosuz ve taşınabilir modeller için, ikinci filtre bazen ana taşınabilir ünitededir. Filtrenin konumu modeller arasında çok farklı olduğu için, modelinizde kaç tane filtre olduğunu ve bunları nerede bulacağınızı doğrulamak için talimatlarınıza göz atmaya değer.

Filtreleri çıkardıktan sonra, sadece su kullanarak soğuk musluk altında durulayın ve değiştirmeden önce tamamen kurumasını bekleyin (ideal olarak 24 saat boyunca).

En yeni Dyson elektrikli süpürgelerinin bazılarında filtre yoktur.

Dyson’ın Cinetic elektrikli süpürgelerinde filtreler yok. Bu boşluklardaki toz siklonları, vakum temizlenirken yüksek hızda salınan yumuşak kauçuk uçlara sahiptir. Dyson, bunun havadan daha küçük toz parçacıklarını diğer elektrikli süpürgelere göre ayırdığını, onları çöp kutusuna fırlattığını ve ek filtrelere duyulan ihtiyacı ortadan kaldırdığını söylüyor.

Dyson Elektrikli Süpürge Nasıl Boşaltılır ?

Dyson Elektrikli Süpürge Nasıl Boşaltılır ? Tüm Dyson elektrikli süpürgeler torbasızdır, bu nedenle toz torbası değiştirmeniz veya satın almanız gerekmez. Bunun yerine, içindeki kir maksimum çizgiye ulaştığında şeffaf toz kabını boşaltmanız gerekir. Bu genellikle kutunun üstünün çok altındadır, bu nedenle emme gücünü etkileyebileceğinden aşırı doldurmaya dikkat edin.

Dyson’unuzu boşaltmak için, önce teneke kutuyu ‘böl serbest bırakma’ düğmesine / koluna basarak yapabileceğiniz vakumun kendisinden çıkarın. Bu elektrikli süpürgenin türüne ve modeline bağlı olarak biraz farklı bir yerde olabilir. Bazı modellerde etiketlenir, diğerlerinde ise genellikle kırmızı renk olan belirgin bir renk olur. Akülü ve el tipi modellerde, temizlik çubuğunun veya memenin çıkarılması işi kolaylaştırır.

Bunu yaptıktan sonra, kutuyu çöp kutusunun üzerinde tutun ve tabanı açmak ve kiri çıkarmak için düğmeye / kaldıraca basın. Evinize toz dökülmesini önlemek için bunu çöp kutusuna veya doğrudan bir torbaya yapmak en iyisidir.

Dyson, kutularının hijyenik olarak temiz olduğunu ve bu nedenle alerji hastaları için harika olduğunu, çünkü tozlu torbalarla uğraşmak zorunda olmadığınızı söylüyor. Bununla birlikte, haznenin açılması, kaçınılmaz olarak, bir toz ve kirin havaya akmasına izin verir, potansiyel olarak bir torbaya konulduğundan daha fazla. Ayrıca tüm kiri çıkarmak için kabın içine ulaşmanız gerektiğini de bulabilirsiniz.

Bazı Dyson modelleri, teneke kutunun dışına itmeye yardımcı olmak için ‘hijyenik kir tutucu’ özelliğine sahiptir

2017’den itibaren, Dyson Cinetic Big Ball vakum ve Dyson V8 kablosuz gibi bazı modellerde, toz haznesinde ‘hijyenik kir çıkarma mekanizması’ bulunur. Bu, esas olarak, serbest bırakma koluna bastığınızda, kalan kalıntıları kazıyarak, haznenin içinde aşağı kayan bir silikon tasmadır.

Dyson Elektrikli Süpürge Nasıl Ayrılır ?

Dyson Elektrikli Süpürge Nasıl Ayrılır ? Dyson’unuzu temizlemek ya da bir sorunu tanımlamak için parçalara ayırmanız gerekirse, önce hazneyi boşaltmak, söz konusu ikinci ve üstteki filtreleri (yukarıda) temizlemek için adımları izleyin.

Bu, tıkanmalar aramanıza, hasarı tanımlamanıza veya temizlemenize izin vermelidir. Makinenizde bu adımların çözülmediği bir sorun varsa, hortumu da incelemek isteyebilirsiniz.

Konumdayken hortuma bakarken hiçbir şey göremiyorsanız, tabandan kaldırabilirsiniz. Bu, farklı modellerde “kanal” veya “U bükme” olarak adlandırılan tabana bakmanıza olanak sağlar.

Bunu nasıl yapacağınız modelden modele farklılık gösterecektir, ancak genellikle bir düğmeye basmanız, bir kolu / kolları sıkmanız veya serbest bırakmak için hortumu / tabanı bükmeniz gerekir (aşağıdaki eski DC17 modelinden örneğe bakın).

Dyson’ın web sitesinde destek bölümü, her bir model için sorun giderme kılavuzları ve talimatları içerir.

Dyson’u nasıl ayırdığınıza dikkat edin, çünkü bu garantiyi geçersiz kılabilir.Motor dahil ana gövdede bulunan parçaları ayarlamaya çalışmamalısınız.

Makinenizde kolayca çözemediğiniz bir sorun varsa, Dyson’ın talimatlarını takip ettikten sonra bile, bir servisi organize etmek için satıcıya veya Dyson’a başvurmak en iyisidir.

Dyson Filtre Temizliği Nasıl Yapılır ?

Dyson elektrikli süpürgeniz, makinenizin en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için temizlenmesi gereken bir veya daha fazla filtre içerebilir. Dyson filtrenizin yıkanması hızlı ve kolaydır.

1. Kapat

ve makinenizi duvardaki prizden çıkarın.

2. Dyson filtrelerinizi çıkarın

Nasıl olduğunu bulmak için aşağıdaki seçiciden makinenizi seçin.

3. Filtreleri sadece soğuk suda yıkayın

(deterjan kullanmayın veya bulaşık makinesinde veya çamaşır makinesinde yıkamayın). Su kaynağının altında durulayın, ardından suyu filtreden yavaşça sıkın. Su temiz akıncaya kadar tekrarlayın.

4. Kuru filtreler

tamamen kuruyana kadar 24 saat sıcak bir yerde bırakarak.
Not: Filtreyi çamaşır kurutma makinesinde, mikrodalgada veya açık alev yakınında kurutmayınız.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ütü Buhar Vermiyor

Ütü Buhar Vermiyor ?

Ütü Buhar Vermiyor ? Buhar üretmeyen bir ütü nasıl düzeltilir ? Ütünüzün çalışan bir prize …

soru sor

Bir yorum

  1. Fatma karabaş

    Yikadim filitresini 24 saat geçmesine ramet motoruna su saldı ve durdu çalışmıyor ne yapmaliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !