Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Paslanmaz Çelik Aletleri’nden Çizikler Nasıl Giderilir ?
Paslanmaz Çelik Aletleri'nden Çizikler Nasıl Giderilir

Paslanmaz Çelik Aletleri’nden Çizikler Nasıl Giderilir ?

Paslanmaz Çelik Aletleri’nden Çizikler Nasıl Giderilir ? Bugünlerde yeni ya da yenilenmiş evlerin çoğuna doğru yürüyün ve en azından bir ya da iki tane tam bir mutfak olmasada paslanmaz çelik aletler bulmayı garanti ediyorsunuz. Lavabo ve fırından buzdolabına ve bulaşık makinesine kadar , mikrodalga fırın ve tost makinesi bile, paslanmaz çelik, modaya uygun, parlak, modern cihaz malzemesidir.

Paslanmaz Çelik Aletlerden Çizikleri Giderme

Paslanmaz Çelikden Çizikler Nasıl Giderilir ? Paslanmaz çelik, tek bir metal değil, bir alaşım, belirli metallerin bir karışımı değildir. Çelik hurda eritilir ve krom veya nikel gibi metallerle karıştırılır, ısıtılır, basınçlı hale getirilir ve nihai olarak paslanmaz çeliğin tanımlayıcı özelliklerini vermek üzere işleme tabi tutulur.

Paslanmaz çelik, meraklı bir malzemedir ve üreticilerin gümüşten büyük endüstriyel projelere kadar her şeyi kullanmasını sağlayan muhteşem özelliklere sahiptir. Paslanmaz çelik korozif dayanıklıdır (kolayca paslanmaz), üretimi kolaydır, ısıya dayanıklıdır ve tamamen geri dönüştürülebilir.

Paslanmaz Çeliklerin Temizlenmesi

Güzel paslanmaz çelik mutfağınızı, sinir bozucu el izlerini ve hepsini kucakladınız. Endişeye gerek yok paslanmaz çelik hasarsız sık sık temizlenebilir. Bununla birlikte, dikkat etmeniz gereken şey metali çizmektir. Bu, paslanmaz çeliğin bakımı oldukça zor bir iştir.

Paslanmaz çelik için güvenli temizleyiciler ve çizik çıkarıcıları hakkında bilgi edinmek için bir sonraki sayfaya bakınız.

Paslanmaz Çelik Çizik Gidericiler

Paslanmaz çelik, düz su, bir sirke ve su karışımı veya metalin parıltısını (tüm bu parmak izlerini güzelce vurgulayan) tutmaya yardımcı olan özel temizleyicilerle silinebilir. Ancak, cihazınızın mükemmel parlaklığı çirkin bir çizik aldığında ne olur?

Paslanmaz çelik, çeşitli kaliteler ve kaplamalar ile gelir ve ev tipi paslanmaz çelik genellikle tüm cihazlar için standarttır. Bu nedenle, buzdolabınızda veya lavabonuzda bir sıyrık atmadan önce, çalıştığınız paslanmaz çelik türünü doğrulamak için cihazın üreticisine danışın .

Denemeniz gereken bazı paslanmaz çelik çizik giderme teknikleri:

  1. Toz halinde bir paslanmaz çelik çizik giderme bileşiği kullanıyorsanız, kabaca diş macununun kıvamında bir macun oluşturmak için yeterli suyu (her seferinde birkaç damla) ekleyin. Seçtiğiniz bileşik krem ​​bazlıysa, bir sonraki adıma geçin.
  2. Mikrofiber bir beze az miktarda çizik çıkarıcı bileşik uygulayın ve daha sonra metalin tane yönünde çalışarak çizik üzerinde ileri geri hafifçe ovalayın. Sıfırdan parlayana kadar devam edin.
  3. Herhangi bir bileşik kalıntısını çıkarmak için yüzeyi taze, ancak nemli bir mikrofiber bezle hafifçe silin. Başka bir taze mikrofiber bezle kurulayın. Paslanmaz çelik yüzeylerdeki çizikleri tamamen gidermek için gerekirse Adım 2 ve 3’ü tekrarlayın.

  PASLANMAZ ÇELİKTE DERİN ÇİZİKLERİN ÇIKARTILMASI

  Bileşiğe cevap veremeyen daha büyük kusurlar için Paslanmaz Çelik Eviye ve Tencere Çizik Giderici gibi paslanmaz çelik bir çizik giderme kiti kullanın. Çizik giderme kitleri genellikle bir parlatma bileşiği ve bir dizi aşındırıcı ped içerir. Paslanmaz çelikten çizikleri gidermek ve yüzeyi eski haline getirmek için en kaba kumdan en iyisine kadar çalışacaksınız. Kitinize özgü üreticinin talimatlarını izlediğinizden emin olun.

  1. Üreticinin talimatlarını tamamen okuyun. Paslanmaz çeliğinizdeki tanenin yönünü tanımlayın.
  2. Sürtmeyi amaçladığınız özel çizik için önerilen uygun tane ile başlayarak, çiziği tahılla sadece bir yönde ovalayın – bir aşındırıcı ile ileri geri gitmek çekici olmayan dairesel işaretlere neden olabilir. Çiziği çıkarmak için yalnızca gerektiği kadar basınç kullanın; aşırı hevesli olmayın veya gereğinden derine inmeyin.
  3. Üretici tarafından tavsiye edilirse daha yumuşak bir tane pedine gidin ve parlatıcı işlemine devam edin, su veya kitte bulunan herhangi bir bileşiği gerektiği gibi ekleyin.
  4. İşlemi bitirmek için yüzeyi mikrofiber bir bezle silin ve çeliği temiz bir parlaklığa parlatın.

  Metal yüzeylerinizin yeni görünmesini sağlamak için, düzenli temizlik ve bakım için aşındırıcı maddeler veya çelik yünü kullanmaktan kaçının. Ağır tencere veya dökme demir yıkarken paslanmaz çelik lavabonuzu kauçuk bir bulaşık minderi ile koruyun. Yıkama bittikten sonra paslanmayı çıkardığınızdan emin olun, böylece su altta sıkışıp kalmayacak ve renk bozulmasına neden olabilir.

Bir parça tavsiye evrenseldir, daima çizik metali ile ovalayın veya ovalayın. Çeliğin tahribine karşı gelirseniz, sadece çizik daha da kötüleşir!

Şüphe duyduğunuzda, bir profesyonel arayın. Belki herşeyi denediniz, ya da belki de sizin çizikleriniz bir gash gibidir. Tamir için size bir tahminde bulunmak üzere evinize gelen profesyonel paslanmaz çelik restoratörler bulunmaktadır. Bu rota en çok masrafa mal olacak, ama eğer her şeyi denediyseniz veya çok büyük bir iş varsa, uzmanlara bırakın.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

7 Yorumlar

 1. Aylin

  İyi günler Çelik ocağımdaki çizikleri giderebilmem için hangi markayı önerirsiniz??

  • Suma Inox D7 Paslanmaz Çelik Temizleyicisi tavsiye edilmekte

 2. birsen şener

  merhaba,
  Taşınma esnasında nakliyeciler buzdolabının kapağında büyük ve derin bir çizgiye neden oldular.Nasıl giderbilirim.

  Teşekkürler

  • çeşitli kaplama türleri ile kapatabilirsiniz, çok hasarlı ise degişmesi gerekir.

 3. Cidolatta

  Merhaba pirinç mumluğumda derin çizikler var nasıl giderebilirim

 4. İbrahim

  Merhaba sıcak pres te kullandığım parlak çelik sacımda nokta şeklinde oluşan çiziği nasıl kapatabilirim

 5. SAMİ KARATAŞ

  Asansör içi çizik nasıl giderebliriz. taşınmadan dolayı paslanmaz üzeri çizik gidermek için silim zımpara ile silim yapıldı ama hoş durmuyor nasıl eski haline gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !