Anasayfa / Klima İpuçları / Klima Isıtma Ayarı Nasıl Yapılır (Kış Modu)
Klima Isıtma Ayarı Nasıl Yapılır (Kış Modu)

Klima Isıtma Ayarı Nasıl Yapılır (Kış Modu)

Klimanızın soğutma modunda 21C’den düşük ayarlanması normalde çok soğuk olarak kabul edilir ve genellikle bu odayı soğuk olarak soğutmaya çalışırken elektrik kaybı olarak bulunur, aynı şekilde bir odayı 24C’den daha yüksek bir sıcaklıkta ısıtmaya çalışmak genellikle elektrik kaybıdır. insanlar ev termostatını yaklaşık 22C’ye ayarlarlar, bu nedenle Klimanızı aynı sıcaklığa ayarlamanız gerekir.

Klimayı en düşük soğutma ayarına (genellikle 18C) ayarlamamalısınız – bu bir ofis ortamı için çok soğuktur ve aynı şekilde her ikisini de yalnızca elektrik atıkları olan ısıtma modunda sıcaklığı 30C’ye ayarlamamalısınız.

Klima Isıtma Ayarı Nasıl Yapılır

Klima Isıtma Ayarı Nasıl Yapılır (Kış Modu) soğuk hava ılıktan daha ağırdır. Böylece, klimanız için ideal konumu ararken, mümkün olduğu kadar tavana yakın olarak monte edin. Soğuk hava için, panjurları yukarı veya yatay olarak ve sıcak hava için işaretleyin, panjurları odadaki insanlara doğru yönlendirin. Klimanızı hangi sıcaklıkta ayarlamanız gerekir?

Klima Sıcaklık Ayarı

Klimanızı kumanda üzerinden Heat (Sıcak) Moduna getirin, Kumanda üzerinden istenilen dereceye getirin,klimalar ısıtmada soğutmadaki gibi hemen başlamaz biraz zamana  ihtiyacınız olacak, ortalama 1-3 dakika

Uzaktan için bir klimanın sıcaklığı, yazın soğutma için 25 ila 27 derece ve kışın ısıtma için yaklaşık 18 ila 22 derece arasında ayarlanmalıdır. Bu, ünitenizden maksimum enerji verimliliği sağlamak içindir. Bu sıcaklıkların, ılıman bir iklimde yaşadığınızı varsaydığını, fakat hepimizin bildiği gibi, Türkiye birçok iklime sahip bir ülke olduğunu unutmayın.

COOLHEAT

Soğutma veya ısıtma modun da kullanırken set ettiğiniz ısı derecesine ulaşınca ortam ısısı; Klasik on-off klimalar soğutmada dış ünite durur,iç ünite üflemeye devam eder.Isıtmada ise dış ünite durur,iç fan ya durur yada çok düşük devirde döner. İnverterde ise istenilen ısı ya yaklaştıkça kompresör yavaşlaş ve kapasiteyi min. kadar düşürür.

Klima sıcak ayarı simgesi

Bulunulan iklim şartları ve mekan koşulları klimanın yaz ve kış mevsiminde sıcaklık ayarlarında farklılıklar olmasına neden olur. Öncelikli olarak klimanızı iyi tanımalı ve kumandanız ile cihazınızın üstündeki ibareleri anlamakla işe başlamalısınız.

Klima Çalıştırma Modları

COOL: Klimanın soğutma modudur.

HEAT: Klimanın ısıtma modudur.

DRY: Nem alma modudur. Çok nemli bölgelerde soğutma işlemi başlamadan önce çalıştırılmalıdır.

AUTO: Klima ısıtma ve soğutma modlarını kendi seçer.

AUTO FAN: Fan hızı anlamına gelir. Hızlı-Orta-Düşük olmak üzere 3 adettir. Klimanızı manuel ayarlarsınız ya da Auto fan moduna alırsanız ısı dercesine göre hızı klimanız belirleyecektir.

Eğer klima çalıştırma modlarına hakimseniz yaz aylarında klimanızı kullanırken klimanızı COOL moduna getirmeli ve sıcaklık değerini de 20 – 23 arasında tutmalısınız. Sıcaklık artma durumlarına göre bu değeri düşürebilirsiniz.

Klima Isıtma Ayarı Nasıl Yapılır

Klima kullanmayı bilmiyor ve cihazınızı kurcalamak istemiyorsanız otomatik moda alarak sıcaklığı belirlemesi için klimanıza güvenebilirsiniz.

Sıcaklık ayar noktaları ofis ortamında tartışmalara neden olabilir; Erkeklerin genelde kadınlara göre daha düşük sıcaklıkları sevdiğini tespit ettik, karışık bir ofisi olan bir müşterimiz var ve bir servis ziyaretinde, kadınların hepsi ofise taşırken, tüm ofisin bir ucuna taşındığını gördük.

Ofisin diğer ucunda, ofis 2 adet klima ünitesine sahipti ve bu şekilde kadın ve erkeklerin kendi sistemlerine sahip olduğunu keşfettiler – biraz aşırı ama yine de ofis çekişmesini çözdüler.

Özet olarak, yaklaşık 22C’lik bir sıcaklık ayar noktası öneririz.

İlginizi Çekebilir

Nem alma cihazı nereye yerleştirilmelidir

Nem alma cihazı nereye yerleştirilmelidir ?

Sayfa İçindekiler Nem alıcı nereye yerleştirilmeli ?Nem alma cihazı nerede kullanılmalı Nem alıcı nereye yerleştirilmeli …

3 Yorumlar

  1. Klimanı sıcaklı kaç derce olmali

    • 9 lük arçelik kilima sıcaklığı kaç derce olmali

      • Adept

        istediğiniz ayarda kullanabilirsiniz, ideal sıcaklık 25-26 dır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi