Ev / Ev Aletleri Arızaları / Elektrikli Süpürge Emme Zayıflığı
Elektrikli Süpürge Emme Zayıflığı

Elektrikli Süpürge Emme Zayıflığı

Elektrikli süpürge Çekmiyor

Elektrikli Süpürge Emme Zayıflığı Çözüm Ve Arızaları Elektrikli süpürgenizin kiri düzgün bir şekilde ememediğini mi düşünüyorsunuz? Bu yaygın bir sorundur, ancak düzeltilmesi genellikle kolaydır. Aşağıdaki ipuçları sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Dolu Toz Torbası

Elektrikli Süpürge Emme Zayıflığı Elektrikli süpürgeniz emişini kaybederse, kontrol etmeniz gereken ilk şey torbanın dolu olup olmadığıdır. Öyle ise, düzeltme kolaydır – sadece çantayı değiştirin!

Tam Dolu Toz Haznesi

Torbalı elektrikli süpürgelerde olduğu gibi, tam bir toz bidonu cihazınızın emişini etkileyebilir. Ve bir kez daha tamir kolay – teneke kutuyu boşaltın!

Kirli Filtreler

Kirli veya tıkalı filtreler de emme kaybına neden olabilir. Filtreleri temizlemek için kabartma tozu ve su solüsyonunu karıştırın – eğer bu işe yaramazsa, bunların değiştirilmesi gerekecektir.

Hortumda Tıkanma

Vakum hortumunuzdaki tıkanıklıklar emme kaybına neden olur. Vakumu kapatın, fişini çekin ve tüm tüpleri tıkanıklıklar için kontrol edin. Ayrıca fırça rulo alanında hiçbir şey olmadığını kontrol etmelisiniz. Fırça ruloları hasarlıysa, değiştirilmesi gerekebilir.

Hava Akışlarındaki Boşluklar

Vakumlu temizleyicinin hortumundaki delikler veya yırtmalar emiş gücünü büyük ölçüde azaltabilir. Bu durumda hortumun değiştirilmesi gerekebilir. Dikmelerde, hortum ile ana ünite arasındaki bağlantının gevşek olmadığını da kontrol etmelisiniz.

Emiş havası yolu, kirli vakum egzoz filtresi veya sızdıran vakum hortumu zayıf bir emiş motoru, tam vakum torbası, elektrik süpürgesinin iyi emilmesini engelleyebilir.

Toplama torbasını kontrol edin, çünkü hazne dolduğunda enkaz vakumda ve toplama torbasına yeterince emilmez. Dolu ise torbayı boşaltın. Tek kullanımlık bir toplama çantası kullanan bir vakum modelinde, dolu olduğunda toplama çantasını değiştirmeniz gerekir.

Vakumda bir egzoz filtresi kullanılıyorsa, tıkanmış bir egzoz filtresi emiş havasının vakumda verimli bir şekilde akmasını engeller. Egzoz filtresini kontrol edin ve kirliyse değiştirin.

Tıkanıklık için emiş havası yolunu kontrol edin. Memede, hortumda veya vakumda bulunan bir dahili borudaki pislik, emiş havası akışını engelleyebilir, böylece emme havası yolunu tıkandığını düşündüğünüz kirleri temizleyin.

Bir kutu vakumunda, vakum hortumundaki delikler, memeden emiş havası akışını azaltabilir, çünkü hava, meme yerine hortum deliklerinden emilir. Vakum hortumunda delik varsa değiştirin.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Buzdolabına Nasıl Reset Atılır Yeniden Başlatma... Buzdolabına Nasıl Reset Atılır Yeniden Başlatma Buzdolapları bir dizi arızayla karşılaşabilir ve bu da sulu buz küplerinden, düzensiz sıcaklıklardan v...
Samsung Klima Hata Kodları Samsung Klima Hata Kodları Arıza Düzeltme Modern Samsung klimaların çok gelişmiş bir kendi kendine teşhis sistemi var ve kontrol sistemi bir hata tesp...
Whirlpool Buzdolabı Arızaları Çözümleri Whirlpool Buzdolabı Arızaları Whirlpool Buzdolabı Arızaları Çözümleri SORUN SEBEB OLMAK ÇÖZÜMLER Kompresör çalışmaya başlamayacak...
Gaziantep Teknik Servisleri Gaziantep Bakım Onarım Montaj Teknik Servisleri  On yıllardır, her türlü ev aletlerini satmak ve servis etmek ana sorumluluklarımızdan biri olmuştur....
Klima Kumandası Çalışmıyor Klima Kumandası Neden Çalışmaz Klima Kumandası Çalışmıyor Çözüm Ve Arızaları  Her türden klimalar uzaktan kumandalar içerebilir. Klimanızın ömrü boyu...

İlginizi Çekebilir

Elektrikli Süpürge Koku Yapıyor

Elektrikli Süpürge Koku Yapıyor

Elektrikli süpürge koku Yapması Elektrikli Süpürge Koku Yapıyor Çözüm Ve Arızaları Elektrikli süpürgeniz kokuyor mu? Meselenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi