Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Mikrodalga Kapı Açılmıyor ?

Mikrodalga Kapı Açılmıyor

Mikrodalga Kapı Açılmıyor ? Mikrodalgalar, günümüzün birçok işini daha kolay hale getiren kullanışlı mutfak aletleri. Sadece yiyecekleri ve sıvıları ısıtmamızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda birkaç yemek pişirir. Onlarsız bir mutfak hayal etmek, özellikle dünyanın kentsel bölgelerinde yaşayanlar için zor olabilir.

Mikrodalga Kapısı Neden Açılmaz ?

Mikrodalga Kapı Açılmıyor ise Ancak çoğumuzun karşılaşabileceği ortak bir sorun, mikrodalga kapının açılmamasıdır. Evet, çoğu zaman kapı açılmayacak şekilde kilitlenir. Eğer buna bir çözüm arıyorsanız, aşağıda verilen noktalar yardımcı olabilir.

Kapı Kancası

Kapı kancası, çalışma sırasında kapıyı kapalı tutmak için kapı mandalına geçer. Kapı kancası plastikten yapılmış olduğundan, düzenli aşınma nedeniyle kırılabilir. Kapı kancası kırılırsa, serbest kalmaz açmayacak ve kapının açılmasını önleyecektir. Kapı kancası kırıksa değiştirin.

Kapı mandalı

Kapı mandalında hasar kontrolü yapın. Kapı mandalı kırılmışsa değiştirin.

Kapı Yayı

Kapı yayında hasar kontrolü yapın. Kapı yayı kırılmışsa değiştirin.

Açık Kol

Açık kolda hasar kontrolü yapın. Açık kol kırılmış veya hasar görmüşse değiştirin.

Buton

Kapı açma düğmesinin iç bileşeni bozulmuş olabilir. Düğme kırıksa, düğmeyi değiştirin.

Düğme Yayı

Düğme yayı, kapı açma düğmesinin içinde bulunur. Yay kırılmışsa değiştirin.

Sap Aktüatörü

Tutma kolu aktüatörü, kapı açma düğmesi ile kapı mandalı grubu arasına bağlanır. Sap aktüatörü plastikten yapıldığı için normal aşınmadan kırılabilir. Tutma kolu aktüatörü kırıksa değiştirin.

Kapı mandalı düğmesi veya kolu ile ilgili sorun

Mikrodalga kapının açılmadığı çoğu durumda, nedeni kapı mandalı düğmesi veya kolu ile ilgili bir sorun ortaya çıkar. Olan şey, kol ünitesinin genellikle kapı mandalı düzeneği ile temas eden ve sonuç olarak mikrodalga kapağını açmanıza izin veren kancaları serbest bırakan bir raket veya düğmeye sahip olmasıdır.

Sorunun bu olup olmadığını kontrol etmek isterseniz, önce cihazın fişini çekip ardından kontrol panelinin yanı sıra kapağı da çıkararak kapı mandalı kolu ünitesine erişebilirsiniz. Artık kolu her türlü hasar açısından kontrol edebilirsiniz. evet ise, değiştirilmeniz gerekebilir.

Kapı yayı ile ilgili sorun

Mikrodalga kapının açılma problemi yaşamadığı birçok durumda, neden kapı yayında bir sorun olabilir. Mikrodalganın burulma yayı ayrılmaz bir parçadır ve kırılmış veya hasar görmüşse, kapının açılmamasına veya kapının düzgün kapanmamasına neden olabilir. Burulma yayları, kapıları dışa doğru açılan ünitelerde kapalı tutmak için yararlıdır.

Kapıların her iki yanında birer tane olmak üzere iki adet yay vardır. onlarla ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için, önce mikrodalga fırını güç kaynağından çıkarmanız ve ardından kapı panellerini çıkarmanız gerekir. Yaylar kapının altındadır. Aşınma ve yıpranma belirtileri veya herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin. kırılırlarsa değiştirilmeleri gerekebilir.

Kapı mandalı ile ilgili sorun

Mikrodalga kapağının açılmamasının bir başka olası nedeni kapı mandalı ile ilgili bir sorun olabilir. Kapı mandalı, kapıdan çıkan iki kancadan oluşur. Bunlar, cihazın çerçevesinin üstüne daha da monte edilen kapı anahtarı tutucusuna sığar. Kontrol etmek için kapı mandalına ulaşmak için, cihazın fişini çekmeniz ve iç kapı panelini çıkarmanız gerekir. Hasar ve değiştirme ihtiyacı olup olmadığını kontrol edin.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22