Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor
Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor

Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor

Çamaşır Makinesi Sesli Çalışması

Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor Çözüm Ve Arızaları Çamaşır makinenizin aşırı derecede gürültülü olduğunu düşünüyorsanız, sessizleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Çamaşır Makinesi Neden Gürültülü Çalışır

Çamaşır makineleri, devir sayısı 1000 rpm’den 1.600 dev / dak’ya kadar değişebilir ve daha yüksek hızlar onları daha gürültülü hale getirebilir ve dengesiz hale gelebilir. Burada, dengesizlik sorunlarını denemek ve düzeltmek için gerekli adımları düşündük.

Makinenizi kapatın

Çamaşır makinenizde herhangi bir bakım yapmadan önce, kapatın ve fişini çekin. Makineniz çalmaya başladığında orta devir ise, onu durdurmak ve boşaltmak için çamaşır makinenizin kullanım kılavuzundaki tavsiyelere uyun.

Çamaşır Makinesi Ayaklarını Kontrol Edin

Ayakları kontrol et Çamaşır makinesinin ayakları zemine sağlam bir şekilde temas etmelidir. Ayakları ayarlamak için önce kilitleme somunlarını geri almanız, ardından ayakları sökmeniz gerekecektir. Çamaşır makinesi tamamen düz olmalıdır, bu yüzden bir ruh düzeyi kullanın ve tatmin olana kadar ayakları ayarlamaya devam edin. Tamamlandığında, sen gerekir Bir sonraki yıkama yapmadan önce, sıkıca makine yuvasının karşı, yerine geri kilitleme somunları vida unutmayın.

Dengesiz Çamaşır Yüklemeyin

Dengesiz yüklerden kaçının Pamuklu havlu gibi ‘ağır’ bir giysinin ya da sadece hafif giysilerin yıkanması sorunlara neden olabilir. Havlu suyu emecek ve kilo alacaktır; Bu daha sonra tamburun yanına yapışırsa, dengesiz bir yük oluşturacaktır. Bazı modern çamaşır makineleri bunu algılayabilir ve yükü yeniden dengeleyebilir veya sıkma döngüsüne girmemeyi seçecektir.

Çamaşır Makinesi Çok Ses Yapıyor

Çamaşır makineniz, dengesiz bir yük ile spin’e giriyorsa, gürültülü ve şiddetli bir şekilde sarsılabilir – muhtemelen kendi kendine zarar verebilir veya sıkma döngüsünün yarısını kesebilir. Tamburdaki yükü denemek ve dengelemek için havlular veya sabahlıklar gibi ağır eşyaları yıkayarak dengesiz yüklerden kaçınabilirsiniz. Sessiz çamaşır makineleri Çamaşır makinelerini test ettiğimizde ne kadar gürültülü olduklarını değerlendiriyoruz, bu yüzden daha az gürültülü yeni bir makine almayı düşünüyorsanız, sessiz bir model bulmak için çamaşır makinesi yorumlarımızı kullanabilirsiniz.

Ayrıca, daha düşük bir sıkma hızına sahip bir model aramak isteyebilirsiniz, bununla birlikte, daha düşük bir sessizlik oranına sahip olabilirsiniz. Yıkama işlemi bittiğinde çamaşır makinenizin daha yüksek bir dönme hızına sahip olması gerekir, ancak 1,200rpm’lik çamaşır makinelerini, 1.600 devir / dakika spin ile bazı modellerden daha iyi bir iş çıkardık.

Çamaşır Makinesi Kazan Rulman Arızası

Tambur yataklarını kontrol edin Yukarıdaki adımlar yardımcı olmazsa, makineniz rulman arızasından şikayetçi olabilir. Bir rulman arızası nispeten yaygın bir arızadır ve büyük ihtimalle profesyonel bir tamirciye ihtiyaç duyacaktır. Tambur yataklarının gitip gitmediğini kontrol etmek için boşken drum’ı çevirin. Direnç hissederseniz, makinenin yataklarının değiştirilmesi gerekebilir. Diğer bir eşantiyon belirtisi, metal tamburun hafifçe düşmüş olabileceği ve artık kapı açıklığı etrafındaki lastik conta ile aynı çizgide olmayacağıdır.

Çamaşır Makinesi Pompa Motoru

Pompa Motoru: Makinenin drenaj pompasını yıkamanız bir motor ya da kayışla çalıştırılıyorsa, yıkama devresinde ve spin döngüsünden önce suyu pompalamak gerekir. Spin döngüsünde veya sonrasında meydana gelen gizemli seslerin, drenaj pompanızın arızalı olduğunu veya bir şekilde kısıtlanmış olduğunu gösteren çok iyi bir şans var.

Makinenizi açarken kendinizi rahat hissederseniz, pompa çalışırken daha iyi bir görünüm elde etmek için ön paneli çıkarabilirsiniz. Seslerin oradan geldiğinden emin olduktan sonra, makinenin gücünü kesin ve pompanın giriş hortumunu sökün. Herhangi yabancı bir nesne için pervaneyi kontrol edin veya aşınma ve yıpranma. Enkazın çıkarılması sorunu çözmek için yeterli olabilir, ancak parçayı tamamen değiştirmeniz gerekebilir.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Miele Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri Miele Bulaşık Makinesi Arızaları Miele Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri Miele bulaşık makinesi sorun giderme İki Alman iş adamı, 1898 yılının H...
Sharp Servisi 444 1 840 Sharp Servisi Sharp 100 yılı aşkın süredir topluma ve işletmelere kolaylık sağlayacak ürünler üretmektedir. Ülkemizde de Sharp geniş bir pazara sahipt...
Android Cep Telefonu Nasıl Biçimlendirilir ? Android Cep Telefonu Nasıl Biçimlendirilir ? format atma / reset atma Android akıllı telefonunuzla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Fabrika verilerine sı...
Frigidaire Çamaşır Makinesi Hata Kodları Frigidaire Çamaşır Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Frigidaire ön yük yıkayıcınızla ilgili bir sorunu teşhis etmenize yardımcı olabilir. Onarımı...
VRF Klima İklimlendirme Sistemi Nedir ? VRF Klima Sistemi Nedir? VRF Klima İklimlendirme Sistemi Nedir ? Değişken soğutucu akışkan (VRF), bir dış ünite yoğuşma ünitesinin ve çoklu iç ün...

İlginizi Çekebilir

Amana mikrodalga

Amana mikrodalga sorunlarını giderme

Amana mikrodalga sorunlarını giderme KONU MUHTEMEL NEDEN ÇÖZÜM Fırın çalışmıyor Güç kesintisi • Cihazın fişe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi