Ev / Nasıl Yapılır ? / Bulaşık Makinesi Deterjan Kutusu Nasıl Değiştirilir ?
Bulaşık Makinesi Deterjan Kutusu Nasıl Değiştirilir

Bulaşık Makinesi Deterjan Kutusu Nasıl Değiştirilir ?

Bulaşık Makinesi Deterjan Kutusu Nasıl Değiştirilir ? bulaşık makinesi deterjan dağıtıcısının değiştirilmesi için adım adım talimatlar verir. Bulaşık makinesi kapısındaki dağıtıcı, ana yıkama deterjan kabını ve durulama yardım bölmesini barındırır. Menteşeli bir kapak, elektronik kontrol panosu – veya zamanlayıcı, bazı modellerde – kapak mandalının açılmasını bildirene kadar deterjan kapağını kapatır.

Bulaşık Makinesi Deterjan Kutusu Değiştirme

Son durulama sırasında, durulama yardım bölmesi az miktarda durulama yardımcısı bırakır. Herhangi bir dağıtıcı parçası hasarlıysa veya devre kesici çevrim sırasında aktifleştirilmediyse, üretici tarafından onaylanmış bir yedek parça ile değiştirin.

Kenmore, Whirlpool, KitchenAid, Maytag, JennAir ve Amana bulaşık makinelerinde deterjan dağıtıcısını değiştirmek için bu talimatları kullanın. Ayrıca dağıtıcıyı bazı LG, Samsung, Frigidaire, Electrolux ve GE bulaşık makinelerinde değiştirmek için de aynı temel adımları kullanabilirsiniz.

Gerekli Parçalar
  • Deterjan dağıtıcı

Gerekli aletler

  • Torx tornavida
  • Yuvası tornavida
  • Somun sürücü seti
  • İş eldiveni

Bulaşık Makinesi Deterjan Kutusu Nasıl Değiştirilir ?

Uyarı: Aletlerin tamir edilmesi tehlikeli olabilir. Kılavuzda belirtilen uygun aletleri ve güvenlik ekipmanlarını kullandığınızdan emin olun ve tüm talimatları izleyin. Tüm adımları anladığınızdan ve onarımı tamamlayabildiğinden emin olana kadar ilerlemeyin. Bazı onarımlar sadece yetkili bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

Elektrik gücünü kapatın

Bulaşık makinesini fişten çekin veya bulaşık makinesinin devre kesicisini kapatın. Gücün kesildiğini doğrulamak için, bir kontrol düğmesine veya güç düğmesine bastığınızda kontrol panelinin yanmadığından emin olun.

Bulaşık makinesi kapısı açıkken, iç kapı panelinden Torx vidalarını sökün. Son 2 vidayı çıkarırken dış kapı panelini bir elinizle destekleyin, böylece dış kapı paneli düşmez.

Dış kapı panelini ve kontrol panelini iç kapı panelinden biraz ayırın ve kullanıcı arabirimi kontrol kablo demetini kontrol panelinden ayırırken dış panelin zemine yaslanmasına izin verin. Dış kapı panelini ve kontrol panelini çekip çıkarın.

Dağıtıcıyı çıkarın

Dağıtıcı kablo demetini iç kapağından çıkarın. Montaj braketi vidalarını sökün ve dağıtım braketini çekerek dağıtıcı kablo demetinin takılmasına izin verin. Dağıtıcı kilitleme tırnaklarını serbest bırakın ve dağıtıcıyı kapıdan dışarı çekin.

Yeni dağıtıcıyı takın ve kilitleme tırnaklarını takın. Montaj braketini tekrar takın ve vidalarla sabitleyin. Dağıtıcı kablo demetini takın.

Dış kapı panelini ve kontrol panelini iç kapıya yeterince yakın olacak şekilde yerleştirin, böylece kullanıcı arayüzü kontrol kablo demetini tekrar bağlayabilirsiniz.

Kullanıcı arayüzü kontrol kablo demetini tekrar bağlayın ve dış kapı panelini ve kontrol panelini iç kapı paneline takın. Montaj vidalarını tekrar takın.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Çamaşır Makinesi Pompa Motoru Nasıl Değiştirilir ?... Çamaşır Makinesi Pompa Motoru Nasıl Değiştirilir ? Uygun bakım ile, tipik çamaşır makinesi, bir ön veya üst yükleyici olup olmadığına bakılmaksızın, 1...
Samsung Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri... Samsung Bulaşık Makinesi Arızaları Samsung Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri Samsung 1404262L, D serisi, DWS serisi, DMR serisi, DMS serisi, DW-FG...
Sağlığınıza zarar vermeden çocuklarınızı nasıl ser... Klima ve çocuk Sağlığınıza zarar vermeden çocuklarınızı nasıl serinletebilir ? Küçük çocuklara ve bebeklere sahip tüm ebeveynlerin yaz sıcağında daha...
Mikrodalga Yiyecekleri Isıtmıyor Mikrodalga, yiyecekleri neden ısıtmaz Mikrodalga Yiyecekleri Isıtmıyor Mikrodalga fırın, mutfakta en yaygın kullanılan elektrikli cihazlardan birid...
Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor Çözüm Ve Arızaları  Çamaşır makineniz su tahliye etmiyorsa, bu makale nasıl düzeltile...

İlginizi Çekebilir

Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır

Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır ?

Ocak Lpg Dönüşüm Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır ? Doğal Gazlı Pişiriciyi LPG’ye Dönüştürmek Buradaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi