Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor
Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor

Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor

Çamaşır Makinesi Deterjan Neden Almaz

Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor Çözüm Ve Arızaları

Deterjan Çekmecesi Su Jetleri Deterjan çekmecesi açıkken dikkatinizi sabun kabının “tavanına” çevirin. Deterjan ve saç kremi bölmelerine su veren düzinelerce püskürtme jeti vardır.

Bu alanda küf oluşması çok yaygındır.

Kalıntıları temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

Bir sprey kireç cömertçe çözeltisi ve eski fırça herhangi bir kalıntı kaldırmak kullanarak. Çekmeceyi durulayın ve yeniden takın; jetleri doldurup doldurmadıklarını kontrol etmek için bir yıkama döngüsü çalıştırın. Doldurmuyorsa, üst dağıtıcıyı değiştirmeniz gerekebilir.

İpucu : Makinenizin verimli çalışmasını ve Çamaşır Makinesi performansını sürdürmesini sağlamak için çekmecenizi ayda bir kez kontrol etmenizi öneririz.

Su Basıncı Çok Düşük

Su basıncını bir kova kullanarak doğrudan musluktan kontrol edin. Tamamen açıkken dakikada yaklaşık 10 litre su musluğun içinden akmalıdır.

Su basıncı Çok Düşükse Tesisatçıya Başvurun.

Deterjan çekmecesindeki nozullar bloke edilir. Deterjan çekmecesini çamaşır makinesinden çıkarın ve iyice temizleyin.

Çamaşır Makinesi Deterjan Gözü Nasıl Temizlenir?

Çamaşır makinesinin deterjan gözü sık sık fazla konulan deterjanlara bağlı olarak ya da makinenin yeterince su salarak buradan deterjanı çekememesine bağlı olarak burada deterjan kalabilir ve deterjan kalıntılarının kuruması ile burada tortu ve kir oluşabilir.

Çamaşır makinesinin deterjan gözünün düzenli aralıklar ile temizlenmesi burada deterjan ve çeşitli kirlerden kaynaklı lekelerin oluşumunu önleyecektir. Deterjan gözünü temizlemek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Etkili bir çözüm için anlatılan adımları atlamadan uygulayınız.

Deterjan Gözünü Çıkarın

Çoğu makinede deterjanların konulduğu göz çıkarılabilmektedir. Daha rahat işlem uygulayabilmek için gözü yerinden çıkarın. Bu sayede deterjan gözünün alt kısmını da temizleyebilirsiniz.

Deterjan gözünü çıkardıktan sonra bol su ile yıkayınız. Burada yıkama işlemi esnasında deterjanların kuruyarak oluşturduğu tortu ve kirlerden de kurtulun. Gerekirse bir süre sıcak su içerisinde bekletin ve ardından durulayın.

Ağartıcı Kimyasal Kullanın

Çamaşır makinesinin deterjan gözünü ılık su içerisine koyduğunu bol miktardaki ağartıcı içeren karışım içerisinde bir süre bekletiniz. Bu karışım sayesinde dezenfekte etmiş olursunuz.

Bu aşamayı sık sık uygulayınız. Bu sayede kıyafetlerinize geçen mikroorganizmaları da en aza indirmiş olursunuz.

Ağartıcı döktüğünüz bir bez yardımı ile de silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemin ardından deterjan gözünü su ile durulamayı unutmayınız.

Karbonat Kullanın

Karbonat, temizleme gücü ve beyazlatma gücü yüksek olan bir kimyasaldır. Karbonatlı sıcak su hazırlayınız ve deterjan gözünü bu sıcak su içerisinde bir süre bekletiniz. Yeterli gelmediği durumlarda karbonat döktüğünüz bir bez ile ovalama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Karbonatın etkisini daha fazla arttırmak için limon kullanabilirsiniz. Limonun içerisindeki meyve asitleri ile karbonat tepkimeye girerek daha güçlü bir etki oluşturabilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Çalıştıktan Bir Kaç Saniye Sonra Tık Sesi İle Durur

Buzdolabı Çalıştıktan Sonra Tık Sesi İle Durması ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabının çalıştırıldıktan sonra durma nedenleriBuzdolabı Çalıştıktan Sonra DurmasıBuzdolabı Sorunların tanımı ve özellikleriBuzdolabı motor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi