Ev / Ev Aletleri Arızaları / Elektrik Süpürgesi Kullanım Esnasında Kapanıyor ?
Elektrik Süpürgesi Kullanım Esnasında Kapanıyor

Elektrik Süpürgesi Kullanım Esnasında Kapanıyor ?

Elektrik Süpürgesi Kullanım Esnasında Kapanıyor ? Hasarlı bir vakum hortumu, tıkanmış motor hava filtresi veya kızgın emme motoru, elektrikli süpürgenin kullanım sırasında kapanmasına neden olabilir.

Elektrik Süpürgesi Çalışırken Duruyor

Vakum emiş motorunda takılan bir aşırı yük, kullanım sırasında elektrik süpürgesini kapatabilir. Vakumunuz bir sıfırlama düğmesine sahipse, itin; Vakum sıcak görünüyorsa, önce soğumaya bırakın. Emme motoru aşırı yüklenmeyi sürdürürse, motor sargıları kötü olduğu için motoru değiştirmeniz gerekebilir. Kötü sargılar motorun aşırı ısınmasına ve aşırı yüklenmeye neden olabilir.

Motor bölmesinde bir motor hava filtresi varsa, hava filtresinin durumunu kontrol edin, çünkü kirli bir filtre emiş motorunun aşırı ısınmasına neden olabilir. Kirlenmişse motor hava filtresini temizleyin veya değiştirin.

Bir teneke kutu vakumunda hasarlı bir emme hortumu, emme motorunun, güç anahtarından emme motoru rölesine akım taşıyan entegre tellere sahip olması nedeniyle emme motorunun kapanmasına neden olabilir. Vakumlama sırasında hasarlı hortumu hareket ettirirken bir tel sürekliliğini kaybederse emiş motoru kapanacaktır. Vakum hortumunu hasarlıysa değiştirin ve vakumlama sırasında dahili hortum teli sürekliliğini kaybeder.

Sorununuzu çözmenize yardımcı olabilir

İlk önce, motorun güç aldığından emin olmak için güç anahtarını süreklilik açısından test edin. Güç anahtarının sürekliliği varsa, üfleyici çarkın serbestçe dönüp dönmediğinden ve engellerden arınmış olduğundan emin olun. Motor motora güç veriyorsa ve motor serbestçe dönüyorsa, ancak motor hala çalışmıyorsa motoru değiştirin.

Vakum emiş motorunu değiştirin

Emiş motoru

Emme motoru, temizlik kafasındaki emiş havasını kir toplama haznesine hareket ettirerek emiş yaratan fanı döndürür. Motor emiş oluşturmuyorsa veya hiç çalışmıyorsa, değiştirin.

Vakum hortumunu değiştirin

Vakum hortumu

Elektrikli süpürge hortumu takviyeli vinilden yapılmıştır. Bazen hortumun içine entegre edilmiş tellere sahiptir. Hortum yırtılmışsa veya tümleşik kablolar kırılmışsa, hortumu değiştirin.

Vakum motoru hava filtresini değiştirin

Motor hava filtresi

Motor hava filtresi, motoru soğutmak için motor bölmesinden geçen havadaki kir ve kalıntıları yakalar. Filtre, emiş motorunun hasar görmesini önler. Motor hava filtresini kirli olduğunda değiştirin; Çoğu vakumda yıkanıp tekrar kullanılamaz.

İlginizi Çekebilir

Wega espresso kahve makinesi

Wega espresso kahve makinesi sorun giderme

Wega espresso kahve makinesi sorun giderme Aşağıda görebileceğiniz tablolar, kahve makinenizde bir sorun olması durumunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi