Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme

Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme Kalibrasyon modu, çamaşırlarınızı daha fazla ağırlık tespitiyle artırabilir. Yıkayıcının, döngüyü çamaşırınızın ağırlığına göre ayarlamasını sağlar. Yıkayıcı modunu yıkayıcınız üzerinde ayarlamaya izin vermek, doğru ağırlığı sağlar. Kalibrasyon’u çalıştırmadan önce kazanın boş olduğundan emin olun.

Samsung Çamaşır Makinesi Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Samsung çamaşır makinenizi sıfırlamak için, çamaşır makinesini 5 ila 10 dakika güçten çıkarmanız yeterlidir. (Yıkayıcıyı duvar prizinden çekin ya da çamaşır makinesinin kırıcı kutusundaki kırıcıyı çevirin) . 5 ila 10 dakika geçtikten sonra, Samsung yıkayıcınıza güç bağlayın ve hata kodunun temizlenip temizlenmediğini görmek için bir test yıkama yükü çalıştırın. Değilse aşağıya bakın.

Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme

Yeni dijital Samsung çamaşır makinesi hata kodları, ekranda 2 basamaklı bir kod olarak görünür, harfler veya sayılar veya her ikisi için de görünebilir. Samsung yıkayıcıda bir kod görüntülendiğinde ve fişten çıkarmayı zaten sıfırladığınızda, yıkayıcıyı düzeltmek için hata kodunu tanımlamanız gerekir.

Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme Kalibrasyon modunu çalıştırdığınızda yıkayıcıyı kullanıma hazır hale getirin.

 1. Çamaşır makinesini veya makinedeki herhangi bir içeriği çıkarın ve ardından yıkayıcıyı açmak için POWER düğmesine basın .

 2. Sıcaklık tuşuna basın ve basılı tutun ve Gecikmeli Ucu 3 saniye boyunca aynı anda.

 3. Kalibrasyon Modunu etkinleştirmek için START / PAUSE düğmesine basın . Pulsatör, birkaç dakika boyunca saat yönünde ve saat yönünün tersine dönecektir.

 4. Kalibrasyon Modu bittiğinde, ekranda “0” belirir ve yıkayıcı otomatik olarak kapanır. Yıkayıcı artık kullanıma hazırdır.

57 Yorumlar

 1. Samsungwf0600nce çamaşır makinemin kumanda panosunda sadece pamuklunun ışığı yanıyor diger programlara çevirdigimde bir değişiklik olmuyor yani yünlü hızlı yıkama sık yıkama gibi program’ara geçmiyor lütfen yardıcı olurmusunuz

  • Cihaza sıfırlama deneyiniz, Samsung çamaşır makinenizi sıfırlamak için, çamaşır makinesini 5 – 10 dakika elektrikle kesmeniz yeterlidir. sorun devam ederse servisinden destek alınız.

   • Burak Erten

    Merhabalar,benim samsung 9 kg çamaşır makinem var her programda yıkarken sürekli su tahliye pompası sesi var fakat ön yıkamada bu sesi yapmıyor sadece normal yıkamada yapıyor bu sesi ama su boşaltmıyor sadece pompa sesi var nedeni ne olabilir teşekkürler.

    • Yorumunuz cevaplandı diye mail aldım fakat cevaplanmamıs bir yanlıslıkmı oldu?

     • Ayşegül

      Samsung çamaşır makinesi şu akıyor ama dö sürmüyor sebebi ne olur

   • Hasan Hakan Ünlü

    Kilitleme yapmıyor

   • Erol ünlü

    Samsung ecobuble 8kg wf 1802 makinamda su alırken suyu kapatmıyor musluğu açıp kapadığım zaman kapatıyor
    Nedeni ne olabilir bu konuda yardımcı olurmusunuz

 2. İSMAİL hakkı

  Makine kırmızı ışıkta kilitli kaldı nasıl çözebilirim Samsung 7kg

 3. Samsung wf9902lww çamaşır makineme elektrik gelmiyor neden olabilir kendin düzeltebileceğim bir durumu olabklirmi

  • Teknisyen İlker

   Öncelikle cihaza 220 girişi olup olmadığını kontrol edin. Cihazın anakartına kadar 220 girişi var ise anakart arızalı olabilir.

   • Göksel

    Makineme sıcak su gelmiyor

    • Merhaba samsung ecobuble. 8 kg lık camasır makınam yıkama anında duruyor ardından tekrar calıstırmayı deniyorum ancak ıkaz sesi gelıyor ve su almıyor. Beklıyor. Arada kendılıgınden. Calısıyor ancak bir daha calıstıramıyorum

     • Makinem çalışmaya başlıyor fakat 3-4 saniye sonra duruyor. Kalan süre göstergesi de değişmiyor. Tambur da mı sıkıntı var?

   • İnci kahraman

    Samsung çamaşır makinamdan hiçbir zaman memnun kalmadım aşırı gürültü titreşim ve hareketli makinayı sıkma da tutuyorum daha fazla yürümesin diye apartman ayağa kalkıyor gürülltüsünden pişman oldum bu markadan yazık onca reklama önceki tarihlerde iki defa servis geldi fark yok biraz düzelip gene aynı oluyor

    • yer zemin bozukluğu ayak ayarı titreşim ses yaptırır, bu şekilde kullandıkça çalışan aksamada zarar verir, servis ayarlarını tam yapması gerekir.

    • Levent bilen

     Asıl cevap niye samsung aldınız olmalıydı, size başka marka almanızı öneririm . En iyisi “arçelik ” marka kullanım kitabında ” elektirikli bir alet bozulabilir , dikkat edin elektrik çarpmasın . Hemen fişten çekin bir kesici ile kablosunu dipten kesin , kapağını kırın ve çöpe atın . Çocuklara oyun malzemesi olup zarar verebilir . Yazarak en doğru makina olduğunu öğrendim . Bir samsung marka servis gönderdi sadece küçük kapak kartı arızası tesbit edildi ve 3800 servis ücreti iştendi bende hurda olarak ayırdım ve bir kampanyadan 2400 e hem çamaşır hemde bulaşık makinası aldım . Şimdi bunları kullanıyorum . Sizede tavsiye ederim servis çağırıp soyulmayın …

  • Samsung’ 8 kg WF8800LSW MODELİ sikma.yapMİYOR AMA SUYU BOŞALTİYOR ÇAMAŞIR İSLAK ÇIKIYOR

  • Ayşegül

   Samsung çamaşır makinesi şu alıyor ama bi türlü çamaşır ları yıkamıyor sadece şu alıp boşaltıyor

 4. Esra ķok

  Çamaşır makinam surekli sürüyor. Her seferinde bekle ve devam düğmesine basmak zorunda kalıyorum ne yapmam gerekir.

  • Kontrol kart arızası degişim veya revizyon gerekebilir.

  • İbrahim ünlüoğlu

   Su yu çok alıyor , kapaktan ve deterjan bölmesinden su fışkırıyor , bütün borular sağlam ve temizlendi, kapak contası sağlam, su alma işlende sorun var , su çekmeye bi başlıyor içi doluyo ve heryerden sı fışkırıyo, her zaman yapmıyo bunu zma yapınca her seferde evi su basıyor halı kilim ne varsa gidiyo

 5. Behçet aydinli

  Samsung wf880lsw motel makina-kimya e3 hatası veriyor kömürler ve motor sağlam ama hall sensörünün ölçümü nasıl olacak

 6. Samsung wf0700ncw model çamaşır makinam var çamaşırlar bittikten sonra hala kapak kilit ışığı yanıp sönüyor neden acaba

   • İstanbulsisli

    Samsung çamaşır makinem ışıklarında durulama modundan devam etmiyor ama kendisi sıkmayı yapiyor ama bunun farkında olmadığı icin kapanıp açılıp tekrar döngüde kalıyor yıkamayı bitiremiyor

 7. Seçil Duman

  Merhaba bir kaç gün önce yıkama artı kurutma açtım ama çamaşırlar hiç kurumamış hatta 1400 devire göre ıslak çıktı, bugün sterilizasyon çalıştırdım 10 dk sonra durdurmuş, tekrar devam ettirdim yine 10 dk sonra durdu, 3üncüde HC2 hatası verdi, neden olabilir acaba.

 8. Gurur Demir

  Merhaba,makinem WF0800NCE yukarıda belirttiğiniz gibi gecikme ve ısı düğmesine aynı anda bastım ekranda 13 ve 0 yanıp sönüyor ne yapmalıyım.

 9. Merhaba WW10N644RPX samsung çamaşır makinesi ekranda DC yazısı var? Sorun nedir? Acil yardım rica

  • Dengesiz Yük Hatası çamaşır makinesi hata kodunu gösteren DC veya UE? Samsung yıkayıcınızda bir yıkama yükü yapıyorsanız ve bu hata kodlarından herhangi biri çamaşır makinenizin ekranında görünüyorsa , dengesiz bir yükünüz olduğu anlamına gelir.

   • Fazla yük koyunca o hata oluyor. İçinden biraz çamaşır alıp durulama+sıkma yaptırın. Sonra kalan çamaşırı da koyup yine aynı şekilde durulama+sıkma yaptırın. Bu şekilde sorunh çözüyorum ben. A

 10. Göksel

  Samsung dıgıtal ınverter Eco bubble 8.0/6.0kg Makine kullanıyorum ama hiç iyi yıkamıyor ve sıcak su gelmiyor neden? teşekkürler şimdiden

 11. Samsung WF0600NCE çamaşır makinem suyu ısıtmıyor ne yapmalıyım. Düşük yıkamada sorun yok ama 60 ve 90 derecede ısı hiç yok.

  • ısıtıcı sensörü arızalı olabilir, servisi kontrol etmesi gerekir 444 77 11 samsung yetkili servisi

   • Teşekkür ederim

    • Makine sıkma yaparken 9. Dakikada takılıp kalıyor, süre azalmıyor ve makine sürekli sıkma yapmaya çalışıyor,sorun nedir?

     • Fazla yük koyunca o hata oluyor. İçinden biraz çamaşır alıp durulama+sıkma yaptırın. Sonra kalan çamaşırı da koyup yine aynı şekilde durulama+sıkma yaptırın. Bu şekilde sorunh çözüyorum ben.

 12. merhaba samsung wf8800lsw model çamaşır makinemiz mevcut kendiliğinde aktif haldeyken duruyor ekranda farklı harfler çıkmakta, resetleme işlemi bu model için ne yapmamız gerekli yardımcı olurumsunuz.

 13. Makine suyu hiçbir derecede hiçbir şekilde ısıtmıyor. Su tamamen soğuk. Gelen yetkili rezisdansı değiştirdi. (Baya pahalıya mal oldu.) Ancak sorun devam ediyor, değişen hiçbir şey yok. Su hala çok soğuk, ısıtmıyor ve makine çok kötü bir koku yayıyor. Ne yapabiliriz? Öneriniz nedir?

 14. Uğur Tamer

  Kolay gelsin samsung çamaşır makinesi suyu boşaltmıyor ben filtre yerini açıp temizledim boşaltma motorunun olduğu yeride temizledim ama sonuç aynı 5c hatası verip duruyor

 15. Levent Bilen

  Bunlardan hiç biri , servis güya personel hiç tecrübesi olmadığı anlaşılıyor ve ukala , bana makinanın kapak içinde bir kilit var o arızalı ve kart arızası dedi , o halde düzelt dedim yok dükkandan sizi arayacaklar dedi . Ariza geliştirince program başında duruyor , reset edince ise bc den sonra başlat diyince dönme işareti görünüyor ama kazanda bir faliyet yok ve üç çizgide duruyor 0 işareti çıkmıyor . Servisler arıza nedendir bilmiyorki uydurduk öneriler yapıyor. Ariza nedir sizce ? Bu makinayibazi temizli için gelen hanımlar kullanıyor daha program bitmeden kapatıp açıyorlar o olabilir mi ? Teşekürler .

 16. Merhaba Samsung çamaşır makinesi de hatası veriyor ne yapmamız kazım

 17. Merhaba,
  WF80F5E5U2W Samsung Çamaşır Makinesini test modunda çalıştırdığımda 3e2 hata kodu çıkıyor. Ne yapmam laım. Bu kod ne gibi arıza çıkmaktadır.

 18. Nuray ozan

  Merhaba camasır makinemiz işlemini bitirdikten sonra kendi kapanmıyor bizim kapatmamız gerekiyor bu sorum neyden kaynaklı olabilir yardımcı olurmusunuz.önceden kendi kapanıyordu

 19. Hüseyin Kara

  Slm eco bubble 8kg samsung çamaşır makinemiz suyu ısıtmıyor resetlememi yapmamız gerekiyor

 20. Bayram cihan

  9kg çamaşır makinam bitime 13 dk kaldığı zaman takılma yapıyor kazan dönmek istiyor ama sanki takılmış gibi kımıldayıp kalıyo acaba sebebi nedir

 21. Yunus emre

  Merhabalar sıcaklık ve gecikmeye 3 saniye basılı tutunca c6 çıkıyor başlata basıyorum saat yönünde dönüyor ama tekrar c6 veriyor bu sorunu çözemedim ne yapmam lazım teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi