Anasayfa / Klima Arızaları / Klima Doğru Vakum Nasıl Yapılır ?
Klima Doğru Vakum Nasıl Yapılır

Klima Doğru Vakum Nasıl Yapılır ?

Klima Doğru Vakum Nasıl Yapılır ? Uzun vadede sisteme zarar verebilecek hava veya nemi gidermek için bir klima sistemini vakumlamak önemlidir. AC sistemindeki nem ciddi bir sorundur, çünkü nem AC sisteminin performansını azaltır ve suyun yoğunlaşması AC sisteminin donmasına neden olabilir. Yoğuşan su parçacıkları AC sistemini paslar ve uzun süreli hasara neden olur. Düzenli olarak bir vakum pompası kullanarak nemi kaynatmak için yeterince derin bir vakum oluşturmak, sağlıklı bir AC sistemini korumak için etkili, düşük maliyetli bir yöntemdir.

Klima Nasıl Vakumlanır ?

Klima Doğru Vakum Nasıl Yapılır ? Birçok teknisyenleri sistemin ve hizmet kalitesi için nasıl olabilir kötü bilmiyorum doğru klima tahliye etmiyor , bu onlar çünkü genellikle şunlardır habersiz bir güneş battıktan sonra bilgisayarınızda oluşabilecek olası arızaları Operasyonda, aynı zamanda arızalar nedeniyle çeşitli durumlarda geri dönüşe neden olan , kompresör değişimi olarak çok ciddi ve pahalı hale gelebilecek arızalar .

Klimada vakum yoksa ne olur ?

Olan ilk şey, devrenin, içinde bulunmayan , ancak ekipmanın çalışmasını ciddi şekilde etkileyebilecek aşağıdaki sorunlara neden olabilecek yoğunlaşabilir gazların (hava) varlığına sahip olmasıdır .

 • Soğutma sisteminin yüksek basınç kısmında sıcaklık yükselmesi
 • Kompresör tahliye vanası gerektiğinden daha sıcak olur
 • Kompresöre zarar verebilecek organik katı maddeler oluşur.

Klimaya vakum yapmama ve montajı ile ilgili bir başka problem , sistemde nem bulunmasıdır, özellikle kötü yapılan ön kurulumlarda çok tekrarlayan bir şeydir ve bu aşağıdaki sorunlara neden olabilir:

 • Sistemde neme sahip olmak kompresörde sorunlara neden olabilir, çünkü nem damlaları kompresör tarafından sıkıştırılamaz ve çubuklar veya pistonlar gibi en kırılgan kısımlarında deformasyon ve kırılma oluşturabilir.
 • Soğutma devresinin içindeki buz , bir vakum yapmama nedeniyle soğutma devresinin içinde kalabilen küçük damlalar, içinde dolaşan soğutucu gazın düşük sıcaklığı ile birlikte, bu damlaların donmalarına ve buz parçalarının oluşmasına neden olabilir. Genleşme vanaları ve kılcal damarlargibi klimamızın bazı önemli parçalarını tıkamak .

Klimanın vakumlanması nedir ve nasıl yapılır?

Bir soğutucu devrenin içinde, içinde hapsedilen hava ve nem ve klor veya flor bazlı bir soğutucu gaz olduğunda, kimyasal hidroliz etkisinin oluşması için mükemmel koşullar yaratılır .

Bu karışıma ve bağlı olarak ilgili montaj kullanılan gaz tipi elde edilir , hidroklorik asit ve / veya hidroflorik asit , içinde ek çamur hermetik ve yarı öldürücü olan sistemde – bu içerdiği elektrik motorlarındaki erken anormallikleri neden olduğundan, hermetik kompresörlerde iç kısımda, aynı zamanda, yalıtkan verniğe saldırarak, kompresöre yeryüzüne türetme noktasına zarar verir .

Klima Nasıl Düzgün Vakumlanır ?

Vakum pompasını her zaman bir vakum pompalı klimanın kurulumuna tabi tutmalısınız.

Dikkate almak ilk ve en açık olmasıdır iyi bir vakum zorunda olmak isteyip bir vakum pompası ile yapılan bu gibi ve asla makinenin kendisi kompresör ile olur ona sorunlara neden ve ayrıca durumu kötüleştirir.

klima montajı için uygun vakum için esastır için uygun bir vakum pompası var istediğimiz hangi yükleme türünü ve soğutma sistemini etmek bir iç kurulumda beri operasyonu olamaz gerçekleştirmek Endüstriyel vakum pompası kullanın ya da tam tersi, gerekli olan en uygun vakum koşullarına ulaşır veya ulaşmaz.

Vakumun kalitesini ölçmek  ve bunun gerçekleşmesini ölçmek için bir başka çok önemli araç , bir vakum göstergesinin kullanımı olacaktır, çünkü vakum doğru yapılmışsa manometreden çok daha etkili bir şekilde ölçülecektir (manometreler genellikle Şu anda ve özellikle polyester yağı (POE) varlığında, vakum mikron ölçmek), vakum ölçer kullanımı doğru vakum seviyesine ulaşmak için büyük önem taşımaktadır.

Klima Vakumlamanın önemi

Bu iki alete ve nitrojene sahip olmak “üçlü tahliye” denilen prosedürü yerine getirir.

Üçlü tahliye ile soğutma devresine doğru bir vakum yapmak için izlenecek adımlar

Bu , bir vakumun doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi için en iyi yöntem olmasına rağmen , kurulumun çok basit olması durumunda (split klima veya evsel kanalların montajı) kurulum malzemelerini (bakır boru) depoladığımızdan, bu şekilde yapılması her zaman gerekli olmayacaktır. bir temiz ve kuru uçları kapalı yer ve sona eren yukarı bu zamanda basit bir vakum yeterli olacağını ile böylece bizim tesisi, nem izleri olabilir riski çalıştırın tüm kurulum.

Klimaya vakum yapılmazsa ne olur

Aksine, kurulumun nem belirtileri varsa, dışarıda bırakılmış veya mevcut bir ön-kurulum altında kurulmuşsa ve sürecin tamamlanması tavsiye edilirse bunun mükemmel durumda olmadığını görürüz .

Yerleşik vakum göstergesi olan gösterge, bir vakumun doğru şekilde gerçekleştirilmesi için idealdir.

  1. Klima ünitenizi “Kapalı” konumuna getirin.

  2. Bir anahtar kullanarak servis valfi kapaklarını çıkarın. İki altın renkli vana, hatların yoğuşturma ünitesine girdiği soğutucu akışkan hatlarında bulunur. Valfler, klima ünitesinin arka tarafının altına veya evinize bakan yan klima ünitesine doğru yerleştirilmiştir.

 1. Soğutucu manifoldu gösterge hortumlarını klima ünitesinin servis valfi hatlarına takın. Her bir vanayı, tıpkı bir sulama hortumunu dışarıdaki su musluğuna geçirdiğiniz gibi saat yönünde çevirerek ilgili hortumuna geçirin. Göstergenin sol hortumu daha büyük, düşük basınçlı hattın servis valfine bağlanırken, sağ hortum daha küçük, yüksek basınçlı hattın servis valfine bağlanır.

 2. Yeterli yağa sahip olduğundan emin olmak için vakum pompası üzerindeki gözetleme camını kontrol edin. Yağ seviyesi, gözetleme camı üzerinde bulunan dolum hattında olmalıdır; bazı pompalarda “Yağ Seviyesi” hattı bulunur. Değilse, daha fazla yağ ekleyin. Vakum pompasının içindeki yağ, klima cihazındaki kirleticileri yakalayarak ve kullanımdayken pompanın aşırı ısınmasını önleyerek çift görev yapar.

 3. Vakum pompasını klima ünitesinin yanındaki düz bir yüzeye yerleştirin.

 4. Soğutucu manifoldu göstergesinden son ve orta hortumu vakum pompasının emme valfine geçirin. Adım 3’e benzer şekilde saat yönünde hareket ettirin. Pompayı “Açık” konuma getirin.

 5. Manifoldun her iki tarafında bulunan manifold gösterge vanalarının her ikisini de “Açık” konuma getirin. A / C hatlarında sıkışan hava ve nem artık vakum pompaları egzoz valfinden çıkmaya başlayacaktır.

 6. Gösterge 29 inHg’ye ulaşıncaya kadar, soğutucu manifoldun sol cıva değerini okuyun. Her bir manifold valfini kapatın ve vakum pompasını hızlı bir şekilde kapatın.

 7. 20 dakika bekleyin ve ardından okunan değerin 29 inHg’de kaldığından emin olun. 29 inHg dışında bir okuma, soğutucu akışkan sisteminde bir sızıntı anlamına gelebilir.

 8. Soğutucu manifoldu göstergesini klima ünitesinden ve vakum pompasını soğutucu manifoldu göstergesinden ayırın.

 9. Düzgün çalıştığından emin olmak için klima ünitenizi açın.

Bu İşine Yarar Belki ?

Klima Sigorta Attırıyor

Klima Sigorta Attırıyor ?

Klima Sigorta Attırıyor ? soğutma sisteminizin karşılaşabileceği sayısız sorundan, elektrikle ilgili olanlar genellikle en streslidir. …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !