Ev / Arıza Rehberi / Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açılmıyor ?
Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açılmıyor

Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açılmıyor ?

Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açılmıyor ? Çalışırken bulaşık makinesinin içinde “tık” olduğunu fark edebilirsiniz deterjan kutusunun sabunu serbest bırakmak için açtığı sinyaller. Dağıtıcıyı kapatmamış olsanız bile, sabun yine de serbest bırakılacaktı. Ancak, dağıtıcı sıkışmış ve açmayı reddettiğinde, bir yıkama döngüsünün sonunda kirli veya bulutlu plakalar ve bardaklar ile sonuçlanırsınız.

Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açmaması

Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açılmıyor ? Bu sorunu çözmek için, bazı basit sorun giderme adımlarını yürütmek üzere bulaşık makinenizin kullanım kılavuzunu edinin. Daha sık olmamakla birlikte, hızlı bir temizleme bir deterjan dağıtıcısını çalışma düzenine geri yükleyecektir.

Bulaşık Makinesi Deterjan Almıyor

Deterjan haznesini inceleyin. Deterjanla tıkanabilir ve bu da dağıtıcının düzgün açılmasını engeller. Islak kağıt havlularla kalıntıları temizleyin. Yayıcıyı ve deterjan dağıtıcısını sabitleyin – dağıtıcının açılmasını sağlayan parçalar. Yay ve pim bükülmemeli, ayrılmamalı veya kırılmamalıdır. Eğer öyleyse, bu parçaları üreticiden veya güvenilir bir cihaz onarım servisinden sipariş etmeniz gerekecektir.

Bulaşık makinesinin bir zamanlayıcı tarafından istendikten sonra deterjanı dağıtıp dağıtmayacağını öğrenmek için kullanım kılavuzunuzu kontrol edin. Eğer öyleyse, dağıtıcının açması gereken zamanı not edin ve ardından bulaşık makinenizi hızlı bir çevrimle çalıştırın. Dağıtıcı açılmazsa, bulaşık makinenizin deterjan dağıtıcı kapağını açmak için zamanlayıcının “sinyalini” bekleyen yeni bir zamanlayıcı veya mum motoruna ihtiyacı olabilir.

Bulaşık makinesinin, deterjan dağıtıcıdaki mandalı serbest bırakmak için elektrik akımına bağlı olan bir bi-metal salma yoluyla deterjanı serbest bırakıp bırakmadığını öğrenmek için kılavuzu okuyun. Bi-metal salınımlar eski model bulaşık makinelerinde daha yaygındır.

Kapı tertibatındaki anahtarı yerleştirmeden önce bulaşık makinenizi fişten çekin. Kılavuzunuzda belirtilen talimatları izleyerek kapı panelini çıkarın – bunlar modelden modele farklılık gösterir. Deterjan dağıtıcı kapağını kapatın ve ardından bir tornavida ile metal serbest bırakma düğmesine basın. Açmazsa, yeni bir bi-metal serbest bırakma siparişi vermeniz gerekecektir.

Halen Dağıtıcı açılmıyor ya da kapanmıyor mu?

Dağıtıcı açılmaz veya kapanmazsa, lütfen yardım için bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi