Anasayfa / Klima Arızaları / Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri
Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri

Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri

Klima Gürültülü Çalışma Sebepleri İklimlendirme ünitelerinin diğer karakteristik özelliklerine göre özel karakteristikleri dolayı , hem iç ünite hem de dış ünitedeki gürültü ve titreşimlerin ortaya çıkmasına çok duyarlıdırlar. İç ünitede ve dış ünitede ulaşılan sıcaklık farklılıklarının yanı sıra kompresör, motor vb. gibi çeşitli mobil bileşenlerin içindeki yerleşimler.

Klima Sesli Çalışıyor ?

Klima Sesli Çalışıyor ? Klima cihazlarınız evlerinizin ve ofislerinizin serinlemesine yardımcı olur. Ancak bazen, aynı soğutma cihazları başınızı her zamanki gibi sıcak yapar. Bu, klima gürültü yapmaya başladığında olur. Her zaman yüzünde Klima gürültülü yapan bir soru var mı? Klimalar satın alındığında ve kurulduğunda, ortamı uygun şekilde soğuturlar. Kademeli olarak ağlar ve hareketli parçalar kir ve toz birikmeye başlar.

Sürekli çalışma titreşim üretir ve klimaların montajı, monte edilenle aynı bütünlüğü tutmaz. Klima neyin gürültülü yaptığını anlamadan önce, klimaların yapısını anlayalım.

Klima Gürültülü Çalışıyor ?

Klima Gürültülü Çalışıyor ? Klimalar, fan veya panel ve kompresörden oluşan dış üniteden oluşur. Kompresör ve hareketli parçalardan oluşan fanın belli bir seviyede ses çıkarması beklenir. Bu nedenle, klimalar iyi doldurulmuş, ses geçirmez bir malzemeden gelir.

Kurulum sırasında, kullanılan bağlantı elemanları ve eskrim üretilen belirli titreşimleri emecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak zaman geçtikçe, bu bileşenler başarısız olmaya başlar. Gürültülü klimalar uygun bir çözüm sunmak için teşhis edilebilecek farklı tipte sesler çıkarır.

Klima Neden Ses Yapar ?

Klima Neden Ses Yapar ? Vuruş ve kıvrılma sesi, ünitedeki hareketli parçalardan birinin gevşediğini gösterir. Bu, krank milini veya fanlar arasındaki biyel kolunu içerebilir. Parça sürekli kullanım nedeniyle aşınmış olmalı veya sıkma cıvatası gevşemiş olmalıdır. Şans iyi olursa, basit sıkma işe yarayabilir veya son çare parçanın yerini alacaktır. Tıklama ve tıkırtı sesi yaygın olarak duyulur.

Klima İç Ünite Çok Sesli Çalışıyor ?

Klima İç Ünite Çok Sesli Çalışıyor ? Gevşemiş cıvatalar, tıkırtı tüpleri veya bazı kırık yaylar nedeniyle ortaya çıkabilir. Bileşenlerin sıkılması iyi bir seçenek olarak çalışır. Bununla birlikte, eğer hala tıklanıyorsa, Termostat patladı ve muhtemelen profesyonel klima servisine ihtiyacınız var. Kompresör pozisyonundaki kayma nedeniyle zamanla tıkanma ve tıkırtı duyulabilir; hizalama ve yeniden konumlandırma en iyi sonucu verecektir.

Klima Dış Ünite Çok Sesli Çalışıyor ?

Klima Dış Ünite Çok Sesli Çalışıyor ? Benzer şekilde uğultu ve vızıltı, klima fanlarının her ikisi de bol miktarda kir biriktiğinde ve hizalamayı kaybettiğinde görülebilir. Zamanında uygun kontrol ve gerekli yağlama çorbayı kurtarabilir; Aksi takdirde yataklar ile yapılması gerekir.

Bazen, uğultu motorda ciddi sorunlara neden olabilir ve Klima onarımını değerlendirmek zor bir iş olabilir. Ünitede kabarcıklanma ve tiz yüksek tıslama, soğutucu akışkan hattı sızıntısı olduğunu gösterir ve bu da ciddi sonuçlara yol açar. Bu gibi zamanlarda, klimanın sağlığını düzeltmek için profesyonel bir Klima servis çağırmalısınız.

Gürültülü klimalar, dış üniteyi ahşapla örterek ve ünitenin bağlantı elemanlarının etrafında şok emici malzemeler kullanarak sessizleştirilebilir. Ancak, kılavuzdaki talimatları takip etmeli ve düzenli aralıklarla Klima servisi yapmalıdır. Uygun periyodik klima servisi sadece optimum soğutmayı garanti etmekle kalmaz, aynı zamanda klimanızın ömrünü de uzatır.

Bu İşine Yarar Belki ?

Klima Sigorta Attırıyor

Klima Sigorta Attırıyor ?

Klima Sigorta Attırıyor ? soğutma sisteminizin karşılaşabileceği sayısız sorundan, elektrikle ilgili olanlar genellikle en streslidir. …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !