Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Vestel Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri
Vestel Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri

Vestel Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri

Vestel Çamaşır Makinesi Arızaları

Vestel Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri

Çamaşır makinelerinin en sık karşılaştığı sorunlar

Vestel Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

Yıkayıcı bir şey yapmazsa, başka bir deyişle, herhangi bir döngüde ayarlandığında çalışmaz veya herhangi bir ses çıkarmaz, elektrik almıyor olabilir. Bir sonraki çevrime devam etmesi gerektiğinde durduysa, makinenin aşırı yük koruması devreye girmiş olabilir. Bu durumda, yükü azaltmak ve koruyucunun kendini sıfırlamasına izin vermek için bazı makaleleri çıkarın. Ardından makineyi yeniden başlatın. (Bazı durumlarda, yıkayıcının fişini çekip tekrar takmak için yeniden takmak gerekebilir.)

Aksi takdirde:

1 Makinenin fişe takılı ve açık olduğundan emin olun . Gerekirse, çalışma lambası, cihaz veya voltaj test cihazı kullanarak elektrik için takılı olan prizi kontrol edin. Yıkayıcı kapağının tamamen kapalı olduğundan emin olun.

2 Priz ölü gibi görünüyorsa , devre kesiciyi veya ona hizmet eden sigortayı kontrol edin.

3 Güç kablosunu kontrol edin. Yıkayıcının fişini çekin ve kopma veya yıpranmış alan için kablosunu kontrol edin. Gerekirse, kabloyu değiştirin.

4 Kapağı açın ve kapak anahtarını ve kapağın üzerindeki itme plakasını kontrol edin . Düğmeye basın ve bırakın. Bunu yaptığınızda tıklamazsa, muhtemelen kırılmış olur. Anahtarı çıkarın, test edin ve gerekirse değiştirin.

Vestel Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

senin makine sıkma yapmıyorsa veya çamaşır makinesi motoru çalışmazsa, çamaşır makinesi sadece santrifüjler boş, indirme, başlamaz ama, Falsosuz ve hiçbir indirme dönmüyor, su ile doldurun ama başlamaz veya santrifüj … sen biri karşı karşıya yavaş çalışıyor Yeni veya tarihli çamaşır makinelerinde yaygın problemler. DIY çamaşır makinesi tamirini birlikte bulalım ve hataların nedenleri nelerdir.

Ne yapmalı?

Çamaşırın yükünü dengelemeye çalışın Çamaşır makinesini aşırı mu çok mu çok küçük sıktın mı? Yeni nesil çamaşır makinelerinin çoğu, dengeleme sensörleri ile donatılmıştır, eğer uygun bir yükü gerçekleştirmezseniz santrifüj gerçekleştirilmez. Benzer ağırlıktaki eşyaları yüklemeyi deneyin.

Filtreyi ve tahliyeyi kontrol edin

Çamaşır makinesi suyu doğru şekilde tahliye etmiyorsa santrifüj asla yapılmayacaktır, filtreyi çıkarın ve içinde yabancı cisimlerin olup olmadığını kontrol edin. Boşaltma hortumunun tıkanmadığından emin olmak için aynı şeyi yapın.

Bu basit kontrol sorunu çözmezse, çamaşır makinesinin iç bileşenlerinde arızalar olabilir ve bu nedenle hataları teşhis etmek ve çamaşır makinesini tamir etmek için mutlaka bir Fixer teknisyenine ihtiyacınız vardır . İşte listelenen olası nedenler.

Yaygın nedenleri:

Kayış kırık veya düşmüş
Yıpranmış odun kömürü
Deşarj pompası tıkalı veya arızalı
Hatalı basınç şalteri
Elektronik veya Kart problemleri

Vestel Çamaşır Makinesi Kötü Koku Oluşması

Bir süre sonra cihazınızdan gelen bir pislik ve küf kokusu hissedebilirsiniz. Koku her yıkamadan sonra giysiye genişleyebilir ve müdahalenin daha iyi olur. Çamaşır makinenizin neden koklandığını ve kötü kokulardan nasıl kurtulduğunu öğrenin.

Ne yapmalı?

Bir yüksek sıcaklık yıkama boş korur size çamaşır yıkamak için kullanması gereken hangi sıcaklıkta yaklaşık bir şüpheniz varsa, burada size yardımcı olan bir rehber bulabilirsiniz 30, 60 ve 90 derece arasında seçim . Çoğu kişi sadece 40 ° C’nin altında yıkar. Bu sıcaklıklar elbiselerini korumakla kalmayıp kalıp ve çamaşır makinesinde biriken bakterilerin kurtulmak için izin vermez. Eğer ayda en az bir kez sirke veya anti-bakteriyel deterjanlar eşliğinde en yüksek sıcaklıkta çamaşır koymadan tam döngüsünü yapmaya çalışıyorum kötü kokuyu hissetmeye başlarsanız düzenli makinenizde bulunan artıkları çıkarın.

Conta ve deterjan tankını düzenli olarak temizleyiniz

Melma ve bakteriler kapı contasını tıkayabilir. Bir bez kullanın ve her erişilebilir noktada düzenli olarak temizleyin ve gerekirse en gizli noktalara ulaşmak için bir fırça kullanın. Aynısını deterjan tankıyla yapmayı unutmayın.
Çamaşır makinesini çamaşır makinesinde uzun süre bırakmaktan kaçının. Çamaşırın
sonlanmasından hemen sonra çamaşırları yıkayın, çamaşır makinenizin hoş olmayan kokularını önlemeye yardımcı olun.

Yıkamadığınız zamanlarda kapıyı açık tutunuz

Her yıkamadan sonra çamaşır makinesinin içi ıslak ve nemli kalır. Makinenin içindeki temiz havanın kurutulmasına ve dolaşımına izin vermek için kapıyı açık tutmak önemlidir. Sorun beklenenden daha ciddiyse ve hoş olmayan kokulardan kurtulamazsanız, conta veya deterjan dağıtıcı değiştirilmelidir. Bakım için Fixer ile iletişime geçmeyi deneyin.

Yaygın nedenleri:

Çamaşır makinesinde bakteri birikmesi
Kirli ve sabun mühür içinde sıkışmış
İç ısı ve nem

Vestel Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor

Çamaşır makineniz boşalmıyor mu, drenaj tıkalı mı yoksa sifona mı yoksa boşaltma pompasına mi geliyor? İşte olası nedenler ve bunları nasıl çözebilirsiniz.

Ne yapmalı?

Tahiliye borusunu kontrol edin Sifonu borudan sökün ve tıkanmadığını kontrol edin, makineyi bir kovada boşaltmaya çalışın. Sorun devam ederse, çamaşır makinesinin içinde tıkanıklık olur, bu durumda sadece uzman bir teknisyen size yardımcı olabilir.

Filtreyi kontrol edin

Filtreyi sökün ve içeride yabancı madde olmadığından emin olun. Çamaşır makinesini eğin ve suyu çıkarmak için bir lavabo kullanın.

Yaygın nedenleri:

Boşaltma pompası bloke veya kırık
Basınç şalteri problemleri
Gemide elektronik arızalar
Atık bölümünde yabancı cisimler

Eğer bu iki adım sorunu çözmezse, doğru tanı ve çözüm için teknisyenlerimizden biriyle iletişime geçerek daha fazla sorun ve tehlikeden kaçının.

Vestel Çamaşır Makinesi Su Almıyor

Çamaşır makineniz aniden su doldurmuyor mu, az mı şarj oluyor yoksa sürekli şarj oluyor mu? Bu sorunun nedenlerini görelim.

Ne yapmalı?

Doldurma borusunu, filtreleri ve musluğu kontrol edin, musluğu kapatın ve yükleme tüpünü çamaşır makinesinin yan tarafından sökün. Şimdi kendinizi bir kova ile donatın ve çıkan suyu kontrol etmek için musluğu tekrar açmaya çalışın. Sonuç negatif ise, tıkalı borunun uçlarındaki musluğun veya süzgeçlerin problemi olabilir. Su jeti düzenli ise, çamaşır makinesi ile ilgili bir sorun olabilir.

Yaygın nedenleri:

Solenoid valf arızalı
Tıkalı hava tuzağı
Hatalı basınç şalteri
Elektronik ve kart problemleri

Çamaşır makineniz su yüklemiyorsa, çoğu durumda çamaşır makinenizin teknik bir problemi olup , sorunu en kısa zamanda çözmek için bir teşhis için bir teknisyen için rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz .

Vestel Çamaşır Makinesi Su Sızdırıyor

Çamaşır makineniz altından su sızdırıyor mu, kapıdan sızan sızıntı mı, deterjan tankı mı, yoksa boşaltma boruları mı? Önden yüklemeli veya üstten yüklemeli bir çamaşır makinesi olup olmadığına bakmadan, ne yapabileceğini görelim.

Çamaşır makinesi su kaybını kaybettiğinde Ne yapmalı?

Kaybettiği noktayı bulun
İlk yapılacak şey suyun nerede kaybedildiğini bulmak.
Su musluğunu kapatın

Çamaşır makinesinin kapatıldığında bile su kaybettiği çoğu durumda, bunun nedeni dolgu borusunun hasar görmesi, gelecekte daha fazla hasar görmemesi için değiştirilmesi önemlidir. Bu arada, güvenlik için musluğu kapalı tutun.

Çamaşır makinesi bazen su kaybettiğinde Ne yapmalı?

Makineyi aşırı şarj etmekten kaçının . Çamaşır makinesinin çok fazla şarj edilmesi geçici kayıplara neden olabilir, kapasitesinin kg’ını dikkate alarak yüklemeye çalışın ve benzer ağırlıktaki giysilerle dengeli bir yükü taşır.

Deterjanı asla abartmayın

Kapıda çok fazla köpük varsa ve yıkama sonunda kendinizi bulursanız, dağınık çamaşır deterjanınızın normal dozunu azaltmaya çalışır. Deterjanla abartmak ayrıca iç çamaşır suyunun yükselmesine ve bazı çamaşır makinelerinde sağlanan güvenlik deliklerinden su sızmasına neden olur. Bu önlemlere rağmen sorun devam ederse, çamaşır makinesinde bazı delikler veya hasarlı bileşenler olabilir. İşte bazı örnekler.

Yaygın nedenleri:

Çekirdeksiz tüpler veya bileşenler
Hasarlı drenaj pompası
Deterjan tablası kirli veya hasarlı
Hasarlı solenoid valf

Aşağıdakiler için bir çözüm bulabileceğiniz 5 en yaygın çamaşır makinesi probleminin nedenlerinin ikinci kısmına bir göz atın :

Çamaşır makinesi port bloke
Çamaşır makinesi gürültü yapar
Çamaşır makinesi suyu ısıtmıyor
Çamaşır makinesi yıkama sırasında durur
Çamaşır makinesi hareket eder

Uzmanın Tavsiyesi

Uzmanlarımızın görüşleri hakkında daha fazla bilgi edinin: Çamaşır makinenizde çamaşırlarınızı yıkamak için en iyi sıcaklık – 30, 40, 90 ° C arasında seçim nasıl yapılır? ve yıkama sembolleri ne anlama geliyor? – Giysi etiketi kılavuzu

Çamaşır makinesinin sürekli yıkaması, çamaşır makinesinin iyi yıkanmaması, çamaşır makinesinin açılmaması, ekranda hata oluşması, çamaşır makinesinin yanması, ancak programların kabul edilmemesi veya deterjan almaması gibi diğer birçok sorun vardır. Bu problemler uzmanları sadece profesyoneller tarafından bir kontrol ve tanı almayı tavsiye eder.

Bahsedilen öneriler sadece referans olarak alınmalıdır ve lütfen bazı DIY yöntemlerinin işleri daha da kötüleştirebileceğini unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Çamaşır Makinesi Çok Ses Çıkarıyor ?

Sayfa İçindekiler Çamaşır makinesi neden ses gelirÇamaşır Makinesi Sıkarken Çok Ses Yapıyor çamaşır makinesi sıkmada …

13 Yorumlar

 1. Hasan

  Finlux camasir makinası calişmiyor elektrik geliyor ama baslamiyor baslat basin ca 40 sn sonra baslat led işigi yanip sonuyor sebebi nedir kard arizasimi. Ve sıkmada yapmıyor

  • adept

   su alma başlamıyor ise kapı kilidi arıza yapmış olabilir, kart diğer ihtimaldir

 2. TEKİN YAVUZ

  YUMUŞATICI BÖLÜMÜ YUMUŞATICIYI ALMIYOR SU HAZNEDE KALIYOR

  • Adept

   muhtemel arıza sebebi deterjan gözenekleri tıkanasıdır, Dağıtıcı çekmecesini çıkarın ve kapağı çıkarırsanız, her şeyi iyi bir şekilde temizleyebilirsiniz. Çekmecenin dibine giden herhangi bir tüpteki delikten temizlediğinizden emin olun. Herhangi bir parça eksikse, sifon oluşmaz.

 3. Abdulkadir

  vestel 8711 çamaşır makinesi sahibiyim. kurutma işlemini yapmıyor ne yapabilirim

 4. Meryem Özyurt çolakoğlu

  Vestel eko 9711 tl çamaşır makinesi sahibiyim makinam suyu alıyor hemen boşaltıyor kazanı dönmüyor ?

  • Adept

   Çamaşır makinesinin suyla fazla doldurulmasının en yaygın nedeni, su seviye şalteridir. Basınç şalteri, makinedeki su seviyesini algılamak için hava basıncını kullanır ve çamaşır makinenize ne zaman durması gerektiğini söyler. Anahtarın kırılması veya engellenmesi durumunda, makine dolumun ne zaman biteceğini bilemez.

   Düğmeye bağlı bir tüp de var. Bu, anahtardan uzaklaştıysa, makine ayrıca aşırı doldurma riskini de alabilir. Çamaşır makinenizi fişten çekin, üst paneli çıkarın ve basınç şalterini kontrol edin. Her makine farklı olacaktır, bu nedenle el kitabınızı önceden kontrol edin.

   Başka bir olası arıza su giriş vanası olabilir. Bu elektronik vana suyun dolumunu kontrol eder. Valf arızalıysa ve su uygun seviyeye geldiğinde her döngüde kapanmazsa, fazla doldurur.

 5. Eda ŞAHİN

  Merhaba Bizim Vestel çamaşır makinesi normal yıkama yaptıktan sonra makinenin ekranında E03 yazısı çıktı makine açılmıyor herhangi başka Bi işlem olmuyor. Ne yapabiliriz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

  • Adept

   Pompa Tahliye edememektedir, kapakçığı açıp filtreyi temizleyiniz. içerisinde bir cisim olmadığından emin olunuz.

 6. Azize Bozyiğit

  Vestel eko 8711 TL çamaşır makinası sahibiyim. Makina yıkama sırasında deterjanlı suyu içindeki aparatlarla tekrar çamaşıra fışkırtuyordu, ama artık fışkırtmıyor . Aparat delikleri tıkanmış olabilir nasıl açabilirim?

  • Adept

   Su jetli modellerde motor arızası genelde arıza sebebi

   • Fatih ahmet

    Vestel eko 9710 tgl çamaşır makinası yıkama yaparken 60°de 167 dk dan 112 dkya iniyor aniden neden

 7. Fatih ahmet

  Vestel eko 9710 tl çamaşır makinası 60° de 164 dk dan 112 dakikaya düşüyor aniden sorun nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi