Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor
Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor

Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor

Çamaşır Makinesi Sesli Çalışması

Çamaşır Makinesi Sesli Çalışıyor Çözüm Ve Arızaları Çamaşır makinenizin aşırı derecede gürültülü olduğunu düşünüyorsanız, sessizleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Çamaşır Makinesi Neden Gürültülü Çalışır

Çamaşır makineleri, devir sayısı 1000 rpm’den 1.600 dev / dak’ya kadar değişebilir ve daha yüksek hızlar onları daha gürültülü hale getirebilir ve dengesiz hale gelebilir. Burada, dengesizlik sorunlarını denemek ve düzeltmek için gerekli adımları düşündük.

Makinenizi kapatın

Çamaşır makinenizde herhangi bir bakım yapmadan önce, kapatın ve fişini çekin. Makineniz çalmaya başladığında orta devir ise, onu durdurmak ve boşaltmak için çamaşır makinenizin kullanım kılavuzundaki tavsiyelere uyun.

Çamaşır Makinesi Ayaklarını Kontrol Edin

Ayakları kontrol et Çamaşır makinesinin ayakları zemine sağlam bir şekilde temas etmelidir. Ayakları ayarlamak için önce kilitleme somunlarını geri almanız, ardından ayakları sökmeniz gerekecektir. Çamaşır makinesi tamamen düz olmalıdır, bu yüzden bir ruh düzeyi kullanın ve tatmin olana kadar ayakları ayarlamaya devam edin. Tamamlandığında, sen gerekir Bir sonraki yıkama yapmadan önce, sıkıca makine yuvasının karşı, yerine geri kilitleme somunları vida unutmayın.

Dengesiz Çamaşır Yüklemeyin

Dengesiz yüklerden kaçının Pamuklu havlu gibi ‘ağır’ bir giysinin ya da sadece hafif giysilerin yıkanması sorunlara neden olabilir. Havlu suyu emecek ve kilo alacaktır; Bu daha sonra tamburun yanına yapışırsa, dengesiz bir yük oluşturacaktır. Bazı modern çamaşır makineleri bunu algılayabilir ve yükü yeniden dengeleyebilir veya sıkma döngüsüne girmemeyi seçecektir.

Çamaşır Makinesi Çok Ses Yapıyor

Çamaşır makineniz, dengesiz bir yük ile spin’e giriyorsa, gürültülü ve şiddetli bir şekilde sarsılabilir – muhtemelen kendi kendine zarar verebilir veya sıkma döngüsünün yarısını kesebilir. Tamburdaki yükü denemek ve dengelemek için havlular veya sabahlıklar gibi ağır eşyaları yıkayarak dengesiz yüklerden kaçınabilirsiniz. Sessiz çamaşır makineleri Çamaşır makinelerini test ettiğimizde ne kadar gürültülü olduklarını değerlendiriyoruz, bu yüzden daha az gürültülü yeni bir makine almayı düşünüyorsanız, sessiz bir model bulmak için çamaşır makinesi yorumlarımızı kullanabilirsiniz.

Ayrıca, daha düşük bir sıkma hızına sahip bir model aramak isteyebilirsiniz, bununla birlikte, daha düşük bir sessizlik oranına sahip olabilirsiniz. Yıkama işlemi bittiğinde çamaşır makinenizin daha yüksek bir dönme hızına sahip olması gerekir, ancak 1,200rpm’lik çamaşır makinelerini, 1.600 devir / dakika spin ile bazı modellerden daha iyi bir iş çıkardık.

Çamaşır Makinesi Kazan Rulman Arızası

Tambur yataklarını kontrol edin Yukarıdaki adımlar yardımcı olmazsa, makineniz rulman arızasından şikayetçi olabilir. Bir rulman arızası nispeten yaygın bir arızadır ve büyük ihtimalle profesyonel bir tamirciye ihtiyaç duyacaktır. Tambur yataklarının gitip gitmediğini kontrol etmek için boşken drum’ı çevirin. Direnç hissederseniz, makinenin yataklarının değiştirilmesi gerekebilir. Diğer bir eşantiyon belirtisi, metal tamburun hafifçe düşmüş olabileceği ve artık kapı açıklığı etrafındaki lastik conta ile aynı çizgide olmayacağıdır.

Çamaşır Makinesi Pompa Motoru

Pompa Motoru: Makinenin drenaj pompasını yıkamanız bir motor ya da kayışla çalıştırılıyorsa, yıkama devresinde ve spin döngüsünden önce suyu pompalamak gerekir. Spin döngüsünde veya sonrasında meydana gelen gizemli seslerin, drenaj pompanızın arızalı olduğunu veya bir şekilde kısıtlanmış olduğunu gösteren çok iyi bir şans var.

Makinenizi açarken kendinizi rahat hissederseniz, pompa çalışırken daha iyi bir görünüm elde etmek için ön paneli çıkarabilirsiniz. Seslerin oradan geldiğinden emin olduktan sonra, makinenin gücünü kesin ve pompanın giriş hortumunu sökün. Herhangi yabancı bir nesne için pervaneyi kontrol edin veya aşınma ve yıpranma. Enkazın çıkarılması sorunu çözmek için yeterli olabilir, ancak parçayı tamamen değiştirmeniz gerekebilir.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Siemens Servisi 444 1 840 Siemens  Servisi Beyaz eşyada bir dünya devi olan Siemens marka tüm ev aletleri ve elektronik eşyaları güvenle kurulum, yerinde bakım ve tamirat hizme...
Cartel Servisi 444 1 840 Cartel Klima servisi olarak yaptığı işte profesyonel ve uzman olan ekibimiz sayesinde sizlere kaliteli ve güvenilir hizmeti vermenin gururunu yaşıyoru...
Buzdolabı Yan Kısımları Isınıyor Buzdolabı Yan Kısımları Isınıyor Çözüm Ve Arıza Sebepleri Bu, soğutma işleminden çıkan ısıdan kaynaklanır ve normaldir. Bu etki, kenarların çevresinde...
Miele Kurutma Makinesi Hata Kodları Miele Kurutma Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Lütfen bilgileri, arıza kodlarını anlamanıza ve güvende olmanıza yardımcı olacak şekilde iyice okuy...
Amana Çamaşır Makinesi Hata Kodları Amana Çamaşır Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Sorununuzu teşhis etmenize yardımcı olması için bu hata kodlarını kullanın. Bu çözümlerden hiçbiri ...

İlginizi Çekebilir

Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa ne yapmalıyım

Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa ne yapmalıyım ?

Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa ne yapmalıyım ? Çamaşır makinesinin suyu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi