Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Vestel Bulaşık Makinesi Hata Kodları
Vestel Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Vestel Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Vestel Bulaşık Makinesi Hata Kodları Bulaşık makinenizle ilgili sorunlar can sıkıcıdır. Neyse ki, kendinizle karşılaştığınız birçok sorunu kolayca çözersiniz. Bu sayfada en sık karşılaşılan problemleri, hata kodlarını ve arızaları ele alıyorum, böylece bulaşık makinesi problemlerinizi kendiniz çözersiniz.

Vestel Bulaşık Makinesi Arıza/Hata Kodları

Vestel Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Vestel bulaşık makinası arıza kodları aşağıdaki gibidir,3 tip ürün çeşidi ile anlatacağım 1.si üzerinde display yani ekran olan diğeri ise eski tip ekransız bulaşık makinaları, ekransız da 2 ye ayrılmaktadır. hata kod ekranları ardından anlamlarını aktaracağım.

Vestel Bulaşık Makinesi F5 Hatası

Vestel Bulaşık Makinesi F5 Hatası Başla bekle ışığı yanıyorsa su girişi yetersiz veya istenilen su seviyesine ulaşılamadı, sıralaması ile kontrol edilmesi gereken olası problemler: Musluk kapalı yada kısık olabilir. *su giriş hortumu katlanmış, kırılmış, filtresi tıkanmış olabilir *su giriş ventil arızalı olabilir *bulaşık makinası altındaki su emniyet anahtarı arızalı olabilir *rezistans üzerindeki su basınç anahtarı arızalı olabilir *motor arızalı olabilir.

Vestel Bulaşık Makinesi F3 Hatası

Vestel Bulaşık Makinesi F3 Hatası Bitti ışığı (*bazı modellerde durulama ile bitti ışığı aynı anda)aynı anda yanıyorsa sürekli su alma hatası, *Su giriş ventili arızalı olabilir *elektronik kart arızalı olabilir.

Vestel Bulaşık Makinesi F2 Hatası

Vestel Bulaşık Makinesi F2 Hatası Başla bekle ve bitti ışığı (*bazı modellerde kurutma ve bitti) ışığı aynı anda yanıyorsa makine içindeki suyu boşaltamıyor. sıralaması ile kontrol edilmesi gereken olası problemler:

*su boşaltma yani gider hortumu tıkanmış, bükülmüş veya gider tıkalı olabilir. *boşaltma pompası arızalı olabilir. *rezistans üzerinde basınç anahtarı arızalı olabilir.

Vestel Bulaşık Makinesi F8 Hatası

Vestel Bulaşık Makinesi F8 Hatası Yıkama kurutma ışığı (*bazı modellerde yıkama kurutma bitti ışığı aynı anda) yanıyorsa makine istenilen su seviyesine ulaşamadı. *rezistans arızalı olabilir. *elektronik kart arızalı olabilir.

Vestel Bulaşık Makinesi F1 Hatası

Vestel Bulaşık Makinesi F1 Hatası Yıkamam ve bitti ışığı (*bazı modellerde durulama kurutma ışığı ) aynı anda yanıyorsa Su taşma uyarısı, Olası problemler; *su emniyet anahtarı arızalı *küvette su kaçağı olabilir *elektronik kart arızalı

Vestel Bulaşık Makinesi F6 Hatası

Vestel Bulaşık Makinesi F6 Hatası yıkama başla bekle ışığı (*bazı modellerde yıkama bitti) ışığı aynı anda yanıyorsa Ntc sensör arızası, olası problemler *Ntc arızası *elektronik kart arızası *rezistans arızası

Vestel Bulaşık Makinesi F4 Hatası

Vestel Bulaşık Makinesi F4 Hatası Yıkama (bazı modellerde durulama) ışığı yanıp sönüyorsa Su sayacı bozuk arızasıdır. Olası problemler; *su sayacı arızası *elektronik kart arızası

Vestel Bulaşık Makinesi F9-FA Hatası

Vestel Bulaşık Makinesi F9-FA Hatası Yıkama ve durulama ışığı aynı anda yanıyorsa Devizör ve kirlilik arızasıdır. Olası problemler; *devizör arızalı  *elektronik kart arızalı

Bu İşine Yarar Belki ?

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata/Arıza Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28 Modern ev aletleri, performansın operasyonel teşhisine izin veren özel …

soru sor

5 Yorumlar

 1. Ahmet gezer

  Vestel bma xl 909 w bulaşık makinesi 14h yazıyor ekranda makine başlamıyor

  • Adept

   14H hata kodu olarak bilgi yok, zaman ayarı ayarlanmış cihazınızda

  • Elif

   Vestel xl 909 makinesi 14h yazıyor anahtar tuşuna basıyorum Cl cikiyor sonra bütün ışıklar yaniyor baslamiyor nasıl düzeltebilirim

   • Çocuk kilidini aktif hale getirmek için Kalan zaman göstergesi üzerindeki + ve – tuşlarına aynı anda 4 saniye süre ile basınız. Bu sırada Kalan zaman göstergesinde 2 saniye boyunca “CL” görülür. İn aktif yapmak için yine “+” ve “-“ tuşlarına aynı anda 4 sn basınız.”CL” ifadesi iki kere yanıp sönecektir.

 2. Halil

  Bulaşık makinesi h17 arızası veriyor ne anlama geliyor

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
error: Kopya İzni Yok