Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Su Almıyor ?
Çamaşır Makinesi Su Almıyor

Çamaşır Makinesi Su Almıyor ?

Çamaşır Makinesi Su Almıyor Bu makale bir çamaşır makinesinin iyi çalıştığı, ancak suyla doldurulmadığı zaman içindir. Bu makaleye çamaşır makineniz su doldurmadığı için geldiyseniz, ancak başka bir şey yapmayacaktır, bu makaleye ihtiyacınız var başlamayacak. Aksi takdirde, okumaya devam edin.

Çamaşır Makinesi Neden Su Almaz ?

Çamaşır Makinesi Su Almıyor Çözüm Ve Arızaları çamaşır makinesi tamiri cesaret kırıcı gibi gözükse de, milyonlarca müşteri bize aslında oldukça kolay olduğunu söyledi! Başlamanız için, bir yıkayıcıya su doldurmamaya neden olan en yaygın parçaların bir listesini yaptık. Hangi parçanın değiştirilmesi gerektiğini anlamanıza yardımcı olması için bu listeyi kullanabilirsiniz ve daha sonra parça şemalarını ve daha fazlasını bulmak için model numaranızı aramaya girebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Su Almadığında Neler Yapılmalı ?

Makine su almadığında yapılması gereken birkaç yöntem vardır. Şimdi sizlere bunları aktaracağız. Makine su almadığında neler yapılmalıdır. Bu sorunun cevabı aşağıdaki gibidir.

  • Çamaşır Makinesi valf filtresi kontrol edilmelidir. Eğer bu filtre tıkandı ise mutlaka iyice temizlenmelidir.
  • Su giriş hortumuna bakılmalıdır. Bu hortumun tıkanması Çamaşır Makinesi su almamasını sağlar. Bu sebeple eğer tıkalı ise hortumun temizlenmesi gerekmektedir.
  • Su giriş hortumunda oluşan basit bir kıvrılma Çamaşır Makinesi su almamasına sebep olabilir. Bu sebeple kontrol edilmeli ve kıvrılma var ise düzeltilmelidir.
  • Suyun akıp akmadığına bakınız. Su kesintisi meydana gelmiş ve bu sebeple Çamaşır Makinesi su almıyor olabilir.
  • Çamaşır Makinesi kapağına bakılmalı ve kontrol edilmelidir. Çamaşır Makinesi kapağı kapanmamış ise makine su almayacaktır. Bu sebeple Çamaşır Makinesi kapağı kapalı değilse kapatınız ve tekrar çalıştırınız.
  • Çamaşır Makinesi deterjan bölümünü kontrol ediniz. Deterjan bölümünde meydana gelen tıkanıklık var ise hemen temizleyiniz.

Su Giriş hortumlarını kontrol edin

Başlamak için en iyi yer en belirgin olan hortumlardır. Bağlantı hortumlarını görebilmek için makineyi dışarı çekin. Muslukların açık olduğundan emin olun ve hortumdan su geçirip geçirmediklerini kontrol edin. Hortumdaki kıvrım veya deliklere bakın.

Su Giriş Filtrelerini Temizleyin

Filtreler tıkandığında veya tıkandığında bir çamaşır makinesi çoğu zaman suyla dolmayı durduracaktır. Filtrelerinizi kontrol etmeden önce, çamaşır makinesini çıkardığınızdan ve hortumların bağlantısını kesdiğinizden emin olun. Filtreler tıkalıysa hemen söyleyebileceksiniz. Çıkarın, temizleyin ve hortumları yeniden bağlayın. Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için makineyi tekrar deneyin.

Çamaşır Makinesi Kapı Kilidi

Kapak anahtarı başka bir problemdir. Bu güvenlik cihazı, motor devresinin, kapak açıkken çalışmasını önlemek için tasarlanmıştır. Kapak anahtarı çalışmıyorsa, su giriş valfine güç sağlanamaz. Anahtarın mekanik olarak aktive olup olmadığını kontrol edin ve kolların veya aktüatörlerin hasarlı veya yapışkan olmadığından emin olun.

Su seviye anahtarını kontrol edin

Şimdiye kadar şans yok mu? Su seviyesi anahtarını kontrol etmeyi deneyin. Kontrol panelini bulmak için çamaşır makinesini açın. (Kullanım kılavuzu panonuzdaki anahtarı bulmanıza yardımcı olabilir.) Bir volt-Ohm metre ile test edin. Anahtar hasarlıysa, düzgün çalışması için makinenin yerini almanız gerekir.

Su giriş valfinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin

Ardından, değiştirilmesi gereken su giriş valfini deneyin. Su hacmi seçicisinin kontrol panelinde doğru şekilde ayarlanmış olup olmadığını kontrol edin. Çözüm, yeniden düzenleme kadar basit olabilir.

Çamaşır makineleri, evsel su kaynağına doldurma hortumlarıyla bağlanır. Bu hortumlar tipik olarak 4-5 feet uzunluğundadır ve genellikle musluğa bağlanan hortumun ucuna yerleştirilen bir plastik veya tel örgü elek olacaktır. Ekran, tortunun, arka tarafınızda bulunan su giriş valfine girmesini önler. Eğer yıkayıcınız sıcak veya soğuk su ile doldurmuyorsa, önce muslukların açık olduğunu ve giriş hortumlarının bükülmediğini doğrulayın.

Çamaşır Makinesi Çalışmıyor Su Almıyor ?

Çamaşır Makinesi Çalışmıyor Su Almıyor ? Daha sonra, armatürleri kapatmalı ve doldurma hortumlarını giriş valfından çıkarmalısınız. Giriş valfinin bir parçası olan ekranları inceleyin ve temizleyin ya da değiştirin. Hortum uçlarını küvete veya bir kovaya yerleştirin ve yeterli basınca sahip olduğunuzu doğrulamak için musluğu açın. Değilse daha sonra hortumu musluğundan sökün ve ekranları kir birikmesi veya hasar açısından inceleyin ve gerektiği şekilde temizleyin ya da değiştirin. Eğer yıkayıcınız hala su alıyorsa, daha sonra makinenin arka tarafında bulunan su giriş vanasına bakmalısınız.

Çamaşır makinenizdeki Su Giriş Valfi, yıkama ve durulama için sıcak ve soğuk su sağlar. Valf, hem sıcak hem de soğuk su beslemesi için girişleri çalıştıran iki solenoide sahip olacaktır. Zamanlayıcı veya elektronik kontrol, su sıcaklık döngüsü seçici ve su seviyesi basınç anahtarı valfi kontrol eder. Valf, zamanlayıcı veya elektronik kontrol, su sıcaklığı / devir seçici anahtarı ve su seviyesi / basınç anahtarı tarafından kontrol edilir.

Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventili

Yıkayıcınız sıcak veya soğuk suyla doldurmuyorsa ve giriş valfine su basıncı veriyorsanız, sonraki aşamada, dolumun doldurma kısmı sırasında valf üzerindeki solenoide güç sağlamanız gerektiğini doğrulayın. Bu bir çok metre veya bir voltaj test cihazı ile kontrol edilebilir. Bu bir gerilim gerilim testidir ve sadece kalifiye bir kişi tarafından yapılmalıdır. Solenoid terminallerinde güç mevcutsa, valf arızalı ve değiştirilmelidir. Terminallerde güç yoksa, su giriş vanası devresindeki diğer bileşenleri kontrol etmeniz gerekir.

Vanadaki voltajı kontrol edemiyorsanız, çok metreli solenoidleri devamlılık açısından kontrol edebilirsiniz. Sürekliliği olmayan bir solenoid arızalıdır ve normal olarak ayrı ayrı mevcut değildir, bu nedenle tam vanayı değiştirmeniz gerekecektir. Bu testi yapmadan önce cihaza giden gücü kesin. Sürekliliği olmayan bir solenoid arızalıdır ve normal olarak ayrı ayrı mevcut değildir, bu nedenle tam vanayı değiştirmeniz gerekecektir. Bu testi yapmadan önce cihaza giden gücü kesin. Sürekliliği olmayan bir solenoid arızalıdır ve normal olarak ayrı ayrı mevcut değildir, bu nedenle tam vanayı değiştirmeniz gerekecektir. Bu testi yapmadan önce cihaza giden gücü kesin.

Çamaşır Makinesi Su Seviye Prosestatı

Selektör anahtarı veya su sıcaklık anahtarı, devirdeki yıkama ve / veya durulama kısımları için su sıcaklığını seçer. Anahtar, su giriş valfindeki doğru solenoidlere güç sağlamak için bir devre sağlar. Su giriş valfindeki solenoidlerde gücünüz yoksa, sıcaklık seçicisi anahtarı hatalı olabilir.

Kontrol edilecek terminallerin belirlenmesi için anahtarlama şemasına başvurmanız gerekebileceği halde, anahtar çok metrelik bir süreklilik açısından test edilebilir. Bu onarımı gerçekleştirmeye başlamadan önce cihazdan güç almanız gerekecektir.

Su seviyesi anahtarı, su giriş vanası devresinin bir parçası olan basınç aktif anahtardır. Bu parça normal olarak kontrol panelinin arkasında bulunur ve onu tüpe bağlayan bir hortum veya hava kubbesi borusuna sahip olacaktır. Elektronik bir kontrol kullanan yıkayıcılarda, bu anahtar teknenin altındaki karter alanında bulunabilir. A

nahtar arızalıysa, su giriş valfine güç sağlayamayabilir. Basınç şalterini bir çok metrelik ile devamlılık açısından kontrol edebilirsiniz. Anahtar üzerinde hangi terminallerin kontrol edileceğini belirlemek için yıkayıcının kablolama şemasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu testi yapmadan önce cihaza giden gücü kesin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !