Anasayfa / Kombi Arızaları / Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir ?
Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir

Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir ?

Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir ? Kombiniz açılmıyorsa, bunun nedeni akış şalterinin bir sorun algılaması ve vericiye Kombiniz ateşlemesini engelleyen bir sinyal göndermesi olabilir. Bu nedenle bir akış anahtarı mükemmel bir güvenlik cihazıdır. Siz ve aileniz için tehlikeli olabilecek bir sorun varsa, Kombiniz açılmasını istemezsiniz.

Kombi Akış Şalteri Değiştirme

Akış anahtarları ile ilgili en yaygın sorun sistemde enkaz birikimidir. Kalıntı ve pas mekanizmayı tıkayabilir, bu da akış anahtarının açık veya kapalı konumda sıkışmasına neden olur. Uygun niteliklere sahip bir mühendis bunu sizin için kontrol edebilir ve kalıntıları uygun şekilde çıkarabilir veya parçanın tamamen değiştirilmesini önerebilir.

Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir ?

Ayrıca soruna neden olan hatalı bir akış anahtarınız da olabilir. Kazanın açılmamasının önemli nedenleri olup olmadığını belirlemek için sisteminize göz atmak için uygun nitelikli bir mühendis almalısınız. Kazanın başlatılmamasının yaygın nedenlerinden bazıları şunlardır:

  • Hatalı bir fan
  • Kırık baskılı devre kartı (PCB)
  • Bir bloke baca

Yukarıda belirtildiği gibi, bir akış anahtarı fan düzgün çalışmıyorsa kazanın ateşlemesini önleyecektir. Tıkanmış bir baca da akış şalteri tarafından tespit edilebilen bir sorundur. Bu, gazın hiçbir yere gidemeyeceği anlamına gelir ve bu da karbon monoksitin evinize salınmasına neden olabilir. PCB ile ilgili bir elektrik arızası da olabilir. PCB, kazanı çalıştıran ve kontrol eden ana karttır. Yanma kokusu duyarsanız veya ekran panelinde güç yoksa, kazanın devre kartında bir sorun olabilir.

Bir mühendis bu seçeneklerin tümünü devre dışı bırakırsa ancak sorunu hala bulamıyorsa, hatalı bir akış anahtarınız olabilir. Çoğu gaz kazanı , kazanın içine monte edilmiş bir akış anahtarı ile birlikte gelir. Uygun bir kalifiye mühendisin elektrik kablolarını sökmeden veya anahtarı sökmeden yapabileceği için akış anahtarını test etmesi oldukça kolay olacaktır .

Servis yeni bir akış anahtarına ihtiyacınız olduğunu belirlerse, sizin için değiştirir. Muhafazayı kazanınızdan çıkarmamalı veya sorunu kendiniz çözmeye çalışmamalısınız.

Kombi Akış Şalteri Nasıl Çalışır ?

Bir kazan akış şalteri ilk önce gaz akışıyla ilgili bir sorun tespit ettiğinde, kazanı kapatmak için yapılması gereken bir dizi eylem vardır.

Akış anahtarı ilk kez bir sorun algıladığında, çok fazla veya çok az akış olduğu başka bir cihazı – genellikle bir dönüştürücü – uyaracaktır. Sahip olduğunuz anahtarın türüne bağlı olarak, borudan akan gaz nedeniyle yer değiştirebilir veya dönebilir. Dönüştürücüye bir sinyal gönderen bu harekettir.

Dönüştürücü bu sinyali yorumlayabilir ve mesajı vericiye iletebilir. Verici verileri alır ve gaz akışının nasıl olduğunu görmek için önceden ayarlanmış parametrelere karşı ölçer. Ayrıca akış sorununa karşı koymak için bir eylem gerçekleştirebilir. Eylem bir alarmın çalmasını, bir pompanın çalıştırılmasını veya sistemin kapatılmasını içerebilir.

Kombi Akış Şalteri Nedir?

Yukarıda tarif edildiği gibi, bir akış anahtarı bir borudan gaz veya sıvı akışına izin vererek veya durdurarak çalışır. Bir kazanda, sistemde dışarı atılmamış çok fazla gaz varsa, kazanın ateşlemesini önlemek için akış anahtarı vardır. Kazanın sadece aşırı gazdan kurtulmak için fanların gerekli hızda döndüğünü tespit etmesi durumunda yanmasına izin verir. Kazan akış şalteri ayrıca su akışının kesildiğini veya tamamen durduğunu söyleyebilir ve bu durumda kazanın ateşlenmesini önler.

Bu İşine Yarar Belki ?

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme Hoover marka çamaşır makine reset işlemi için sırası ile aşağıdaki adımları …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !