Anasayfa / Ev Aletleri Arızaları / Mikrodalga Fırın Sesli Ve Gürültülü Çalışıyor ?
Mikrodalga Fırın Sesli Ve Gürültülü Çalışıyor

Mikrodalga Fırın Sesli Ve Gürültülü Çalışıyor ?

Mikrodalga Fırın Sesli Ve Gürültülü Çalışıyor Bir mikrodalga fırından gelmesini istediğiniz sesler haşhaş mısır sesleridir. Ama sizinkiyle ilgili bir şey yanlış çünkü gerçekten yüksek taşlama sesleri çıkarıyor ve nedenini bilmiyorsunuz. Onarım Kliniği, sorunu teşhis etmenize ve ihtiyacınız olan kısmı bulmanıza yardımcı olabilir.

Mikrodalga Fırın Neden Sesli Çalışır ?

Mikrodalga Fırın Sesli Ve Gürültülü Çalışıyor ? Aşağıdaki belirtilerimize bir göz atın. Yeni bir magnetron veya egzoz fan motoruna ihtiyacınız olduğunu düşünüyor musunuz? Veya bir karıştırıcıya veya pikap motoruna ihtiyacınız var mı? Sorunu belirledikten sonra, parçaları bizden sipariş ederek tasarruf edebilirsiniz. Bununla birlikte, mikrodalgalar prize takılı değilken bile elektrik çarpması yapabileceğinden, elektrikli bileşenleri içeren onarımlar için lisanslı bir teknisyeni aramanız gerekir.

Mikrodalga Neden Gürültü Yapar ?

Magnetron

Magnetron, yiyecekleri pişiren mikrodalga frekansını oluşturmak için yüksek voltaj, yüksek akım DC gücü kullanır. Normal şartlar altında magnetron düşük bir uğultu yayar. Ancak, magnetron hasar görmüş veya neredeyse yanmışsa, yüksek perdeli sesler veya hırıltı sesleri çıkarmaya başlayabilir. Magnetron gürültülü ise, bu magnetronun ömrünün sonuna yaklaştığını veya arızalı olabileceğini gösterir.

Arızalı bir yüksek voltaj diyotu da magnetronun yüksek olmasına neden olabilir. Magnetronu değiştirmeden önce, ilk önce yüksek voltaj diyotunu test edin. Diyot arızalı değilse, magnetronu değiştirin. (Uyarı: Mikrodalga fırın, mikrodalga fırının fişi çekildikten sonra bile ölümcül miktarda elektrik depolayabilir. Yüksek çalışma voltajı ve elektrik çarpması potansiyeli nedeniyle elektronik bileşenlerin değiştirilmesi son derece tehlikelidir. Magnetronun yerini sadece lisanslı bir teknisyen almalıdır.)

Fan Motoru

Fan motorunun arızalı olup olmadığını belirlemek için fan motorunu mikrodalgadan çıkarın ve fan kanatlarını elinizle çevirmeyi deneyin. Kanatlar serbestçe dönmezse, fan motorunu değiştirin. Fan kanatları ise serbestçe dönüyorsa, motoru gelen güç ve süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Motorun gücü varsa ancak çalışmazsa, değiştirin. Motorun sürekliliği yoksa değiştirin.

Mikrodalga fırınınızı kullanımdan kaldırmadan önce, arızasını gidermek için bir dakikanızı ayırın. Cihazı tamir etmenin yakın gelecekte arızalanacak düşük kaliteli bir yedek parça satın almaktan daha ucuz olduğunu görünce şaşırabilirsiniz. Bir uzman görüşü almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin ; sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ütü Buhar Vermiyor

Ütü Buhar Vermiyor ?

Ütü Buhar Vermiyor ? Buhar üretmeyen bir ütü nasıl düzeltilir ? Ütünüzün çalışan bir prize …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !