Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Mikrodalga Kendi Kendine Açılıyor ?

Mikrodalga Kendi Kendine Açılıyor

Mikrodalga Kendi Kendine Açılıyor ? Mikrodalga fırçanız olması gerektiği gibi çalışmıyorsa veya hiç açılmıyorsa, sorunu kendiniz çözebilirsiniz. Basit bir arıza kontrol listesi kullanarak, mikrodalgadaki arızaları filtreleyebilir ve en iyi onarım yöntemini belirleyebilirsiniz.

Mikrodalga Kendi Kendine Neden Çalışır ?

Mikrodalga Kendi Kendine Açılıyor ? Sorunu tanımlayın: Mikrodalga fırın açılır mı? Isı üretir mi? Bir arızayı tanımlamak, çözmenin ilk adımıdır. Arıza belirtilerini aşağıda listelenen genel mikrodalga arızaları listesiyle karşılaştırın. Marka veya modele bakılmaksızın, mikrodalga fırınlar benzer bir tasarıma sahiptir ve genellikle aynı tipik arızalardan muzdariptir. Fırını kendiniz geri yükleyip kuramayacağınıza karar verin. Mikrodalga fırınınızdaki bir arızanın basit bir çözümü varsa, kendiniz onarabilirsiniz.

Sorun daha karmaşıksa sihirbazı arayabilirsiniz. Mikrodalga fırını kendiniz onarmaya karar verirseniz, onarım için gerekli parçaları ve yedek parçaları aramanız ve sipariş etmeniz gerekir. Bir mikrodalga fırını kendi ellerinizle onarırken dikkatli olun ve güvenlik önlemlerine uyun.

Ana Kontrol Kartı

İlk olarak, dokunmatik yüzeyin düzgün çalıştığından emin olun. Dokunmatik yüzey düzgün çalışıyorsa, ana kontrol kartı arızalı olabilir. Kontrol kartı arızalıysa, değiştirin.

Kontrol edin: 1. Yüksek voltaj transformatörünün birincil sargısına voltaj besleme rölesinin servis kolaylığı (kontaklar “sıkışmış olabilir”). Kapatmak, fişini prizden çekerek mikrodalga enerjisinin kesilmesine yardımcı olacaktır. Öyleyse röleyi çalışan bir röleyle değiştirin. 2. Aksi halde, sorun işlemci ve röle arasındaki işlemci veya röle kontrol devrelerinde.

Devreyi kontrol edin, sorun işlemcide ise, modülü: iyi bilinen bir modüle değiştirin. Aksi takdirde modülü onarın. Kapı mikro şalteri arızası Belirtiler:  mikrodalga sürekli çalışıyor, cam tava dönüyor ve kameranın içindeki ışık yanıyor, fırın düğmeye basmaya yanıt vermiyor ve sadece güç kablosu takılı değilse kapanıyor. Bu sorunun nedeni, çoğunlukla, kapı mandalı mikro anahtarlarından birinin arızasıdır. Bu arızayı ortadan kaldırmak için mikrodalga fırın sökülmeli, limit anahtarlardan hangisinin arızalı olduğunu belirleyip yenisiyle değiştirin.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22