Klima Isıtmada Çalışmıyor ?

Klima Isıtmada Çalışmıyor

Klima Isıtmada Çalışmıyor Klima Isıtma Çalışmıyor ? ise Klima üniteniz çalışmayı durdurduğunda basit bir düzeltme olabilir. Ama aynı zamanda büyük bir sorun da olabilir. Düzenli temizlik ile bazı problemlerden kaçınılabilse de, kendiniz çözemediğiniz sorunlara bir teknisyen bakmanız önemlidir. Klimanızı devre dışı bırakabilecek çeşitli nedenler vardır, bu yüzden en yaygın olanlardan bazılarına göz atalım.

Klima Neden Isıtmaz ?

  • ISITMA MODU BAŞLATMA : Isıtma moduna geçerseniz ve difüzörün neredeyse kapalı olduğunu ve hava kalmadığını görürseniz, ünite sıcak hava üretmeye hazır oluncaya kadar bekleyiniz, bu fonksiyon aynı çıkışı hazırlar ve normal bir semptomdur. .
  • DEFROST MODU’DA HARİCİ ÜNİTE : Isıtma modunda, dış ortam sıcaklığı düşük olduğunda dış ünite serpantinlerinde buz / don oluşur. Bu özellik bu oluşumları ortadan kaldırır. Ünitenin yaklaşık 15 dakika süren işlemi bitirmesine izin verin.
  • ÇALIŞMA MODU : Önemsiz görünebilir, ancak bazen yanlışlıkla soğutma veya nem alma olarak seçilen başka bir çalışma moduna sahip olabiliriz. Sıcak hava modunun aktif olup olmadığını kontrol edin.
  • ODA TARAFINDAN SEÇİLMİŞ SICAKLIĞI : İstediğiniz sıcaklığı mevcut sıcaklığın bir katından daha yükseğe ayarlayın.
  • DIŞ SICAKLIK ÇOK DÜŞÜK : Dış hava sıcaklığı çok düşükse, ısıtma etkisi yeterli olmayabilir.

Klima Ilık Üflüyor Isıtmıyor ?

Klima Isıtma Çalışmıyor klima ünitesinin ısı pompasında gaz bulunup bulunmadığını tespit edebilmek için , donma veya donma durumunda harici üniteyi (harici ısı eşanjöründe) göreceğiz . Genel olarak, birkaç dakika sonra, klima başladıktan ve soğutma devresinin içinde hala kalmasına rağmen ünitenin gaz eksikliği olduğunu gözlemleyebiliriz , bazı istisnalar vardır:

Klima Sıcak Üflemiyor ?

Harici fan çalışmıyorsa, yeterli gaz olsa bile üniteniz donar. Dış fan çalışır ancak iyi bir hava çıkışı yoktur: Fanın çalışabilmesi mümkündür ancak tüm soğuğu tahliye etmeyebilir (ısı pompası işlevinde iç ünitenin bazen kondansatör olarak ve harici olarak evaporatör olarak çalıştığını unutmayın, İşte bu yüzden “kendisini dondurur” , bu bileşiklerin yerini kontrol edin ve aynı zamanda iyi bir hava çıkışı var .

Klima Isıtma Yapmıyor ?

Makine buz çözme modundadır: Klima Isıtma Çalışmıyor ? Klima üniteleri, ısı pompası, defrost modu olarak çalışırken , harici ünitenin donmasını önlemek veya azaltmak için bir fonksiyona sahiptir . Bu işlev çok basittir, ısı pompası olarak çalışırken, ünite harici ısı eşanjörünün donar olduğunu algılar, elektronik kart buz çözme ve oluşan buz miktarını ortadan kaldırmak için harici ısı değiştiricisine sıcak gaz gönderen geçici bir döngü ters çevirme yapar. .

Birkaç dakika sonra, ünite normal olarak tekrar çalışır. Bu defrost fonksiyonu tamamlanmadığında , makineyi bir sonraki başlatıldığında, harici ünitede dondurulmuş olsun veya olmasın, makineyi kapattığımızda, makine bitene kadar işlevi çalıştıracaktır.. Buz çözmenin tekrarlanmasından kaçınmanın bir yolu, elektronik kartın hafızasını silmek için makineyi bir dakika boyunca kapatmaktır.

Ünitemizin gaz bulunup bulunmadığını öğrenmenin bir başka yolu da dış ünitenin bakır boru bağlantılarına dokunmaktır. Bunlar, ısı pompası fonksiyonunda çok sıcak olmalı, gaz eksikliği, ne kadar fazla gazın eksik olduğuna bağlı olarak, çok az veya hiç bir şey ısıtmak için bu boruları üretecektir.

Klima İç Ünite Filtreleri Kirli

Eğer nasıl bilmiyorsanız filtreleri temizlemek , biz bunu nasıl öğretecek yapacak kirli filtreler göz önüne alındığında Klimanızın düzgün ısıtmak için , aynı zamanda, soğuk modda, kirli filtreler makineyi önlemek olmaz sıcak hava atmak, ancak iç ünitenin sürücüsündeki hava çıkışını düşük yapacak ve bu nedenle makine odayı tamamen ısınamayacak. Bu, harici ünitedeki gaz basıncının yükseltilmesi ve makinenin tamamen durdurulması ve çalıştığı zaman makinenin elektrik tüketiminin artırılmasıyla yüksek basınçlı basınç cihazının olası bir tetiklenmesinde ortaya çıkacaktır .

Klimanız filtrelere ulaşamadığınızlardan biriyse, sürücüyü püskürten yeterli hava olup olmadığını ve bu havanın sıcak olduğunu kontrol edin. Eğer durum buysa, probleminiz muhtemelen sadece kirli filtrelerinizde ve gaz eksikliğiniz olabilir.

Klima Dört yollu Vana Arızalı

Kirli filtrelerde olduğu gibi, ısı eşanjörü (şimdi dahili ünitede) veya fan kirlendiyse, ünite düzgün çalışmayacaktır. Semptomlar kirli filtrelerimizle aynıdır , klima ünitesi sıcak hava atar ancak bu hava çok yumuşak ve düşük bir kuvvetle olur.

Kirli bir soğuk eşanjörümüz olabilir (ısı pompası fonksiyonunda harici üniteden biri olacaktır). Bu durumda, semptomlar öncelikle ünitemiz düzgün çalışmaya başlayacak ancak yavaş yavaş daha az ısı harcayacak . Bu durumun nedeni, tüm soğukların serbest bırakılmaması durumunda, dış ünitenin donmaya başlayacağı ve gaz eksikliğiyle benzer bir semptoma neden olacağı ve basıncı ve tüketimi yavaşça azaltabileceği için olabilir.

Klima Harici fan çalışmıyor ?

Bu durumda, semptomlar, soğuk eşanjör kirli olduğunda sahip olduğumuzla aynıdır, ancak bu daha belirgin ve daha hızlıdır.

Klima Kompresör çalışmıyor ?

Kompresör çalışmıyorsa, makine herhangi bir zamanda sıcak hava atmaya ulaşmaz . Bu bozulma, kompresördeki, başlangıç ​​kondansatöründeki veya elektronik karttaki bir hatadan kaynaklanabilir. Bu durumda, daha iyi bir seçenek, hatanın kaynağını kesin olarak belirlemek için Servis çağırmaktır.

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Şimdi Servisi Ara