Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor ?
Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor

Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor ?

Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor İse Çamaşırlarınızı yıkarken garip bir çarpma, çarpma veya kaşıma sesi duymaktan daha rahatsız edici bir şey yoktur. Çamaşır makinenizde herhangi bir bakım yapmadan önce, kapatıp tamamen fişten çekmelisiniz. Makineniz çalmaya başladığında orta devirde ise, durması ve boşaltılması için çamaşır makinenizin kullanım kılavuzundaki önerileri izleyin.

Çamaşır Makinesi Çok Ses Yapıyor ?

Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor Çözüm Ve Arızaları Çamaşır makinenizin aşırı derecede gürültülü olduğunu düşünüyorsanız, sessizleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin. Makinenizin ayak ayarı dengesiz ise düzgün duracak şekilde ayarlayın. Makineyi koymuş olduğunuz zeminin ıslak, kaygan veya yumuşak olmamasına ve düz konumda olmasına dikkat edin.

Makinenize kapasitesinden fazla ya da çok az çamaşır koymamaya dikkat edin. Makinenin yan taraflarının ya da arka kısmının duvara dayanmamış olması gerekir. Makinenizin arkasında yer alan ve nakliye esnasında rahat taşınmasını sağlayan nakliye vidaları sökülmemiş olabilir. Bu vidaların sökülmesi gerekir.

Çamaşır Makinesi Neden Gürültülü Çalışır ?

Çamaşır makineleri, devir sayısı 1000 rpm’den 1.600 dev / dak’ya kadar değişebilir ve daha yüksek hızlar onları daha gürültülü hale getirebilir ve dengesiz hale gelebilir. Burada, dengesizlik sorunlarını denemek ve düzeltmek için gerekli adımları düşündük.

Makinenizi kapatın

Çamaşır makinenizde herhangi bir bakım yapmadan önce, kapatın ve fişini çekin. Makineniz çalmaya başladığında orta devir ise, onu durdurmak ve boşaltmak için çamaşır makinenizin kullanım kılavuzundaki tavsiyelere uyun.

Çamaşır Makinesi Ayaklarını Kontrol Edin

Ayakları kontrol et Çamaşır makinesinin ayakları zemine sağlam bir şekilde temas etmelidir. Ayakları ayarlamak için önce kilitleme somunlarını geri almanız, ardından ayakları sökmeniz gerekecektir. Çamaşır makinesi tamamen düz olmalıdır, bu yüzden bir ruh düzeyi kullanın ve tatmin olana kadar ayakları ayarlamaya devam edin. Tamamlandığında, sen gerekir Bir sonraki yıkama yapmadan önce, sıkıca makine yuvasının karşı, yerine geri kilitleme somunları vida unutmayın.

Dengesiz Çamaşır Yüklemeyin

Dengesiz yüklerden kaçının Pamuklu havlu gibi ‘ağır’ bir giysinin ya da sadece hafif giysilerin yıkanması sorunlara neden olabilir. Havlu suyu emecek ve kilo alacaktır; Bu daha sonra tamburun yanına yapışırsa, dengesiz bir yük oluşturacaktır. Bazı modern çamaşır makineleri bunu algılayabilir ve yükü yeniden dengeleyebilir veya sıkma döngüsüne girmemeyi seçecektir.

Çamaşır Makinesi Sıkmada Aşırı Ses ve Sarsıntı Yapıyor

Çamaşır Makinesi Sıkmada Aşırı Ses ve Sarsıntı Yapıyor Çamaşır makineniz, dengesiz bir yük ile spin’e giriyorsa, gürültülü ve şiddetli bir şekilde sarsılabilir – muhtemelen kendi kendine zarar verebilir veya sıkma döngüsünün yarısını kesebilir. Tamburdaki yükü denemek ve dengelemek için havlular veya sabahlıklar gibi ağır eşyaları yıkayarak dengesiz yüklerden kaçınabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Kurutmada Sarsıntılı Çalışıyor

Çamaşır Makinesi Kurutmada Sarsıntılı Çalışıyor Sessiz çamaşır makineleri Çamaşır makinelerini test ettiğimizde ne kadar gürültülü olduklarını değerlendiriyoruz, bu yüzden daha az gürültülü yeni bir makine almayı düşünüyorsanız, sessiz bir model bulmak için çamaşır makinesi yorumlarımızı kullanabilirsiniz.

Ayrıca, daha düşük bir sıkma hızına sahip bir model aramak isteyebilirsiniz, bununla birlikte, daha düşük bir sessizlik oranına sahip olabilirsiniz. Yıkama işlemi bittiğinde çamaşır makinenizin daha yüksek bir dönme hızına sahip olması gerekir, ancak 1,200rpm’lik çamaşır makinelerini, 1.600 devir / dakika spin ile bazı modellerden daha iyi bir iş çıkardık.

Çamaşır Makinesi Kazan Rulman Arızası

Tambur yataklarını kontrol edin Yukarıdaki adımlar yardımcı olmazsa, makineniz rulman arızasından şikayetçi olabilir. Bir rulman arızası nispeten yaygın bir arızadır ve büyük ihtimalle profesyonel bir tamirciye ihtiyaç duyacaktır. Tambur yataklarının gitip gitmediğini kontrol etmek için boşken drum’ı çevirin. Direnç hissederseniz, makinenin yataklarının değiştirilmesi gerekebilir. Diğer bir eşantiyon belirtisi, metal tamburun hafifçe düşmüş olabileceği ve artık kapı açıklığı etrafındaki lastik conta ile aynı çizgide olmayacağıdır.

Çamaşır Makinesi Pompa Motoru

Pompa Motoru: Makinenin drenaj pompasını yıkamanız bir motor ya da kayışla çalıştırılıyorsa, yıkama devresinde ve spin döngüsünden önce suyu pompalamak gerekir. Spin döngüsünde veya sonrasında meydana gelen gizemli seslerin, drenaj pompanızın arızalı olduğunu veya bir şekilde kısıtlanmış olduğunu gösteren çok iyi bir şans var.

Makinenizi açarken kendinizi rahat hissederseniz, pompa çalışırken daha iyi bir görünüm elde etmek için ön paneli çıkarabilirsiniz. Seslerin oradan geldiğinden emin olduktan sonra, makinenin gücünü kesin ve pompanın giriş hortumunu sökün. Herhangi yabancı bir nesne için pervaneyi kontrol edin veya aşınma ve yıpranma. Enkazın çıkarılması sorunu çözmek için yeterli olabilir, ancak parçayı tamamen değiştirmeniz gerekebilir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !