Anasayfa / Ev Aletleri Arızaları / Philips Elektrikli Süpürge Arızaları Çözümleri
Philips elektrikli süpürge arızaları

Philips Elektrikli Süpürge Arızaları Çözümleri

Philips Elektrikli Süpürge Arızaları Çözümleri Philips elektrikli süpürgenizin emiş gücü düşükse, kolay bir çözüm olabilir. Performansını nasıl geliştireceğinizi keşfedin. Elektrikli süpürgeler emişini kaybettiğinde, genellikle birkaç yaygın soruna bağlıdır: karışık bir fırça çubuğu, tıkalı filtreler, taşan bir toz kabı veya tıkanmış hava yolları. Bunları düzeltmek, vakfınızın temizleme gücünü anında ve önemli ölçüde artırabilir. Bu kılavuz, elektrikli süpürgenizin emişini kaybetip kaybetmediğini denemek için hızlı düzeltmeleri açıklar.

Philips Elektrikli Süpürge Arızaları

Philips Elektrikli Süpürge Arızaları Çözümleri Bu basit bakım ipuçlarını izleyerek bir onarımda tasarruf sağlayabilirsiniz, tırnaklara göre basit onarım işleri için aldık. Güvenilir Yatırımcılar ve potansiyel olarak yeni bir elektrikli süpürgenin maliyetinden tasarruf edersiniz. Vakum hissinizi ve temizliğinizi yeniden kazanmak için adım adım bakım kılavuzu için okumaya devam edin.

Philips Elektrikli Süpürge Emiş Düşüklüğü

Philips elektrikli süpürgenizdeki emiş gücü beklendiği kadar iyi değilse, bunun birkaç nedeni olabilir. Lütfen size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenin.

Toz torbası veya konteyner dolu

Philips vakumlu süpürgenizin toz torbası veya kabı dolduğunda, emiş gücü normalden daha düşük olacaktır. Lütfen toz torbasını / kabını kontrol edin ve doluysa değiştirin (ya da özel vakum modelinizde belirtilmişse boştur).

Not: Yeniden kullanılabilir torbalı vakumlarda, düşük emiş gücüne de neden olabileceğinden, aşınmış torbalar değiştirilmelidir.

Hortum tıkalı olabilir

Bazen, vakumunuzun hortumu, borusu veya memesi tıkanmış veya tıkanmış olabilir. Ayrıca, fırça karışık saçlar tarafından bloke edilebilir. Emme gücü bundan etkilenecek ve vakumunuz beklendiği gibi kir toplayamayabilir, çünkü hava olması gerektiği kadar kolay geçemez. Bu parçalardan herhangi birinin engellenip engellenmediğini kontrol edin ve eğer varsa, engelleme elemanlarını çıkarın.

Filtre kirli olabilir

Kirli bir filtre havanın gerektiği gibi akmasını önler ve bunun sonucunda da vakumunuzun emiş gücünün düşmesine neden olur. Sonuç olarak, vakumunuz iyi temizlenmiyor veya beklendiği gibi olmayabilir.

Vakum modelinize bağlı olarak, bir motor koruma filtresine ve / veya bir egzoz filtresine sahip olacaktır .

  • Ne zaman motor koruma filtresi kirli:

Genellikle, motor koruma filtresi toz torbasının veya toz haznesinin arkasında bulunur. Bu filtre her 4-6 haftada bir temizlenmelidir (sahip olduğunuz modele bağlı olarak). Ayrıca, belirli vakum modeline bağlı olarak, bazı vakumlarda, bu filtre tozun bir fırçayı / fırçasına dokunmasıyla temizlenmeli ve diğer vakumlarda suyla yıkanabilir. Lütfen modelinize ait endikasyonları kontrol ediniz.

  • Tüm çıkış filtresi kirli:

Egzoz filtresi, Philips elektrikli süpürgenizin arkasında, motorun arkasında bulunur. Bu filtre yıkanmamalı veya temizlenmemelidir: yılda bir kez değiştirilmelidir (vakum modelinizdeki filtre değiştirilemezse)

Toz haznesinin kapağı doğru yerleştirilmemiş

Vakumunuz bir toz haznesiyle geliyorsa, lütfen kapağının doğru yerleştirildiğinden emin olun.

Emiş gücü ayarı çok düşük ayarlanmış

Bazı Philips elektrikli süpürgeler, emiş gücü ayarı ile birlikte gelir. Bu emiş gücü ayarı, aşağıdaki resimde gösterilenlere benzer simgeler içerir. Genellikle, uzaktan kumanda, tutma yeri veya vakumun kendisinde bulabilirsin.

Vakumunuz bu ayar ile gelirse, istenen emme gücüne ayarlanmış olup olmadığını kontrol edin. Eğer değilse, arttırın.

Philips elektrikli süpürgesi sıra dışı bir ses çıkarıyor

Philips elektrikli süpürgeniz alışılmadık bir ses çıkarırsa, basit bir neden ve çözüm olabilir. Bunu kendiniz kolayca nasıl düzeltebileceğinizi keşfedin.

Hava akımı tıkalı

Lütfen nozüle, tüpe veya hortuma sıkışmış bir nesne olup olmadığını kontrol edin. Bazen, elektrikli süpürgedeki hava akımı elektrikli süpürgenizin bu parçalarından birine sıkışmış bir nesne tarafından (kısmen) engellenebilir.

Farklı bir aksesuar kullanılmıştır

Alışılmış olandan farklı bir aksesuar kullandığınızda, elektrikli süpürgenizin farklı bir ses çıkardığını fark edebilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz aksesuarı kullanmayı bıraktığınızda, elektrikli süpürgenin normal ses çıkıp çıkmadığını kontrol edin. Eğer öyleyse, o zaman gürültü hakkında endişelenmeyin; bu normal.

Motor hasarlı

Yukarıdaki durumlar sizin durumunuz için geçerli değilse, o zaman elektrikli süpürgenizin motorunun hasar görmüş olabilir. Bu durumda, lütfen bizimle iletişime geçin.

Philips elektrikli süpürgemi kullanırken elektrik çarpması

Philips elektrikli süpürgemizi kullanırken statik elektrik çarpması hissediyorsanız endişelenmenize gerek yok. Nedenin ne olabileceğini ve nasıl önlenebileceğini öğrenin.

Muhtemel neden

Elektrikli süpürgede, özellikle düşük nemli havadaki odalarda elektrikli süpürgeniz statik elektrik üretir. Sonuç olarak, elektrik süpürgenizin tüpe veya diğer çelik parçalarına dokunduğunuzda elektrik çarpması yaşayabilirsiniz. Bu şoklar size zarar vermez ve cihaza zarar vermez.

Çözümler

Bu rahatsızlığı azaltmak için, tüpü odadaki diğer metal nesnelere sık sık tutarak (örneğin, bir masa veya sandalyenin bacakları, radyatör vb.) Boşaltmanızı öneririz.

Ayrıca, odaya su koyarak odadaki hava nemi seviyesini yükseltmenizi tavsiye ederiz. Örneğin, radyatörünüzden suyla dolu kapları asabilirsiniz veya radyatörünüzün üzerine veya yanına suyla dolu kapları yerleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki çözüm sorununuzu çözmede yardımcı olmadıysa, lütfen Philips ile iletişim kurun.

Philips elektrikli süpürgesi ısınıyor

Philips vakumunuz çok ısındığında, lütfen bunun nasıl çalıştığını görmek için aşağıya bakın.

Normal motor ısısı, vakumun geri kalanına aktarılır

Vakum motoru çalıştığında ısı üretir. Bu ısı, vakuma dokunurken veya egzoz havasından hissedilebilir. Endişelenme; bu normal.

Vakum tıkanmış

Philips elektrikli süpürgeniz tıkandığında, normalden daha fazla ısı üretebilir. Bu durumda, elektrikli süpürgenin temizleme performansı da normalden daha düşüktür.

Elektrikli süpürgenizin tıkalı olup olmadığını kontrol etme

Torbasız elektrikli süpürge:

  1. Toz haznesinin boş olduğundan emin olun.
  2. Motor koruma filtresinin temiz olduğundan emin olun
  3. Egzoz filtresinin temiz olduğundan emin olun

Torbalı elektrikli süpürge:

  1. Motor koruma filtresinin temiz olduğundan emin olun
  2. Egzoz filtresinin temiz olduğundan emin olun
  3. Toz torbasının dolu olmadığından emin olun.
  4. Filtrelerin temiz olduğundan ve toz torbasının dolu olmadığından emin olun, ancak temizlik performansı düşük kalır ve elektrikli süpürge çok ısınmaya devam ederse, toz torbasının gözenekleri ince tozla tıkanmış olabileceğinden, toz torbasını değiştirin.

Philips elektrikli süpürgesi açılmıyor

Ne yazık ki Philips elektrikli süpürgenizin açılmaması durumunda, basit bir çözüm olabilir. Nasıl çözeceğinizi keşfedin.

Elektrikli süpürge şebekeye takılı değil

Lütfen elektrikli süpürgenizi ana şebekeye takın.

Açma / kapama düğmesine doğru basılmadı

Lütfen açma / kapama düğmesine sıkıca bastığınızdan emin olun. Elektrik süpürgenizin açma / kapama düğmesine doğru basılmazsa, kapalı kalacaktır.

Piller bitmiştir (kızılötesi uzaktan kumandalı elektrikli süpürgeler için)

Lütfen elektrikli süpürgenin üzerindeki açma / kapama düğmesine basarak elektrikli süpürgenin uzaktan kumanda olmadan açılıp açılmadığını kontrol edin. Öyleyse, uzaktan kumandanızdaki piller bitmiştir. Bu durumda, pilleri değiştirmek sorunu çözecektir.

Teknik bir arıza olabilir

Önceki seçeneklerden hiçbiri sizin için geçerli değilse, elektrikli süpürgenizde teknik bir arıza olabilir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ütü Buhar Vermiyor

Ütü Buhar Vermiyor ?

Ütü Buhar Vermiyor ? Buhar üretmeyen bir ütü nasıl düzeltilir ? Ütünüzün çalışan bir prize …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !