Ev / Ev Aletleri Arızaları / Elektrikli Süpürge Koku Yapıyor
Elektrikli Süpürge Koku Yapıyor

Elektrikli Süpürge Koku Yapıyor

Elektrikli süpürge koku Yapması

Elektrikli Süpürge Koku Yapıyor Çözüm Ve Arızaları Elektrikli süpürgeniz kokuyor mu? Meselenin birtakım ortak nedenleri var ve genellikle kolayca düzeltilebilir. Bu sorun giderme ipuçları sorunu tanımlamanıza ve çözmenize yardımcı olur.

Kokulu Süpürge Torbası

Kötü kokulu bir elektrikli süpürge torbası (torbalı vakumlarda) problemin en olası sebebidir – sonuçta, yiyeceklerden hayvan kılığına kadar her şey oraya girebilir!

Sorunu çözmek için, çantayı değiştirin. Bu videoyu izleyerek çantasının nasıl değiştirileceğini öğrenebilirsiniz.

Kokulu Toz Haznesi

Torbalı elektrikli süpürgelerde olduğu gibi, torbalı olmayan cihazlardaki toz kutuları kokuya neden olabilir. Sorunu çözmek için toz haznesine girmeniz yeterlidir.

Kirli Filtreler

Kirli filtreler başka olası bir suçlu. Filtreleri, soda ve su karışımı karışımı içinde temizlemeyi deneyin – eğer bu işe yaramazsa, filtreleri değiştirmeniz gerekecektir.

Hortum veya Aparatlar

Tıkanmış bir hortum veya ek, elektrikli süpürgenin kokmasına neden olabilir. Hortumu çıkarın ve büyük tıkanıklıkları kontrol edin. Hortum tamamen plastikse, sabunlu suda gece boyunca ıslanmaya bırakabilirsiniz. Plastik ekleri gece boyunca ıslatmak için de bırakabilirsiniz.

Elektrikli süpürge yanık kokusu var

Elektrikli süpürgenizin yanması gibi kokuyorsa, muhtemel sebepler vardır. Bu sorun giderme ipuçları, sorunu tanımlamanıza ve düzeltmenize yardımcı olacaktır.

İlk Önce – Hemen Elektrik süpürgesini kapatın

Elektrikli süpürgeler yüksek sıcaklıklarda çalışmazlar, bu yüzden yanma kokusu almanız tehlikeli olabilir. Cihazı hemen kapattığınızdan emin olun.

Elektrik Süpürgesi Kablosunu, Fiş ve Duvar Soketini dikkatlice kontrol edin

Ardından, ısı belirtileri için duvar prizini, vakum fişini ve kabloyu kontrol edin. Herhangi bir duman görüyorsanız, bir önlem olarak vakumu doğrudan dışarı alın.

Tıkanmış Filtreler 

Tıkanmış filtreler veya aşırı yüklü bir torba, motora fazladan baskı uygulayarak aşırı ısınmasına neden olabilir. Sorunu gidermek için, torbayı boşaltın ve filtreleri temizleyin ya da değiştirin.

Isınan Kablo veya Fiş

Motor çok sıkı çalışmak zorundaysa sıcak kablo veya fiş olabilir. Torbayı boşaltdıktan ve filtreleri değiştirdikten sonra, sorunun devam edip etmediğini görmek için elektrikli süpürgeyi tekrar çalıştırın. Sorun oluşmaya devam ederse, bir elektrikçiye danışın.

Sıkışmış Tahrik Kayışı veya Tıkalı Döner Fırça

Dikey vakumlarda, tahrik kayışı yanmış veya sıkışmış olabilir, bu da yanık kokusuna neden olabilir. Sorunu çözmek için, tahrik kayışını değiştirin veya sıkışmayı giderin. Döner fırçanın tıkanmadığını ve serbestçe dönebileceğini de kontrol etmelisiniz.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Beko Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri Beko Bulaşık Makinesi Arızaları Beko Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri bulaşık makinesi sorun giderme serisine ait bulaşık makinenizde bir sorun v...
İzmir Teknik Servisleri İzmir Bakım Onarım Montaj Yedek Parça Teknik Servisleri bilinçli bir müşterinin eğitimli kararlar verebileceğine inanıyoruz, bu yüzden cihazınızda yap...
Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetlem... Kontrol paneli düzgün çalışmadığında ne yapılmalı? Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme  Denetim Masa...
Frigidaire Mikrodalga Sorunlarını Giderme Frigidaire Mikrodalga Sorunlarını Giderme Frigidaire Mikrodalga Sorunlarını Giderme Mikrodalga fırınlar da dahil olmak üzere tüm Frigidaire ürü...
Amana Servisi 444 1 840 Amana Servisi Amana beyaz eşya alanında uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir markadır. Ülkemizde buzdolabı satışında öne çıkan marka, satış sonrası...

İlginizi Çekebilir

Siemens kahve makinesi

Siemens kahve makinesi sorun giderme

Siemens kahve makinesi sorun giderme Kahve makinesinin onarımı söz konusu olduğunda, aşağıda gördüğünüz Siemens sorun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi