Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Kurutma Makinesi Su Tankı Nasıl Boşaltılır ?
Kurutma Makinesi Su Tankı Nasıl Boşaltılır

Kurutma Makinesi Su Tankı Nasıl Boşaltılır ?

Kurutma Makinesi Su Tankı Nasıl Boşaltılır ? Kurutma makineniz çamaşırlarınızda ayırdığı nemi yoğuşturarak su haline getirir. Bu su, kurutma işlemi bitene kadar bir tankta biriktirilir. Su tankının her kurutmadan sonra boşaltılması gerekir. Su tanklarının bulunduğu yer modele göre farklılık gösterebilir.

Kurutma Makinesi Su Tankı Nasıl Boşaltılır ?

Makinenizin su tankının nerede bulunduğunu öğrenmek için kullanım kılavuzunuzu inceleyebilirsiniz. Su tankları genelde çekilerek yerinden çıkarılabilir. İçindeki suyun tamamı boşaltıldıktan sonra tankı yerine yerleştirebilir ve makinenizi tekrar kullanabilirsiniz.

Kurutma Makinesi Su Toplama Tankının Boşaltılması

Kurutma döngüsü sırasında buhar suya yoğunlaşır ve kurutucunun sol üst kısmında bulunan su deposunda toplanır. Her yükten sonra su deposunu boşaltmak önemlidir.

Su haznesinin boşalması gerektiğinde yanacak olan bir gösterge ışığı vardır. Bir kullanıcı uyarısı ekranda da görüntülenecektir (‘Servis için aramadan önce’ bölümüne bakın). Çalışma sırasında su haznesi doluyorsa, kurutucu birkaç dakika boyunca ‘Soğuk’ moduna geçer, ardından duraklatır ve sizi uyarmak için bip sesi çıkarır. Tankı boşaltın ve döngüyü devam ettirmek için dokunun.

Suyu otomatik olarak tahliye etmek için tahliye hortumunu ayarladıysanız , su haznesini boşaltmanız gerekmez (‘Kurulum talimatları’ bölümüne bakın).
Su
toplama tankını çıkarma

 

Su Deposunu Boşaltmak İçin:

  1. Su haznesini tutamaktan tutarak çıkarın ve çıkarmak için hafifçe dışarı doğru çekin. Depoyu iki elinizle tutun ve toplanan suyun dökülmesini önlemek için çıkarıldığında tank seviyesini koruyun.
  2. Suyu lavaboya ya da bir kovaya dökün ve daha sonra tankı tekrar yerine koyun.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

2 Yorumlar

  1. Filiz

    Kurutma makinanım şu tankı ışığı yanıyor ama şu tankı boş şu tankına şu gitmiyor sevisi çağırdın makinanın götürülüp temizlenmesi gerekiyor dedi ve 450 tl masraf çıkardı böyle birşey olabilirmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !