Siemens bulaşık makinesi hata kodu e14

Siemens Bulaşık Makinesi Hata Kodu E14

Siemens bulaşık makinesi hata kodu e14 Siemens bulaşık makinelerinin çoğu kullanıcısı, E14 ve E18 hatalarının alternatif oluşumuna dikkat çekiyor. Bu, ünitenin çalışmasını önemli ölçüde engeller.

Siemens Bulaşık Makinesi Arıza/Hata Kodu E14

Siemens bulaşık makinesi Arıza kodu e14 Modern Siemens bulaşık makinelerinin çoğu bir akış suyu ısıtıcısı ile donatılmıştır. Aynı zamanda, cihaz ısıtıcıdan küçük bir daire içinde geçirerek düşük sıcaklıkta su toplar. Su gerekli sıcaklığa ulaştığında işlem durur. Bulaşık makinenizi çalıştırdıktan sonra veya yıkama işlemi sırasında makinenizin üzerindeki ışıkların tamamı veya bir kısmı yanıp sönmeye başlıyorsa, bulaşık makinesi arıza bildiriyor demektir.

Siemens Bulaşık Makinesi E14 Hatası

Dolayısıyla şu soru: ekipman ne kadar su kazanılması gerektiğini nasıl biliyor? Otomatik makinelerinin kontrol modülüne bağlı bir basınç şalteri vardır. Bulaşık makineleri benzer bir sisteme sahiptir. Ancak, içindeki basınç şalteri, suyun akışını kontrol eden belirli bir sensör ile değiştirilir. Başarısız olursa, kendi kendine teşhis sistemi E14 hata kodunu görüntüler.

E14 Arızalı su akış sensörü (indükleme anahtarı) Sirkülasyon pompası normal çalışırken su giriş sensöründen sinyal gelmezse, depoya su doldurma işlemini kontrol etmek mümkün olmadığından elektronik aksam yıkamayı engelleyecektir. Sensörle ilgili sorunlar olması durumunda eylemler standarttır: kabloları ve kontakları, sensörün kendisini ve kontrol kontrol cihazını kontrol edin.

Benzer bir durum, hataların% 65’teki sebebidir. Bu nedenle, öncelikle, eğer E14 sistem hatası varsa, bu sensöre dikkat edin. Her şey yolundaysa, sistemin sıkılığını kontrol edin. Küçük bir kaçak durumunda, ekranda E14 kodu görünecektir. Bu, çatlak oluşumunu gösterir.

En nadir görülen nedenler giriş vanasının veya kontrol modülünün arızasıdır.

Bununla birlikte, cihazın elektrik aksamında problemler olabilir. Yukarıda belirtilen tüm unsurları güçlendirmeye hizmet eder. Bu nedenle ana bileşenleri kontrol ettikten sonra devreye dikkat edin. Bu, su akış sensörünü ve giriş vanasını kontrol modülüne bağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi