Ev / Klima Arızaları / Klima Doğru Vakum Nasıl Yapılır ?
Klima Doğru Vakum Nasıl Yapılır

Klima Doğru Vakum Nasıl Yapılır ?

Klimada vakumun önemi

Klima Doğru Vakum Nasıl Yapılır ? Birçok teknisyenleri sistemin ve hizmet kalitesi için nasıl olabilir kötü bilmiyorum doğru klima tahliye etmiyor , bu onlar çünkü genellikle şunlardır habersiz bir güneş battıktan sonra bilgisayarınızda oluşabilecek olası arızaları Operasyonda, aynı zamanda arızalar nedeniyle çeşitli durumlarda geri dönüşe neden olan , kompresör değişimi olarak çok ciddi ve pahalı hale gelebilecek arızalar .

Klimada vakum yoksa ne olur?

Olan ilk şey, devrenin, içinde bulunmayan , ancak ekipmanın çalışmasını ciddi şekilde etkileyebilecek aşağıdaki sorunlara neden olabilecek yoğunlaşabilir gazların (hava) varlığına sahip olmasıdır .

 • Soğutma sisteminin yüksek basınç kısmında sıcaklık yükselmesi
 • Kompresör tahliye vanası gerektiğinden daha sıcak olur
 • Kompresöre zarar verebilecek organik katı maddeler oluşur.

Klimaya vakum yapmama ve montajı ile ilgili bir başka problem , sistemde nem bulunmasıdır, özellikle kötü yapılan ön kurulumlarda çok tekrarlayan bir şeydir ve bu aşağıdaki sorunlara neden olabilir:

 • Sistemde neme sahip olmak kompresörde sorunlara neden olabilir, çünkü nem damlaları kompresör tarafından sıkıştırılamaz ve çubuklar veya pistonlar gibi en kırılgan kısımlarında deformasyon ve kırılma oluşturabilir.
 • Soğutma devresinin içindeki buz , bir vakum yapmama nedeniyle soğutma devresinin içinde kalabilen küçük damlalar, içinde dolaşan soğutucu gazın düşük sıcaklığı ile birlikte, bu damlaların donmalarına ve buz parçalarının oluşmasına neden olabilir. Genleşme vanaları ve kılcal damarlargibi klimamızın bazı önemli parçalarını tıkamak .

Ama eğer bizim devremizde iki sorun bir araya gelirse?

Bir soğutucu devrenin içinde, içinde hapsedilen hava ve nem ve klor veya flor bazlı bir soğutucu gaz olduğunda, kimyasal hidroliz etkisinin oluşması için mükemmel koşullar yaratılır .

Bu karışıma ve bağlı olarak ilgili montaj kullanılan gaz tipi elde edilir , hidroklorik asit ve / veya hidroflorik asit , içinde ek çamur hermetik ve yarı öldürücü olan sistemde – bu içerdiği elektrik motorlarındaki erken anormallikleri neden olduğundan, hermetik kompresörlerde iç kısımda, aynı zamanda, yalıtkan verniğe saldırarak, kompresöre yeryüzüne türetme noktasına zarar verir .

Peki, klima nasıl düzgün vakumlama ?Vakum pompası

Vakum pompasını her zaman bir vakum pompalı klimanın kurulumuna tabi tutmalısınız.

dikkate almak ilk ve en açık olmasıdır iyi bir vakum zorunda olmak isteyip bir vakum pompası ile yapılan bu gibi ve asla makinenin kendisi kompresör ile olur ona sorunlara neden ve ayrıca durumu kötüleştirir.

klima montajı için uygun vakum için esastır için uygun bir vakum pompası var istediğimiz hangi yükleme türünü ve soğutma sistemini etmek bir iç kurulumda beri operasyonu olamaz gerçekleştirmek Endüstriyel vakum pompası kullanın ya da tam tersi, gerekli olan en uygun vakum koşullarına ulaşır veya ulaşmaz.

Vakumun kalitesini ölçmek  ve bunun gerçekleşmesini ölçmek için bir başka çok önemli araç , bir vakum göstergesinin kullanımı olacaktır, çünkü vakum doğru yapılmışsa manometreden çok daha etkili bir şekilde ölçülecektir (manometreler genellikle Şu anda ve özellikle polyester yağı (POE) varlığında, vakum mikron ölçmek), vakum ölçer kullanımı doğru vakum seviyesine ulaşmak için büyük önem taşımaktadır.

Bu iki alete ve nitrojene sahip olmak “üçlü tahliye” denilen prosedürü yerine getirir.

Üçlü tahliye ile soğutma devresine doğru bir vakum yapmak için izlenecek adımlar

Bu , bir vakumun doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi için en iyi yöntem olmasına rağmen , kurulumun çok basit olması durumunda (split klima veya evsel kanalların montajı) kurulum malzemelerini (bakır boru) depoladığımızdan, bu şekilde yapılması her zaman gerekli olmayacaktır. bir temiz ve kuru uçları kapalı yer ve sona eren yukarı bu zamanda basit bir vakum yeterli olacağını ile böylece bizim tesisi, nem izleri olabilir riski çalıştırın tüm kurulum.

Aksine, kurulumun nem belirtileri varsa, dışarıda bırakılmış veya mevcut bir ön-kurulum altında kurulmuşsa ve sürecin tamamlanması tavsiye edilirse bunun mükemmel durumda olmadığını görürüz .Vakum göstergesi ile manometre

Yerleşik vakum göstergesi olan gösterge, bir vakumun doğru şekilde gerçekleştirilmesi için idealdir.

Bu üçlü tahliye, 3 aşamadan oluşmaktadır

1. Aşama

 • Vakum pompasını her iki hatta soğutucu akışkan devresine bağlayın (yüksek ve düşük basınç)
 • Vakum pompasını çalıştır
 • 800 mbar vakumu okuduktan sonra vakumu durdurun .
 • Vakumu azotla ayırın, basınç sistemini basınçlandırın ve 30 ila 60 dakika bekleyin.
 • Son olarak nitrojeni serbest bırakın.

2. Aşama

 • Vakum pompasını çalıştırınız.
 • Vakum pompasını 800 milibar vakum basıncı okuduğumuzda durdurun .
 • Vakumu azotla ayırın ve sistemi 30 veya 60 dakika süreyle basınçlandırın.
 • Azotu serbest bırakın.

3. Aşama

 • Vakum pompasını çalıştırınız.
 • Kurulumda kullanılan yağlama tipine * bağlı olarak 500 veya 250 milibarlık bir okuma yaptığınız zaman durdurun .
 • Vakumu soğutucu gazıyla boşaltın (eğer dış ünitede gaz varsa, servis anahtarını açın, eğer gazı eklemeniz gerekiyorsa, bu adımı unutun ve bir sonrakine geçin).
 • Devreyi sıvı halde gazla şarj edin (ünite içinde soğutucu akışkan varsa gaz ekleyin ve gerekirse dış ünite gazsızsa gazı tamamen doldurun)

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Profilo Servisi 444 1 840 Profilo Servisi Dayanıklı ev aletleri sloganıyla ürünlerinin üretimi yapan ve Türkiye pazarına girdiği günden beri satış rakamlarını oldukça iyi bir d...
Klimayı “ısı” moduna nasıl ayarlayabil... Klimayı "ısı" moduna ayarlama Klimayı "ısı" moduna nasıl ayarlayabilirim ? İlkbahar ve sonbaharda, odanın soğutulması ihtiyacı ortadan kalktığında, b...
Elektrolux Buzdolabı Arızaları Çözümleri Elektrolux Buzdolabı Arızaları Çözümleri Electrolux buzdolapları benzersiz bir görünüme, odaların rahat bir konuma ve yüksek kaliteye sahiptir. Ancak,...
Fırın Sembolleri Ve Fonksiyonları FIRIN SEMBOL VE FONKSİYONLARI Fırın Sembolleri Ve Fonksiyonları  sembol Açıklama Bu ne yapar Hızlı defrost Hava akımlarını temsil et...
Bulaşık Makinesi Filtresinin Temizlenmesi Bulaşık Makinesi Filtresinin Temizleme Bulaşık Makinesi Filtresinin Temizlenmesi Bulaşık makineleri, yerli performans için gerçekten yararlı bir maki...

İlginizi Çekebilir

Klima Gaz Kaçağı Nasıl Bulunur

Klima Gaz Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Klimada gaz kaçağı nedir ? Klima Gaz Kaçağı Nasıl Bulunur ? Bir gaz sızıntısı , bir klima ünitesinin soğutucu devresinde bir soğutucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi