Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodları
Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Size tavsiyemiz çamaşır makinenizin daha büyük sorunlarla karşılaşmaması için, fişini çekerek Vestel Yetkili servisinden teknik destek istemenizdir. Bulunacağınız fiziki müdahaleler cihazınızda daha büyük hasarlara neden olabilir. Eğer çamaşır makinenizin garantisi devam ediyorsa hiç çekinmeden direk yetkili servisinize başvurun.

Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Çamaşır makineleriniz bir sorunla karşılaştığında bir hata kodu tetikleyeceği teşhis araçları olarak işlev görür . Bu kod daha sonra görüntülenecek ve sorunun ne olduğunu belirlemek için kodu kullanabilirsiniz . Örneğin, çamaşır makineniz aşırı ısınırsa, tamburla veya taşma sorunuyla ilgili bir alternatif hata kodu görüntüler. Hata kodları çok kullanışlıdır, çünkü derhal sorunun ne olduğunu bilmenize izin verir, ancak size soruna neyin neden olduğunu söylemezler .

Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodu E01

Kapı kilidi komutu verildiğinde, 30 saniye sonra kapı kilitlenmesi makine durur ve bu hatayı verir.  Kapı kilidi arızası

Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodu E02

6 dakika sonra su seviye hatası meydana gelir. Sonra makine bir dakika içerisinde durur ve 15 denemeye veya N1 seviyesine ulaşınca baştan başlar. 15 denemeden sonra makine durur.

Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodu E03

Pompa çalıştıktan 3 dakika sonra su seviyesi değişmiyorsa makine bu hatayı verir ve durur.

Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodu E04

Prosestat aşırı su seviyesi saptanması durumunda, pompa devreye girer. Yazılım programı durdurur ve 2. Dakikada pompa devreye girer. Aşırı su tespiti tekrarlanırsa her 2dk pompa devreye girer ve bu işlem tekrarlanır. Bu hata ayrıca pompa bağlantılarında gevşeklik olması durumunda gözükür.

Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodu E05

Isıtma ile ilgili bir problemdir. Rezistans yada ntc arızalı olabilir.

Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodu E06

Motor dönmüyorsa 30 saniye sonra tekrar dener ve 3. Denemeden sonra durur ve hata verir.

Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodu E07

Anakart arızası

Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodu E08

Hata durumunda ekranda belirtir yada ikaz ışıkları yanar. Ayrıca Makine çalışırken kapı kilidi açık olduğunda da bu hatayı verir.

Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodu E09

Makine 150 V dan düşük yada 264 V dan yüksek gerilim tespit ettiği zaman çalışmasına ara verir. Gerilim normale döndüğü zaman çalışmasına devam eder.

İlginizi Çekebilir

Siemens bulaşık makinesi hata kodu e14

Siemens bulaşık makinesi hata kodu e14

Sayfa İçindekiler E14 hata kodunun nedenleriSiemens bulaşık makinesi hata kodu e14 Siemens bulaşık makinesi hata …

6 Yorumlar

 1. Erhan

  Vestel vilma 1000 model çamaşır makinası hata kodu düşük voltaj ve ya yüksek voltaj hatası veriyor şebeke elektrik normal Ariza ana kartın neresinde yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim

  • usta

   anakartı değiştirmek yenisi ile maliyetli degildir, kartı değişim yaparsanız daha iyi olucaktır

 2. Deniz turan

  Vestel in yan ürünü windsdor marka çamaşır makinamda hata 17 alıyorum servis modunda test ettim aynı durum.bazı günler calisiyo genelde bu hatayı veriyo.servis geldi onun şansına çalışır vaziyetteydi tekrar olursa çağırın dedi ara ara olur dedi nemden dolayı. Fakat sifir nem var .nemli ortam yok.sorun nedir hocam .

  • Adept

   elektronik zamanyalayıcı arızalı olabilir, yanı sıra sensor de değişmesi gerekebilir.

 3. Ayşe Aktuğ

  Çamaşır makinem hata veriyor suyu dışına boşaltmıyor.Pompa filtresini temizledim suyu boşalttım tekrar çalıştırdım gene suyu boşaltmıyor. Lütfen yardımcı olun.

  • Adept

   iç kısımda tıkanıklık olabilir, kazan pompa arasında, servisinden destek alınız, biraz zorluğu vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi