Anasayfa / Ev Aletleri Arızaları / Mikrodalga Fanı Çalışmıyor ?
Mikrodalga Fanı Çalışmıyor

Mikrodalga Fanı Çalışmıyor ?

Mikrodalga Fanı Çalışmıyor ? mikrodalga fırınınızdaki egzoz fanı çalışmıyor gibi görünüyorsa, sorun fan motorunda olabilir. Fan motoru, mikrodalga fırının üst arkasında bulunur ve havayı kanal sistemine boşaltır veya montaja bağlı olarak kömür filtresi aracılığıyla odaya yeniden sirküle eder.

Mikrodalga Fanı Neden Çalışmaz ?

Fan motoru seçildiğinde açılmazsa, gücü kesmek ve servise almak için üniteyi duvardan veya kabinten çıkarmanız gerekir. Kapağı çıkarın ve fan motorunu bulun. Motoru elle döndürün. Motor dönmezse değiştirilmesi gerekir. Motor serbestçe dönerse, motoru bir multi-meter ile süreklilik açısından kontrol edebilirsiniz ve süreklilik bulunmazsa motoru değiştirmeniz gerekecektir.

Motor devamlılık gösteriyorsa, bir sonraki adım fan motoruna giden gücü kontrol etmek olacaktır. Bu bir canlı voltaj testidir ve sadece kalifiye bir kişi tarafından yapılmalıdır. Doğru voltaj mevcutsa, motor muhtemelen arızalıdır. Herhangi bir voltaj algılanmazsa, sorun kablolarda veya elektronik kontrol kartında olabilir.

Fan Motoru

Fan motorunun arızalı olup olmadığını belirlemek için fan motorunu mikrodalgadan çıkarın ve fan kanatlarını elinizle çevirmeyi deneyin. Kanatlar serbestçe dönmezse, fan motorunu değiştirin. Fan kanatları d ise serbestçe dönüyorsa, motoru gelen güç ve süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Motorun gücü varsa ancak çalışmazsa, değiştirin. Motorun sürekliliği yoksa değiştirin.

Termostat

Termostat hava sıcaklığını izler ve gerektiğinde fanı açar. Termostat arızalıysa, egzoz fanını hiç açmaz. Termostatı ko test etmek için bir multimetre kullanın açısından test etmek için bir multimetre kullanın . Termostatın sürekliliği yoksa değiştirin.

Ana Kontrol Kartı

Ana kontrol kartı arızalı olabilir. Ancak, bu genellikle böyle değildir. Kontrol kartını değiştirmeden önce, önce egzoz fanı motorunu ve kablo sistemini kontrol edin. Egzoz fan motoru alınmazsa gelmiyorsa , ana kontrol kartı arızalı olabilir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ütü Buhar Vermiyor

Ütü Buhar Vermiyor ?

Ütü Buhar Vermiyor ? Buhar üretmeyen bir ütü nasıl düzeltilir ? Ütünüzün çalışan bir prize …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !