Ev / Ev Aletleri İpuçları / Ütü Nasıl Temizlenir Bakım Kılavuzu
Ütü Nasıl Temizlenir Bakım Kılavuzu

Ütü Nasıl Temizlenir Bakım Kılavuzu

Ütü Temizleme

Ütü Nasıl Temizlenir Bakım Kılavuzu  Ütü temizlemenin birçok yöntemi vardır. Temizleme işleminiz özel demirinize bağlı olabilir: Ütünüzün tabanı paslanmaz, teflon veya diğer malzemelerden yapılabilir. Paslanmaz veya teflon bir mutfak malzemesiyle yaptığınız gibi, yüzeyi çizmemek için ütünüzün temizliğinde dikkat edin.

Nereden başlamalı

Kullanım kılavuzu ile başlayın! Dosyalarınızda değilse, genellikle çevrimiçi görünmesi hızlı bir iştir. Özel sorununuz için hangi özel talimatlar var?

Bunun ötesinde, tabanını temizlemenin bazı yaygın, yeşil, aile dostu yöntemleri:

Yapışkan maddeler

İster inanın ister inanmayın, gazete harika bir demir temizleyici yapar. Ütünüzü en yüksek ayara getirin ve buharı tamamen kapatın. Şimdi sıcak kuru demiri temizleyene kadar gazete ya da kağıt havluya sürün. Hala yapışkan mı? Gazete, kağıt havlu veya kuru pamuklu havlu üzerine bir çorba kaşığı tuz serpin ve tekrarlayın.

Yağlı maddeler

Ütünün takılı olmadığından ve tamamen soğumadığından emin olun. Tabanı sirke batırılmış temiz bir bezle silin. Daha sonra suya batırılmış yumuşak bir bezle durulayın. İşe yaradı mı? Değilse, amonyak içine daldırılmış bir bezle tekrar deneyin. Yumuşak bir bezle veya kağıt havluyla kurutun. Bitti!

Ütü Bakımı Nasıl Yapılır

Havalandırma deliklerinde ve demir yüzeyinde mineral birikmesi, ütünüzün buharını giderir. Temizlemek için, bir macun yaratacak 2-1 karışımı kabartma tozu ve su yaparak ev yapımı bir demir temizleyici ile başlayın. Ütünün taban plakasına uygulayın, alanları ağır mineral tortuları ile kaplayın ve ıslak bir bezle silin. Daha sonra damıtılmış suya Q-uçlarını batırın ve uçları buhar deliklerine yerleştirin.

Boş eski rezervuar suyunu ve biraz damıtılmış su ekleyin ve tam buharla çalıştırın. Ekstra temizlik gücü için 1/4 fincan beyaz sirke ve 3/4 bardak damıtılmış su karıştırın. Havalandırma delikleriniz temiz olmalı ve tabana da öyle. Bundan sonra, her kullanımdan sonra buhar haznesini boşaltmayı unutmayın.

Neye ihtiyaç var

 • demir, düz yüzey, su, kabartma tozu, spatula, nemli bez, pamuklu çubuk, damıtılmış su, temiz bez

Bu adımları takip et

 1. Su ve kabartma tozu
  karıştırın 1 çorba kaşığı su ve 2 yemek kaşığı kabartma tozu yapın.
 2. Pastayı ütüye uygulayın
  Bir spatula kullanarak, pastayı demir levhanın üzerine sürün, mineral birikimi olan alanları kaplayın.
 3. Ütüyü temizleyin
  Macunu nemli bir bezle silin.
 4. Buhar deliklerini
  temizleyin Pamuklu çubukla damıtılmış suda daldırın ve ütünün buhar deliklerine yerleştirin. Ütünde kalan durgun suyu boşaltın.
 5. Rezervuarı tekrar doldurun Rezervuar
  üçte biri doluncaya kadar damıtılmış suya dökün.İpucu: Daha güçlü bir çözüm için, 3/4 bardak su ve 1/4 fincan beyaz sirke karıştırın.
 6. Buharı
  açın Ütüyü en yüksek ayarına getirin ve temiz bir bezi birkaç dakika boyunca buharla temizleyin, böylece temiz su her türlü havalandırmayı temizler.
 7. Sıvıyı boşaltın
  Ütüyü kapatın ve kalan suyu boşaltın. Ütüyü herhangi bir tortunun damlaması halinde çok hassas olmayan bir yüzeye yerleştirin.İpucu: Mineral birikimlerinin oluşmasını önlemek için her kullanımdan sonra ütünün rezervuarını boşaltın.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Miele kahve makinesi sorunlarını giderme Miele kahve makinesi sorunlarını giderme Miele kahve makineniz size sorun yaşamaya başladığında ne arayacağınızı anlamanıza yardımcı olmak için aşağıd...
Bursa Teknik Servisleri Bursa Bakım Onarım Montaj Yedek Parça Teknik Servisleri bursa şehrinde kurduk çünkü size hak ettiğiniz en iyi profesyonel hizmeti verdiğimize inanıyor...
Hobart Bulaşık Makinesi Hata Kodları Hobart Bulaşık Makinesi Hata Kodları Tamir kılavuzları resmi üretici tarafından sağlanmıştır: anlaşılması ve takip edilmesi kolaydır. Çoğu durumda, ...
Frigidaire Kurutma Makinesi Hata Kodları Frigidaire Kurutma Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Bu hata kodu açıklamaları Frigidaire kurutucunuzla ilgili bir sorunu teşhis etme...
Amana Kurutma Makinesi Hata Kodları Amana Kurutma Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Kurutucunuz bu kodlardan birini görüntülerse, sorunu çözebilecek bazı eylemler vardır. Bu öneriler ...

İlginizi Çekebilir

Ekmek Kızartma Makinesi Temizliği

Ekmek Kızartma Makinesi Temizliği

Ekmek Kızartma Makinesi Temizliği Birçoğumuz her gün kullansa da, tost makinesi muhtemelen temizlik beyinlerimizin ön …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi