Klima Sigorta Attırıyor

Klima Sigorta Attırıyor ?

Klima Sigorta Attırıyor ? soğutma sisteminizin karşılaşabileceği sayısız sorundan, elektrikle ilgili olanlar genellikle en streslidir. Elektrik sorunlarının yanlış kullanıldıklarında oldukça tehlikeli olabileceğini hepimiz biliyoruz, bu yüzden biraz korkmuş veya stresli olmanızdan daha sürpriz olmanız sürpriz değil!

Klima Neden Sigorta Attırır ?

Klima Sigorta Attırıyor ? Ancak endişelenmeyin; Isıtma ve Soğutma uzmanları bu sorunu birçok kez ele almıştır ve açma kesicilerinizde neler olabileceğini belirlemenize yardımcı olabiliriz.

Klima Neden Sigorta Atar ?

Klimanızın Bir Sigortayı Atmasının veya Kesiciyi Açmasının Nedenleri

  • Kirli bir filtre.  Evet; çok basit görünüyor değil mi? Sıcak günleriniz olduğunda ve klimanız evinizi soğutmak için basınç altında olduğunda, tıkanmış bir hava filtresi yanmış bir sigortaya neden olabilir. Bunun nedeni, havayı kirli filtreden itmek için sisteminize uygulanan ekstra basıncın elektrik sisteminize çok fazla baskı yapmasıdır. Elektrik sistemi daha sonra kendini korumak için bir sigortayı atar veya atar.
  • Gevşek Elektrik Bağlantıları. Kesici kutunuzun içindeki bağlantılar sıcaklık değişimleri nedeniyle gevşeyebilir. Bu sıcaklık değişiklikleri, tellerin genişlemesini ve büzülmesini sağlayabilir ve bu da onları gevşetir.
  • Düşük Soğutucu Akışkan.  Kirli filtre gibi, klimanız soğutucu akışkan azaldığında sistem çok daha fazla çalışmalıdır. Bu ekstra iş daha sonra sisteminizi kapatabilir. Bir soğutucu akışkan kaçağınız olabilir ve bu düşük soğutucu akışkanınızın nedeni olabilir. Bunun sorun olabileceğini düşünüyorsanız, sisteminize uzman bir göz atmak en iyisidir.
  • Arızalı  Kondansatör. Kondansatör elektrik akımını düzenlemeye yardımcı senin soğutma sistemi içinde küçük bir parçasıdır. Düzgün çalışmayan bir kapasitör , sağa ve merkeze giden sigortaları atacaktır.
  • Arızalı bir Kondenser Fanı. Kondenser fanı, sistem kondenser serpantinine hava üfleyerek çalışır. Bu fan arızalı olduğunda, sisteminiz etkin bir şekilde soğumaz. Evinizi soğutmak için daha fazla çalıştığı için, atmış sigortalar ve elektrik sorunları yaşayabilirsiniz.
  • Eski veya bloke olmuş bir motor, kapasitörün fazla çalışmasına neden olur. Kondansatör önemlidir çünkü kondenser olarak bilinen soğutma sistemini çalıştırmaya yardımcı olurBu küçük parça, kondansatörden akarken elektrik akımının düzenlenmesine yardımcı olur. Motorun değiştirilmesi gerekip gerekmediği konusunda bir teknisyen görüşü alın.

Klima Çalışırken Sigorta Atması ?

  • Eski veya Bloke Motor

Gördüğünüz gibi, bu sorunlardan bazıları hava filtresini değiştirmek gibi küçük düzeltmelerdir. Profesyonel bir klima yüklenicisi tarafından teşhis edilen herhangi bir elektrik sorununun olması önemlidir. Elektriksel sorunları kendiniz gidermeye çalışmak evinizde hasara, masraflı onarımlara veya klima sisteminizin değiştirilmesine neden olabilir.

  • Arızalı Bir Kompresör

Aşırı sıcak hava klimanızda başka sorunlara da neden olabilir. Kompresör düzgün çalışmıyorsa, hava yeterince soğutulmuyor. Bunun nedeni, klimadaki çok yüksek düzeyde soğutucu akışkan olabilir veya makineyi sık sık kapatıp tekrar açmanızın bir sonucu olabilir (kapattıktan sonra bir dakika içinde)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi