Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Buzdolabı Su Damlatıyor
Buzdolabı Su Damlatması

Buzdolabı Su Damlatıyor

Buzdolabı Su Damlatması

Buzdolabı Su Damlatma Akıtma Çözüm Ve Arızaları buzdolabı su sızdığında hemen ele alınmalıdır. Düzeltmeden önce, soğutmanın niçin su kaçtığını bilmek önemlidir. Sızan bir buzdolabı için birçok neden vardır. En yaygın örnekler, suyunuzun yanlış hizalanmış olması veya defrost tahliyesinin gerçekten tıkanması nedeniyle drenaja ulaşamayacağıdır.

Buzdolabı Su Akıtıyor

Bu durumlarda, herhangi bir ev sahibi bir düzeltme uygulayabilir ve kolayca sızıntıyı durdurabilir (aşağıdaki adımlara bakın). Diğer nedenler arasında hatalı montaj (örneğin, su filtresi) veya çatlak bir tahliye ağrısı gibi hasarlı ekipman sayılabilir. Bu konular parça değiştirme ve profesyonel yardım gerektirebilir.

Buzdolabının altında su gördüğünüzde ön ayakları kontrol edin. Suyun (aslında yoğuşma) buzdolabının içinden bir drenaj deliğine, ardından da buharlaştığı yerde bir damlama tavasına akması gerekir. Buzdolabınız tamamen düz veya hafif ileriye doğru hareket ederse, su tahliye kanalına akmayabilir. Çalıştırmak için tek yapmanız gereken, ön ayakları ayarlamak ve böylece buzdolabının hafif geri döndürülmesidir. Bu eğme, buzdolabından geri döndükten sonra kapıyı döndürmeyi de sağlar.

Buzdolabınızı su sızmasını önlemek için nasıl seviyeniz:

 1. Bir yardımcınız buzdolabının biraz geri alınmasını sağlayın, böylece altından alabilirsiniz.

 2. Onları yükseltmek için bir çift döndüren ön ayakları sökün. (Onları almayın, ama.)

 3. Buzdolabını indir

 4. Bacakların eşit olduğundan emin olmak için buzdolabının ön tarafındaki bir seviyeyi kullanın.

 5. Kısmen kapıyı aç ve çekil. Şimdi kendi kendine kapanmalı.

Su Tahliye Yolunu Temizleyin

Bacakların ayarlanması suyun sızmasını engelliyorsa, boşaltma deliğini temizlemeniz gerekir. Suyun süzülmesini engelleyecek, taşma ve sızıntıya yol açabilecek gıda parçacıkları ile tıkanır. Bu durumda, buzdolabınızı su sızıntısından korumak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Buzdolabının veya dondurucunun arkasındaki drenaj borularını bulun.

 2. Borulardan küçük bir plastik boru veya bir boru temizleyicisi itin.

 3. Bakteri öldürmek için drenaj tüpüne hafif bir sabunlu su ve amonyak çözeltisi dökün. Hindi basçısı veya şırınganız varsa, deliğe su sıkmak için onu kullanın.

 4. Ön ızgarayı çıkararak buzdolabının altındaki tahliye tavasını sol tarafta kontrol edin.

 5. Sabunlu su akıp gitmediyse hala bir probleminiz var demektir. 6. adıma geçin.

 6. Buzdolabının içinde çalışmak, boruyu veya boru temizleyiciyi boşaltma borusunun içine ve içine itin.

 7. Deliği tekrar suyla yıkayın.

 8. Şimdi tavada su bulmalısın. Eğer yaparsan endişelenme; buharlaşır.

Buzdolabını ısıtmasız bir garajda, sundurmada veya bodrumda tutarsanız su problemleriniz olabilir. Motordan gelen ısı soğuk dış tarafa doğru akarken, yoğunlaşır ve su oluşur, zemine damlar. Tek yapmanız gereken, yakındaki bir ısıtıcı koymak, ve daha fazla su yoksa, yoğunlaşmanın problem olduğunu biliyorsunuz. Buzdolabını daha sıcak bir yere taşıyarak sorunu kalıcı olarak çözün.

Su Giriş Valfi

Buzdolabında su sızıyorsa, su vanası çatlayabilir veya gevşek bir bağlantıya sahip olabilir. Su giriş vanası, düzgün şekilde kapatmak için en az 20 psi gerektirir. Su giriş vanası düzgün şekilde kapanmıyorsa ve su basıncı iyi ise, su giriş valfini değiştirin.

Su Filtresi Muhafazası

Buzdolabının su sızması halinde, su filtresi mahfazası çatlayabilir veya kırılabilir. Gövdeyi iyice inceleyin ve çatlaklar varsa değiştirin.

Su filtresi başlıgı

Buzdolabının su sızması halinde, su filtresi kafası çatlayabilir veya conta yırtılmış veya eksik olabilir. Su filtresi gövdesini herhangi bir hasar veya kusur için dikkatli bir şekilde kontrol edin.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Çalıştıktan Bir Kaç Saniye Sonra Tık Sesi İle Durur

Buzdolabı Çalıştıktan Sonra Tık Sesi İle Durması ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabının çalıştırıldıktan sonra durma nedenleriBuzdolabı Çalıştıktan Sonra DurmasıBuzdolabı Sorunların tanımı ve özellikleriBuzdolabı motor …

2 Yorumlar

 1. Orkun

  Su dolması gereken hazneye doluyor ama çok gazla su geliyor,en az ayda bir doluyor hazne
  Nedeni nedir?

  • Adept

   Motor üstündeki hazneye dolması normaldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi