Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Ütü Buhar Vermiyor ?

Ütü Buhar Vermiyor

Ütü Buhar Vermiyor ? Buhar üretmeyen bir ütü nasıl düzeltilir ? Ütünüzün çalışan bir prize takılı olduğundan ve buhar fonksiyonunun açık olduğundan emin olun. Buhar kontrolü kadranda, kolda veya bir düğmede bulunabilir. Buhar işlevi hakkında daha fazla bilgi için kullanım kılavuzunuza bakın. Kılavuzunuzu bulmakta sorun yaşıyorsanız, ürününüzün model numarasını kullanarak kılavuzu buradan indirin.

Ütü Neden Buhar Vermez ?

Sorun devam ederse, aşağıdakilerden birinin sorunu çözüp çözmeyeceğine bakın.

Ütünüzün yeterince su içerdiğinden emin olun Tankta yeterli su kalmamış olabilir. MAX seviyesine kadar doldurun. Sıcaklık ayarını kontrol edin, Suyu buhara dönüştürmek için ütünüzün yeterince ısınması gerekir. Ütünüzü kullanmadan önce ısınması için birkaç dakika verin. Kullanım kılavuzunuzu kontrol edin ve ütünüzü buhar işlevi için yeterince sıcak olan bir sıcaklık ayarında kullandığınızdan emin olun.

Ütüm Neden Buhar Vermiyor ?

Buhar fonksiyonunu fazla çalışmaktan kaçının Buharlama fonksiyonunu kısa bir süre içinde çok sık kullanmış olabilirsiniz. Yatay konumda ütülemeye devam edin ve buhar işlevini tekrar kullanmadan önce bir süre bekleyin. Tabanı temizleyin, Zamanla ütünüzün tabanında buharı engelleyen kireç veya yapışkan madde oluşabilir.

Daha hafif durumlar için, tabanı ıslak bir bezle silmeyi deneyin. Ütünüzü en düşük sıcaklığa ayarlayın ve ısınmasına izin verin. Bir kase suya bir bez batırın ve fazla suyu sıkın. Kaseye birkaç damla bulaşık sabunu ekleyebilirsiniz.

Cihazın fişini prizden çekin ve pislik veya kireç kalıntılarından kurtulmak için ütü tabanını nemli bezle ovun. Ütü tabanına çıplak elle dokunmamaya dikkat edin. Ütünüzü tekrar kullanmadan önce kurumasını bekleyin.

Bu etkili değilse ütünüzü maksimum sıcaklığa ayarlayın ve ısınmasına izin verin. Buhar işlevini çevirin ve yapışkan veya kireci çıkarmak için bir parça kağıt veya kağıt havlu üzerine kaydırın.

Aşındırıcı deterjanlar veya metal ovma süngerleri veya çelik yünü gibi temizlik ürünleri kullanmayın, bunlar ütünüzün tabanını aşındırır ve çizilmeler neden olabilir.

Kendi kendini temizleme işlevini kullanın

Pek çok Beko buhar kazanlı ütü, zamanla oluşan kireç parçacıklarını temizlemek için kendi kendini temizleme işlevine sahiptir. Bu işlevi 2 ila 3 haftada bir kullanın. Musluk suyunuz çok sertse veya tabandan kireç parçacıklarının çıktığını görürseniz daha sık kullanın. Bu, ütünüzün ömrünü uzatacaktır.

Ütünüzü tekrar su ile doldurun, açın ve ısınmasına izin verin. Termostat gösterge ışığı söndüğünde, fişini çekin. Ütünüzü bir lavabonun üzerinde tutun ve kireç temizleme düğmesini basılı tutarken sallayın. Tüm su bitene kadar devam edin ve ardından düğmeyi bırakın. Bu bir kaç dakika alabilir.

Dik konumda ütünün soğumasını bekleyin. Ütü tabanını bir bezle silin.

Sorun devam ederse ütünüzde teknik bir sorun olabilir. Durumun bu olduğundan şüpheleniyorsanız, yetkili bir servis acentesiyle iletişime geçin.

Comments (2)

 • Kasım 23, 2020

  Nazan

  ütümün kendini temizleme özelliği var çok sık kullanıyorum ama işe yaramadı daha sonra limon tozu da yaptım.
  çok güzel temizlendi yalnız şimdi ütüm çok pis kokuyor evin içi buhardan geçilmiyor, beyaz duman oluyor sanırım ütümü bozdum bilgi verirmisisniz..

  • Kasım 23, 2020

   Uzman

   Su ile bir kac defa buhar yaptırarak temizlenebilir, saf su kullanmak daha iyi olacaktır.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22