Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Bulaşık Makinesi Filtresinin Temizlenmesi
Bulaşık Makinesi Filtresinin Temizleme

Bulaşık Makinesi Filtresinin Temizlenmesi

Bulaşık Makinesi Filtresinin Temizleme

Bulaşık Makinesi Filtresinin Temizlenmesi Bulaşık makineleri, yerli performans için gerçekten yararlı bir makinedir. Çok zaman kazandırır ve bulaşıkları yıkamak için çalışır. Çok az dikkat ve bakım ile uzun süre verimli çalışabilir ve bulaşık makinesinin onarımını engelleyebilirsiniz . bulaşık makineleri , büyük gıda parçalarını ana pompa ve boşaltma pompasından uzak tutan bir filtreye sahiptir. Bu filtrelerin çoğunlukla kendi kendini temizlemelerine rağmen, hala düzenli olarak kontrol edilmeli ve gerektiğinde temizlenmelidir.

Bulaşık Makinesi Filtre temizleme kılavuzu

Yapmanız gereken ilk şey bulaşık makinenizin kapısını tamamen açmak ve alt bulaşık makinesini çıkarmaktır, daha sonra serbest bırakmak için silindir filtresini tutunuz. Bulaşık makinesinin alt tarafındaki silindir filtresini doğrudan alt püskürtme kolunun önünde göreceksiniz. Kök kanalını kaldırmak için kaldırın ve devasa çöplerin çevresini kontrol edin. Kanaldan geniş partikülleri çıkarmak için etrafta gezinin ve hafifçe vurun.

Sonra, herhangi bir tortuyu sökmek için silindir filtresini ılık, sabunlu su altında yıkayın. Ardından, seviye filtresini bulaşık makinesinin tabanından kaldırarak çıkarın ve herhangi bir tortuyu boşaltmak için temiz su altında yıkayın. Bosch bulaşık makinesi filtresini temizlemek için Sökme isteğindeki filtreyi tekrar monte edin ve seviye filtresini bulaşık makinesinin tabanına geri getirin. Silindir filtresini tekrar yerine takın ve tüm filtre sistemini kilitleyin. Çerçeveyi kilitledikten sonra filtre sistemi üzerindeki cıvata kontrollerinin birbirinden ters olduğunu doğrulayın.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır

Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır ?Contayı su ve sabunla silinKondenser bobinlerini yılda iki kez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi