Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Çamaşır Kurutma Makinesi Sigorta Attırıyor ?

Çamaşır Kurutma Makinesi Siğorta Attırıyor

Çamaşır Kurutma Makinesi Sigorta Attırıyor ? termal sigortalar, çoğu modern cihazda bulunan yangın önleme güvenlik bileşenleridir. Termal sigortanın işlevi, ısıtma elemanına ulaşmadan önce elektrik akışını durdurarak cihazın belirtilen maksimum sıcaklığın ötesinde ısınmasını önlemektir.

Çamaşır Kurutma Makinesi Sigorta Neden Atar ?

Çamaşır Kurutma Makinesi Sigorta Attırıyor  ? Arızalı bir ısıtma elemanı da ısı üretemeyen bir cihaza neden olabileceğinden, değiştirmeye çalışmadan önce termal sigortanızın gerçekten attığından emin olmak için her zaman test etmelisiniz. Cihazda termal sigortanın attığından şüpheleniyorsanız, atılan termik sigorta değiştirilene kadar cihazı kullanmaktan kaçının.

Çamaşır Kurutma Makinesi Sigorta Atması

Devre Kesici Zayıf

Zamanla, devre kesiciler zayıflayabilir. Devre kesici zayıfsa, amper çekişi sınırın altında olsa bile çok sık devreye girebilir. Potansiyel olarak arızalı kurutucu bileşenlerinin tümünü zaten kontrol ettiyseniz, bir elektrikçinin devre kesiciyi değiştirmesini sağlayın.

Isıtma elemanı

Bazen, ısıtma elemanı arızalanırsa, ısıtıcı muhafazasına karşı kısa devre yapar ve kurutucunun devre kesiciyi atmasına neden olur. Isıtma elemanının arızalı olup olmadığını belirlemek için, tahmin etmek için bir multimetre kullanın . Isıtma elemanı kasanın sürekliliğine sahipse kısa devre yapar. Isıtma elemanı kısa devre yapıyorsa değiştirin.

Isıtma Elemanı Komplesi

Bazen, ısıtma elemanı arızalanırsa, ısıtıcı muhafazasına karşı kısa devre yapar ve kurutucunun devre kesiciyi atmasına neden olur. Isıtma elemanı grubunun kısa devre olup olmadığını belirlemek için, her terminali kasada süreklilik açısından test etmek için bir çoklu zamanlayıcı kullanın. Isıtma elemanı komplesinin kasaya sürekliliği varsa, kısa devre yapar. Isıtma elemanı grubu kısa devre yapıyorsa değiştirin.

Motor Arıza

Bazen, sürücü motoru arızalandığında, dahili olarak kısa devre yapar ve kurutucunun devre kesiciyi atmasına neden olur. Tahrik motorunun arızalı olup olmadığını belirlemek için sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. yapıyorsa, tahrik motorunu değiştirin.

Terminal Bloğu

Elektrikli kurutucu güç kabloları kurutucuya bir terminal bloğunda bağlanır. Terminal bloğundaki tellerden herhangi biri gevşekse, bloğun bir kısmını kavrayabilir ve yok edebilir. Bu olursa, tellerden biri kurutucunun kesiciyi atmasına neden olur. Bu yaygın bir olay değildir.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22