Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Kurutma Makinesi Aşırı Isınıyor ?
Çamaşır Kurutma Makinesi Neden Çok Isınır
Guy clothes and towels in the dryer. Fresh clean and ready to fold.

Çamaşır Kurutma Makinesi Aşırı Isınıyor ?

Çamaşır Kurutma Makinesi Aşırı Isınıyor ? Kurutma Makinem Aşırı Isınıyor Kurutma makinenizin sıcak olması, yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Panik yapma. Sakin ol. Bu sadece size hizmet etmek için tasarlanmış bir makinedir ve sinirli olursanız, makinelerin kazanmasına izin vermek gibidir.

Çamaşır Kurutma Makinesi Neden Çok Isınır ?

Çamaşır Kurutma Makinesi Aşırı Isınıyor ? Kaygan bir eğim. Kurutma makineniz çok sıcak olduğunda kontrolü elinizde tutun. Sadece boyacınız aşırı ısındığı için gaz veya elektrikle para harcamak istemezsiniz ve kesinlikle ateşe başlamak istemezsiniz. Şu tiftik tuzağını temiz tut. Egzoz borunuzu temizleyin. Sorunun köküne ulaşmak için sorun giderme kılavuzunu kullanın. Size bu konuda çok şey sunacağız ve onarımın nasıl yapılacağını size gösterdiğimizde daha fazla tasarruf edeceksiniz.

Isıtma elemanı

Isıtma elemanı, hava kurutucu tamburuna girmeden önce havayı ısıtır. Eleman kısmen kısa devre yapıyorsa, kurutucu uygun sıcaklığa ulaşmış olsa bile sürekli ısı üretebilir.Bu olduğunda, kurutucu çok ısınır. Isıtma elemanının arızalı olup olmadığını belirlemek için, her terminali kasada süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Isıtma elemanı kasanın sürekliliğine sahipse kısa devre yapar. Isıtma elemanı kısa devre yapıyorsa değiştirin.

Isıtma Elemanı Komplesi

Isıtma elemanı, elemanın üzerinden geçerken havayı ısıtır. Eleman kısmen kısa devre yapıyorsa, kurutucu uygun sıcaklığa ulaşmış olsa bile sürekli ısı üretebilir. Bu ne zamankurutucu çok ısınır. Isıtma elemanının arızalı olup olmadığını belirlemek için, ilk önce ısıtma elemanını süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Isıtma elemanının sürekliliği yoksa değiştirin. Ardından, her terminalden kasaya süreklilik testi yapın. Isıtma elemanı kasanın sürekliliğine sahipse kısa devre yapar. Isıtma elemanı kısa devre yapıyorsa değiştirin.

Hava Akışı Sorunu

Havalandırma deliği tıkalı veya kısmen tıkalıysa, kurutucudan geçen hava akışını kısıtlar ve kurutma süresini önemli ölçüde artırır. Doğru kurutma makinesi performansını sağlamak için, kurutucunuzun havalandırma sistemini yılda en az bir kez temizlemelisiniz.

Kazan Termostatı

Döngü termostatı, uygun hava sıcaklığını korumak için ısıyı açar ve kapatır. Termostat arızalıysa, ısıyı çok uzun süre koruyabilir ve kurutucunun çok ısınmasına neden olabilir. Ancak, tonun nadiren durumudur. Devir termostatını değiştirmeden önce, daha sık rastlanan tüm kusurlu parçaları kontrol edin. Diğer tüm bileşenlerin düzgün çalıştığını belirlediyseniz, sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanarak termostatı test edin. Termostatın sürekliliği yoksa değiştirin.

Kazan Keçesi

Çoğu kurutucuda, sıcaklığın tamburdan kaçmasını önlemek için tamburun önünde ve arkasında keçe bir conta bulunur. Conta aşınmış veya eksikse, ısı tamburdan düzgün bir şekilde çekilmez ve bu dave kurutucunun çok ısınmasına neden olacaktır. Tambur çevresinde güvenilir bir yalıtım oluşturduğundan emin olmak için tambur mührünü kontrol edin. Ancak, bu nadiren olur. Keçe contasını değiştirmeden önce, daha sık rastlanan tüm kusurlu parçaları kontrol edin. Diğer tüm bileşenlerin düzgün çalıştığını belirlediyseniz, keçe contayı değiştirin.

Fan Çarkı

Üfleç çarkı, kurutucu tamburuna hava çekmek için tahrik motoru ile birlikte çalışır. Lif, çorap ve küçük giyim eşyaları tüy bırakmayan filtreden kaçabilir ve üfleyici tekerleğe sıkışabilir. Ek olaraküfleyici tekerlek kovanı yıpranarak üfleyici tekerleğin motor milinde sallanmasına izin verebilir. Üfleç tekerleği tıkalı veya kusurluysa, kurutucu çok ısınabilir. Üfleç tekerleğinin düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemek için, kurutma menfezini çıkarın ve hava akışının gücünü değerlendirin. Hava akışı zayıfsa, fan tekerleğinde engel olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir engel yoksa üfleyici tekerleği elle döndürmeyi deneyin. Üfleç çarkı dönerken sallanıyorsa değiştirin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
error: Kopya İzni Yok