Mikrodalga Ampulü Çalışmıyor

Mikrodalga Ampulü Çalışmıyor ?

Mikrodalga Ampulü Çalışmıyor ? Hepinizin bildiği gibi bir mikrodalga, her gün kullandığımız ve günde birkaç kez infekte ettiğimiz bir mutfak cihazıdır. Cihaz sadece yiyecekleri ve sıvıları ısıtmak için değil, aynı zamanda pişirmek, pişirmek ve ızgara yapmak için de kullanılır.

Mikrodalga Ampulü Neden Yanmaz ?

Dünyadaki her mikrodalga fırının ortak bir yanı, kapıyı açtığınızda yanan bir ampul. Peki ya mikrodalga ampul problemi ile karşı karşıya kalmazsanız? Aşağıdakiler, böyle bir durum için olası nedenlerden ve bazı çözümlerden bazılarıdır.

Mikrodalga Fırın İçindeki Işık Çalışmıyor ?

Ampul Arıza Olabilir

Ampulün kendisi yanmış olabilir. Ampulle ilişkili parçalardan herhangi birini değiştirmeden önce ampulü değiştirin.

Ana Kontrol Kartı

Kumandayı değiştirmeden önce ampulleri, soketleri ve kabloları kontrol edin. Bu parçalar düzgün çalışıyor gibi görünüyorsa, doğru vo gönderip göndermediğini belirlemek için kontrol kartını bir multimetre ile test edindoğru voltajı gönderip göndermediğini belirleyin . Kontrol kartı ampul soketine yeterli voltaj göndermiyorsa, kontrol kartını değiştirin.

Işık Soketi

Işık soketini değiştirmeden önce, ampulü değiştirin. Ampulü değiştirirseniz ve ışık hala çalışmazsa, ışık soketini süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Eğer ışık çorapt sürekliliği yoksa değiştirin.

1. Ampul Yanmış Olabilir

Mikrodalga ampulün çalışmamasının en yaygın nedenlerinden biri, ampulün kendisinin yanmış olabileceğidir. Sorunun bu olup olmadığını kontrol etmek ve çözmek için önce mikrodalga fırının fişini çekmeniz ve ardından kırıcı noktasında mikrodalgaya giden gücü kapatmanız gerekir. Havalandırmayı bulmak için mikrodalga fırınınızı kontrol edin ve vidaları sökerek panelini çıkarın. Halojen ışığı içeren kutuyu bulun ve kapağını çıkarın. Ampulü sökün ve çıkarın ve yeni bir ampul takın.

2. Ana Kontrol Kartı ile ilgili Sorun

Mikrodalga fırınınızın ampulünün çalışmamasının bir başka nedeni de ana kontrol kartında bir sorun olabilir. Ana kontrol kartını kontrol etmeye başlamadan önce, ampul, kablo ve soketlerin vb. Düzgün çalıştığından emin olun. Şimdi çoklu gösterge kullanarak kontrol kartını test edin. Bu, ana kontrol kartının ampul soketine doğru voltajı gönderip göndermediğinden emin olmanıza yardımcı olacaktır. Değilse, yenisiyle değiştirilmeniz gerekebilir ve bu sadece deneyimli bir profesyonel veya teknisyen tarafından yapılmalıdır.

3. Işık soketi ile ilgili Sorun

Mikrodalga ampulün çalışmamasının bir başka nedeni ışık soketi ile ilgili bir sorun olabilir. Ancak ışık soketini kontrol etmeden veya değiştirmeden önce, ampulü yukarıda verilen yöntemle değiştirmeniz gerekir. Ancak ışık hala çalışmıyorsa, soketi süreklilik açısından kontrol etmek veya test etmek için bir multimetreye ihtiyacınız olacaktır. Işık soketi herhangi bir süreklilik göstermiyorsa, bu durumda değiştirmeniz veya bir uzman tarafından değiştirilmesi gerekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi