Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Kurutma Makinesi Su Tankı Nasıl Boşaltılır ?
Kurutma Makinesi Su Tankı Nasıl Boşaltılır

Kurutma Makinesi Su Tankı Nasıl Boşaltılır ?

Kurutma Makinesi Su Tankı Nasıl Boşaltılır ? Kurutma makineniz çamaşırlarınızda ayırdığı nemi yoğuşturarak su haline getirir. Bu su, kurutma işlemi bitene kadar bir tankta biriktirilir. Su tankının her kurutmadan sonra boşaltılması gerekir. Su tanklarının bulunduğu yer modele göre farklılık gösterebilir. Makinenizin su tankının nerede bulunduğunu öğrenmek için kullanım kılavuzunuzu inceleyebilirsiniz. Su tankları genelde çekilerek yerinden çıkarılabilir. İçindeki suyun tamamı boşaltıldıktan sonra tankı yerine yerleştirebilir ve makinenizi tekrar kullanabilirsiniz.

Su Toplama Tankının Boşaltılması

Kurutma döngüsü sırasında buhar suya yoğunlaşır ve kurutucunun sol üst kısmında bulunan su deposunda toplanır. Her yükten sonra su deposunu boşaltmak önemlidir.

Su haznesinin boşalması gerektiğinde yanacak olan bir gösterge ışığı vardır. Bir kullanıcı uyarısı ekranda da görüntülenecektir (‘Servis için aramadan önce’ bölümüne bakın). Çalışma sırasında su haznesi doluyorsa, kurutucu birkaç dakika boyunca ‘Soğuk’ moduna geçer, ardından duraklatır ve sizi uyarmak için bip sesi çıkarır. Tankı boşaltın ve döngüyü devam ettirmek için dokunun.

Suyu otomatik olarak tahliye etmek için tahliye hortumunu ayarladıysanız , su haznesini boşaltmanız gerekmez (‘Kurulum talimatları’ bölümüne bakın).
Ekran görüntüsü 2018-01-09, 1.50.36 PM.png
Su
toplama tankını çıkarma

 

Su Deposunu Boşaltmak İçin:

  1. Su haznesini tutamaktan tutarak çıkarın ve çıkarmak için hafifçe dışarı doğru çekin. Depoyu iki elinizle tutun ve toplanan suyun dökülmesini önlemek için çıkarıldığında tank seviyesini koruyun.
  2. Suyu lavaboya ya da bir kovaya dökün ve daha sonra tankı tekrar yerine koyun.

İlginizi Çekebilir

Çamaşır Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır

Çamaşır Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Sayfa İçindekiler Çamaşır Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?Çamaşır makineniz için 5 temel harici bakım ipucu:Çamaşır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi