Anasayfa / Klima Arızaları / Klima Neden Buzlanma Donma Yapar ?
Klima Neden Buzlanma Donma Yapar

Klima Neden Buzlanma Donma Yapar ?

Klima Neden Buzlanma Donma Yapar ? Bir makine iklimlendirme donma klima dondurulur veya don eğer elimizdeki “bir top soğuk” ve bizim makine görünse aksine bir şampiyon gibi performans anlamına gelmez, bize anlatıyor hangisi doğru aksi halde, Houston bir sorunumuz var! Durum buysa, okuyun!

Klima neden donar ?

hatta tamamen donmasına buz An klima oldukça tipik dağılımı aşağıdaki gibidir bu olabilir de iç ve dış üniteler hem biz genellikle için değil, daha sık Görüyorum ama iç ünitenin o oluşur Daha fazla vesileyle, çünkü ekipmanı kendi evimizde bulundurup daha erişilebilir hale getirerek görmenin daha kolay olması.

Açık klima üniteleri muhtemelen gaz eksikliği nedeniyle donar

Bir gaz eksikliği, bir klimanın donma veya buzlanmasının olası bir sebebidir.

Bir klimanın donmasının nedenlerini görelim

İklimlendirmemizde bir arıza meydana gelmeden önce ve bu arızanın türüne bağlı olarak, klimamız genellikle bir şeyin düzgün çalışmadığı konusunda bazı semptomlar veriyor , sadece gerçek problemin farkına vardığımızda O anda görselleştirdiğimiz hata ile bu belirtilerin bulmaca parçalarını, diğer tipik arızalarda da, genellikle bazı belirtilerle karşılaştığımız problemler gibi, bunlar aşağıdakilerden bazılarıdır:

 • Klimam yeterince hava atmıyor : Klima sistemimizi harekete geçiren hava akışında bir düşüş net bir şey olduğunu gösteriyor, iç ısı eşanjöründen (iç radyatör) yeterli hava geçmiyor. Bu değiştirici oluşturmak üzere takılı donar klima yani eğer klima büyük çoğunluğu (çekme) aynı hava hevesli ya da yüklenir oda toplanan, sürücü tüm yüzey üzerinde bir buz tabakası kaçınarak makinenin içine hava girişi ve bu nedenle de tahrik edilmesi, bunlardan atılan hava hacminde büyük bir düşüşe neden olur.
 • Benim klima şerit buz veya su : klima donduğunda Genellikle genellikle gelir buz parçalarını kapalı – Sürüş sırasında dış ortama atılan iç fan (dişli karıştırıcı) girerek ve buz bitirmek genellikle bu parçaları odaya hava, bazen klima , buz atar ve diğerlerinde, bu buzun çözdürülmesi sırasında gördüğünüz su damlalarıdır.
 • Benim klima içine su çeker : önceki noktada belirtildiği gibi, klimanız don veya dondurma almak buz bazı kopan yapmak olasıdır ve bu fan tarafından tahrik ama eğer başka bir olasılık buz atmaz ve fırlattığı şey çok soğuk sudır. Başka bir klima atmak su nedenlerinden  ve bu donma hatası çözerken, bunun nedeni drenaj taşma yapar iç ünitede tüm buz tabakası formları ulaşmak için dışarı çok fazla su doğru tahliye edilemez.
 • Benim Klima o kadar sürekli küçük veya ısıtılmış birkaç dakika, diğerleri ısıtmalı : bulunmadığı için bir kapalı birim bölünmüş dondurma, ayrıca olasılığı vardır bir ihtimal olduğunu da klima donma dış ünite veya buzlanma iç ünite (soğutma modu), bir cereyan ettiği şekilde ısı pompasında kullanılan, bu dondurarak imâl dış çevresinde buz tabakası değiş tokuş içinde havanın iyi bir değişim ortadan kaldırır ve dolayısıyla düşürülmesi ve indirgeyici klimamızın performansı. Bu semptom genellikle daha az fark edilir çünkü mevcut klimaların büyük çoğunluğu defrost veya defrost fonksiyonuna sahiptir. Bu durumun ve bunun sonuçlarının çoğunu önleyen, aynı zamanda yurt dışında da bu ünite olması, klimanın dışarıda donup gitmediğini anlamak çok daha zordur.
 • İç ünitenin içinde Gürültü : Bazen sık sık sesler duyuyorum “çatırdar” bu her zaman olmaz, makine ünitesinde biriken buzları çözülmeye içeride, ama bunun bir şeyin bize makineyi verebilir bir belirtisidir İyi gidiyor ve makinemizin donma veya çözülme olasılığının olduğunu gösterecek.

Split klima ünitesi donma

Donma prensibine sahip iç ünite.

Birçok durumda, klimanın iç ünitesi donarsa , gördüğümüz gibi, bir “su kaybı” ile ilişkilendirilebilir. Ama bu, bu damlanın tek nedeni değil, eğer bu size oluyorsa, bu yazının olası nedenlerini görebilirsiniz:

İç mekan kliması neden su tahliye ediyor?

Tamam, zaten belirtileri açıklığa kavuştum, ama şimdi bilmek istediğim şey niçin donuyor?

Klimanın buz çekmesi veya donması nedenleri

Bu bozulmayı yaratabilecek bazı nedenler vardır, bazıları gerçekten arıza değil bakım eksikliği , diğerleri ise daha fazla veya daha az ciddi arızalardan kaynaklanmaktadır.

Klima Neden Buzlanma Yapar

 • Filtreler kirli : En yaygın sebep, klima filtrelerinin çok kirli olması . Aynı zamanda çözülmesi en kolay olanıdır. Bu ise önlenebilirdi Eğer periyodik temelde nedeniyle o kadar filtreler ve bizim ekipmanın uygun bakım aldı ve temizlenmiş değil olmanın mümkün için yeterli hava filtreleri geçirmek tahliye etmediği için dondurmak için makineyi neden kir dolu olmak Ürettiği tüm soğuk, çözüm kolaydır: filtreleri temizleyin.

Klima filtrelerini düzgün bir şekilde nasıl temizlerim?

 • Kirli iç ısı değiştirici : bir ısı eşanjörü (iç radyatör) kirli sayesinde, aynı etki üreten filtreler durumunda olduğu gibi, orada iç ünite üzerinden yetersiz hava akımı olup, bu giderek donar . Bu sorun genellikle yetersiz bakımdan kaynaklanmaktadır çünkü eğer klimamızın filtrelerini temiz tutarsak, bunlar bu pisliğin eşanjöre girmesini ve temizlemenin zorluğunu önleyecektir.
 • Dahili fan arızalanır veya aşırı derecede kirlenir : İç fanımızdaki bir arızadan dolayı düzgün çalışmazsa veya yüzgeçleri arasında havanın geçmesine izin vermeyecek kadar kirli olduğu için kirli filtreler veya iç mekan eşanjörü ile aynı etkiyi yaratacaktır. ve ” neden klimamın donup kaldığını ” açık bir neden bulamadan soruyor olacağız . Wipe kapalı fan daha karmaşık bir iştir iken ve o tavsiye edilmektedir için servis çağırın.

Klima kir nedeniyle donar

Çok kirli bir iç fan, klimanın içinde donmasına neden olabilir

 • Gaz eksikliği : Bu, kuzunun annelerinden bir diğeri ve en yaygın nedenlerden biridir. Kısmi gaz eksikliği (eğer tüm gaz eksikse, makine soğuyor veya donabilir), dondurucumuzmuş gibi klimamızın donmasına neden olacak, çünkü gaz basıncındaki düşüş doğrudan buharlaşma(soğutucunun iç üniteye ulaştığı sıcaklık) daha düşüktür, bu nedenle iç ünitenin donmasına neden olur. Isı pompasının işlevinde aynı durum meydana gelir, ancak bu durumda, donacak ünite dış ünite olur, her iki durumda da çözüm sızıntıyı aramak, tamir etmek ve nihayet gazı yeniden doldurmak olacaktır.
 • ya çalışmıyor dış ünitenin fanı havalandırma yoksun : mod olarak ısı pompasının harici fanı çalışmak veya harici değiştirici veya açık makinede dondurulmasını üretecek havalandırma eksikliği yoksa, bu sorun kendiliğinden nedeniyle olabilir Fan arızalı veya elektronik kart güncel değil. Arıza odağını bulmak ve tamir etmek çözülecektir. Bu durumda bir teknisyen çağırmak daha iyi olacaktır .
 • Çok kirli dış ısı eşanjörü : Bu arıza, ünite ısı pompası modundayken geçerlidir . Evaporatör ise açıklandığı gibi çok kirli çok kirli kondenser dış ünite donmasına neden olabilir (ısı pompası). Her iki durum için de çözüm bu değiştiriciyi temizlemektir.

İlginizi Çekebilir

Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri

Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri

Sayfa İçindekiler Klima Neden Gürültülü ÇalışırDış Ünite klimada gürültüDış ünitenin fanındaki gürültüGevşek fan pervanesiKırık fan pervanesiKompresörde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi