Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Bulaşık Makinesi Filtresinin Temizlenmesi
Bulaşık Makinesi Filtresinin Temizleme

Bulaşık Makinesi Filtresinin Temizlenmesi

Bulaşık Makinesi Filtresinin Temizlenmesi Manuel bir filtrenin birkaç dakika içinde çıkarılması ve temizlenmesi kolaydır. Başlamadan önce bulaşık deterjanı ve sünger veya eski bir diş fırçası gibi yumuşak bir ovma aleti hazır bulundurun ve bulaşık makinesi filtresini nasıl temizleyemeyeceğinizi ilgili bu ayrıntılı adımları izleyin.

Bulaşık Makinesi Filtresinin Temizleme

Bulaşık Makinesi Filtresinin Temizlenmesi Bulaşık makineleri, yerli performans için gerçekten yararlı bir makinedir. Çok zaman kazandırır ve bulaşıkları yıkamak için çalışır. Çok az dikkat ve bakım ile uzun süre verimli çalışabilir ve bulaşık makinesinin onarımını engelleyebilirsiniz .

Bulaşık makineleri , büyük gıda parçalarını ana pompa ve boşaltma pompasından uzak tutan bir filtreye sahiptir. Bu filtrelerin çoğunlukla kendi kendini temizlemelerine rağmen, hala düzenli olarak kontrol edilmeli ve gerektiğinde temizlenmelidir.

Bulaşık Makinesi Filtresini Nasıl Temizlerim

Yapmanız gereken ilk şey bulaşık makinenizin kapısını tamamen açmak ve alt bulaşık makinesini çıkarmaktır, daha sonra serbest bırakmak için silindir filtresini tutunuz. Bulaşık makinesinin alt tarafındaki silindir filtresini doğrudan alt püskürtme kolunun önünde göreceksiniz. Kök kanalını kaldırmak için kaldırın ve devasa çöplerin çevresini kontrol edin. Kanaldan geniş partikülleri çıkarmak için etrafta gezinin ve hafifçe vurun.

Sonra, herhangi bir tortuyu sökmek için silindir filtresini ılık, sabunlu su altında yıkayın. Ardından, seviye filtresini bulaşık makinesinin tabanından kaldırarak çıkarın ve herhangi bir tortuyu boşaltmak için temiz su altında yıkayın.

Bulaşık makinesi filtresini temizlemek için Sökme isteğindeki filtreyi tekrar monte edin ve seviye filtresini bulaşık makinesinin tabanına geri getirin. Silindir filtresini tekrar yerine takın ve tüm filtre sistemini kilitleyin. Çerçeveyi kilitledikten sonra filtre sistemi üzerindeki cıvata kontrollerinin birbirinden ters olduğunu doğrulayın.

BULAŞIK MAKİNESİ FİLTRESİ NASIL TEMİZLENİR

  1. Bulaşık makinesinin alt rafını çıkarın ve ünitenin zeminindeki filtreyi (silindirik bir boru yerine oturtun) bulun. Bazı modellerde ayrıca silindirik olanın altında bulunan ikincil alt, düz bir filtre bulunur. Bu filtrenin ortasında silindirik olanın takılı olduğu bir delik vardır ve yerine kilitlenmez. Her ikisi de temizlik için çıkarılmalıdır.
  2. Üst silindirik filtreyi önce açmak için çevirerek çıkartın. Çoğu modelde, filtre saat yönünün tersine bükülür, ancak doğru yönü gösteren oklar olmalıdır. Kilidi açıldıktan sonra filtreyi çıkarmak için yavaşça yukarı çekin. Ardından varsa alt filtreyi kaldırın.
  3. Filtreleri sıcak, sabunlu suyla el ile yıkayın ve akan su altında iyice durulayın. İnatçı yiyecekler için filtreyi bir sünger veya eski diş fırçası ile çok nazikçe ovalayın . Ardından, gerektiğinde alanı temizlemek için nemli bir havlu kullanarak filtrelerin hatalı gıda parçacıkları için takıldığı alanı inceleyin.
  4. Eğer varsa düz filtreyi yerine yerleştirin, ardından silindirik filtreyi yerine takın ve yerine sıkıca oturtun.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
error: Kopya İzni Yok