Klima Isıtma Ayarı Nasıl Yapılır ? (Kış Modu)

Klimanızın soğutma modunda 21C‘den düşük ayarlanması normalde çok soğuk olarak kabul edilir ve genellikle bu odayı soğuk olarak soğutmaya çalışırken elektrik kaybı olarak bulunur, aynı şekilde bir odayı 24C‘den daha yüksek bir sıcaklıkta ısıtmaya çalışmak genellikle elektrik kaybıdır. insanlar ev termostatını yaklaşık 22C’ye ayarlarlar, bu nedenle Klimanızı aynı sıcaklığa ayarlamanız gerekir.

Klimayı en düşük soğutma ayarına (genellikle 18C) ayarlamamalısınız – bu bir ofis ortamı için çok soğuktur ve aynı şekilde her ikisini de yalnızca elektrik atıkları olan ısıtma modunda sıcaklığı 30C’ye ayarlamamalısınız.

Klima Isıtma Ayarı Nasıl Yapılır ?

Klima Isıtma Ayarı Nasıl Yapılır (Kış Modu) soğuk hava ılıktan daha ağırdır. Böylece, klimanız için ideal konumu ararken, mümkün olduğu kadar tavana yakın olarak monte edin. Soğuk hava için, panjurları yukarı veya yatay olarak ve sıcak hava için işaretleyin, panjurları odadaki insanlara doğru yönlendirin. Klimanızı hangi sıcaklıkta ayarlamanız gerekir?

Klima Sıcak Ayarı

Klimanızı kumanda üzerinden Heat (Sıcak) Moduna getirin, Kumanda üzerinden istenilen dereceye getirin, klimalar ısıtmada soğutmadaki gibi hemen başlamaz biraz zamana  ihtiyacınız olacak, ortalama 1-5 dakika

Uzaktan için bir klimanın sıcaklığı, yazın soğutma için 25 ila 27 derece ve kışın ısıtma için yaklaşık 18 ila 22 derece arasında ayarlanmalıdır. Bu, ünitenizden maksimum enerji verimliliği sağlamak içindir. Bu sıcaklıkların, ılıman bir iklimde yaşadığınızı varsaydığını, fakat hepimizin bildiği gibi, Türkiye birçok iklime sahip bir ülke olduğunu unutmayın.

SOĞUTMAISITMA

Soğutma veya ısıtma modun da kullanırken set ettiğiniz ısı derecesine ulaşınca ortam ısısı; Klasik on-off klimalar soğutmada dış ünite durur,iç ünite üflemeye devam eder.Isıtmada ise dış ünite durur,iç fan ya durur yada çok düşük devirde döner. İnverterde ise istenilen ısı ya yaklaştıkça kompresör yavaşlaş ve kapasiteyi min. kadar düşürür.

Klima Isıtma Ayarı Simgesi

Bulunulan iklim şartları ve mekan koşulları klimanın yaz ve kış mevsiminde sıcaklık ayarlarında farklılıklar olmasına neden olur. Öncelikli olarak klimanızı iyi tanımalı ve kumandanız ile cihazınızın üstündeki ibareleri anlamakla işe başlamalısınız.

Klima Çalıştırma Modları

SERİN

Klimanın soğutma modudur.

SICAKLIK

Klimanın ısıtma modudur.

KURU

Nem alma modudur. Çok nemli bölgelerde soğutma işlemi başlamadan önce çalıştırılmalıdır.

OTO

Klima ısıtma ve soğutma modlarını Otomatik kendi seçer.

OTOMATİK FAN

Fan hızı anlamına gelir. Hızlı-Orta-Düşük olmak üzere 3 adettir. Klimanızı manuel ayarlarsınız ya da Auto fan moduna alırsanız ısı dercesine göre hızı klimanız belirleyecektir.

Klima Kış Ayarı

Eğer klima çalıştırma modlarına hakimseniz yaz aylarında klimanızı kullanırken klimanızı COOL moduna getirmeli ve sıcaklık değerini de 20 – 23 arasında tutmalısınız. Sıcaklık artma durumlarına göre bu değeri düşürebilirsiniz.

Modern klimaların% 99’u ısıtma fonksiyonuna sahiptir. Bu nedenle, ısıtma için klimayı açmak için adım adım talimatlar:

1 . Klimanın takılı olduğunu ve pillerin uzaktan kumandada çalıştığını kontrol ediyoruz.

2 . Uzaktan kumandada modu seçin. Bunu yapmak için, ekranda “kar tanesi” yerine “güneş” veya “ısı” yanana kadar “MOD” düğmesine birkaç kez basın. Bunlar modu belirten sembollerdir – soğuk / sıcak. Klima kutusunun kendisinin duvardaki göstergesi de “güneş” işaretinde yanmalıdır.

3 . Buna göre, sıcaklığı seçmeniz gerekir – +30‘u ayarlayın.

4 . Uzaktan kumandayı klimaya yönlendiriyoruz ve “ON” düğmesine basıyoruz.

5 . Klimayı +30 ayarlanan sıcaklıkta çalışması için biraz zaman veriyoruz. Elinizi klimaya getirebilirsiniz – ılık havayı hissetmelisiniz.

6 . Hava yönünü ayarlayabilirsiniz.

7 . Klima filtresini üç ayda bir temizlemeyi unutmayın.

Ancak, tüm uzmanlar odanın bir klima ile ısıtılmasını tavsiye etmemektedir. Klimayı şiddetli donlarda kullanırsanız, devre dışı bırakabilirsiniz: sokakta, yoğuşma sadece donacaktır. Mevcut sıcaklıklarda, sadece evdeki sistemi aşırı yüklemezse kullanıma izin verilir. Böyle bir yük kısa devreye veya yangına neden olabilir. Özet olarak, yaklaşık 22C‘lik bir sıcaklık ayar noktası öneririz.

3 Yorumlar

  1. Şenol

    Klimanı sıcaklı kaç derce olmali

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi