Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Aeg Bulaşık Makinesi Resetleme
Aeg Bulaşık Makinesi Resetleme

Aeg Bulaşık Makinesi Resetleme

Aeg Bulaşık Makinesi Resetleme

Cihaz ayarlarını sıfırlamayı denediniz mi?

Aeg Bulaşık Makinesi Resetleme Çoğu zaman, cihazın sıfırlanması sorunları hızlı bir şekilde çözmenize yardımcı olur.

  • Aeg Bulaşık Makinesi Reset Bulaşık makinesini elektrik prizinden çekin, 1 dakika bekleyin ve tekrar takın. Makineyi hareket ettirmeniz gerekiyorsa, hortumların sıkışmadığından veya sıkıştığından ve su musluğunun tamamen açık olduğundan emin olmanız önemlidir.
  • Bulaşık makinesini aç, programı seç ve başlat
  • Program başlatılmış ve makine düzgün çalışıyorsa, sorun çözülür.

Ayarları sıfırladıktan sonra cihaz programı doğru şekilde başlatmazsa

Aeg Bulaşık Makinesi Reset Bulaşık makinesi ayarlarını sıfırlamadan önce hata kodu görüntülenirse, ayarları sıfırladıktan sonra değişip değişmediğini kontrol edin.

Başka bir hata kodu görüntülenirse, hata kodu hakkında bilgi için kullanıcı kılavuzuna veya bu kılavuza bakın.

Yukarıdaki önlemler, arızanın nedenini ortadan kaldırmaya yardımcı olmamışsa, cihazı kontrol etmek için bir uzmanı davet etmelisiniz.

Öncelikle Sıfırla düğmesini kullanın. Hotpoint-Ariston’un bulaşık makineleri, kullanıcıları olası sorunlara karşı uyaran bir hata raporlama fonksiyonu ile donatılmıştır. Gösterge sürekli yanıp sönüyorsa, bu durum cihaz çalışırken Çalıştır / Sıfırla düğmesine basılmış ve bu da bir döngü durağına neden olmuştur.Tüm su makineden pompalandıktan sonra, gösterge kapanacaktır.

Bütün bunlar iki dakikadan fazla sürebilir. Bulaşık makinesinin döngüsünde kesintileri önlemek için, program tamamlanıncaya kadar düğmeye basmamaya çalışın. Göstergenin yanıp sönmesi, ses sinyalinden sonra herhangi bir işlem yapmadıysanız, makinenin engellenmesinden kaynaklanabilir. Bu durumda, cihazı aynı düğme ile kapatın ve su musluğunu açın. 20 saniye sonra makine tekrar açılmalı, programı seçin ve döngüyü başlatın.

İkinci olarak, daima su sıcaklığını girişte kontrol edin. Cihazın etkili çalışması en uygun 50 ila 60 derecedir. Kötü yıkanmış bulaşıklar bulaşık makinesinin uygun olmayan dozajı, yenilenen tuzun olmaması ve aynı zamanda beyaz veya kireçli bir plağın oluşumuna yol açabilir. Bu tür lekelerin tabaklarda oluşması, yetersiz miktarda durulama yardımının bir sonucudur, ancak mavimsi boşanma aşırı kullanımından kaynaklanmaktadır.

Üçüncüsü, filtrelerin temizliğine dikkat edin. Tıkanmış bir filtre birçok problemin sebebidir. Filtre, birkaç döngüden sonra temizlenmelidir. Bunu yapmak için silindirik filtreyi saat yönünün tersine çevirin ve çıkarın. Yan çıkıntılara hafifçe bastırın, filtre kabını ve ardından çelik filtreyi çıkarın.

Lavaboyu sıkışmış yiyecek kalıntıları için kontrol edin ve sızdırmazlığı filtreden geçirerek su altında metalik olmayan bir fırça ile yıkayın. Unutmayın – pompa kapağını çıkarmak kesinlikle yasaktır. Gıda ayrıca sprinkler bıçaklarına yapılabildiğinden, suyun aktığı deliklere batırılması da temizlenmelidir.

bulaşık makinesi, hoş olmayan koku görünen kapıyı yarı açık cihazını bırakıp kapı contası temizliği yanı sıra deterjan gözünün takip etmedi için Amacıyla. Onları nemli bir süngerle temizleyin, yiyecek parçacıklarını serbest bırakın.

İlginizi Çekebilir

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri Profilo Bulaşık makinesi neden çalışmaz ? İçindekiler Profilo Bulaşık makinesi …

Bir yorum

  1. Mehmet

    Dediklerini yaptım bir kaç denemede sorun yaşadım ama sonraki denemelerde resetlemeyi başardım. Teşekür ederim yararlı ve yerinde bir paylaşım olmuş yapamasaydım sizi arıcaktım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi