Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Çamaşır makinesi deterjan çekmecesi nasıl temizlenir ?
Çamaşır makinesi deterjan çekmecesi nasıl temizlenir

Çamaşır makinesi deterjan çekmecesi nasıl temizlenir ?

Çamaşır makinesi deterjan çekmecesi nasıl temizlenir ? Dağıtıcı tıkanmış olabilir, bu yüzden temiz tutması iyi bir fikirdir. Tamamen açarak sabun çekmecesini çıkarın ve dışarı çekin – dışarı çekerken biraz kuvvet gerekebilir. Bir kez dışarı bölme içine bakmak ve en iyi delikler de göreceksiniz. Duş başlığı veya pişirme eleği gibi görünüyor! 

Deterjan çekmecesi temizleme

Dispenser gövdesinin üst ve yan taraflarına bir miktar mutfak veya banyo temizleyicisi sürün ve fazla sabun veya küf oluşumunu temizleyen bir bez kullanın. Anti bakteriyel sprey kullanmak, bakterileri öldüreceği ve küf oluşumunu önleyeceğinden çok iyidir. Dağıtıcı üstündeki delikleri temiz tutmak, sabun ve kumaş koşullandırıcıyı temizleyecektir.

Sabun çekmecesini dışarı çekinsabun dağıtıcısının içini temizleyin

Sabun çekmecesini lavabonuza alınız ve mavi sifon kapağını çıkarınız. Bunu ve çekmecenin tüm bölümlerini ılık su ve yumuşak bir bezle iyice temizleyin. Çekmeceyi ters çevirin ve kumaş bölmesi için drenaj deliğinin temiz ve tıkanmadığından emin olun.

Klima tankı sifon kapağını kaldırın

Bakım programı

Eğer düzenli olarak düşük ısıda yıkama (30-40 derece arası) ve sıvı deterjan (ya da çamaşır suyu içermeyen toz deterjan) kullanıyorsanız, o zaman küf oluşumunu önlemek için makinenizde bakım temizleme yıkamaları yapmanız gerekir. Bu, 60 derece veya üstü (90 derece daha iyi) bir yıkamada olmalıdır ve eğer yapabiliyorsanız, bu yıkamada ağartıcı içeren bir toz deterjan kullanın. Bu “servis” yıkamanın normal (açık renkli) yatak veya havlu yıkama ile birlikte yapılması bazen daha kolaydır. Her zaman ilk önce yıkama talimatlarını kontrol edin. Havanın dolaşımını sağlamak için çekmeceyi ve kapıyı açtığınızda.

Servis yıkamanın gerçekleştirilmesinin yanı sıra, yapabileceğiniz bir dizi başka şey de vardır:

  • Her zaman doğru çamaşır deterjanı veya yumuşatıcı dozunu kullandığınızdan emin olun.
  • Islak giysileri çamaşır makinesinde uzun süre bırakmayın, bu da neme katkıda bulunacaktır.
  • Kapı ve contanın düzenli temizliğini yapın.

Aslında, küf oluşumunu ve kokusunu önleyecek nihai çamaşır makinesi bakım planını gerçekleştirmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları aylık olarak deneyebilirsiniz.

  1. Çamaşır makinesi dağıtıcısı çekmecesini temizleyin.
  2. Kapıyı, contayı ve çevresini temizleyin.
  3. Filtreyi çıkarın ve hem filtreyi hem de filtre muhafazasını temizleyin. Buna dikkat edin, ancak filtreyi yuvasından çıkarırken su zemine sızabilir.
  4. 60 derece veya daha yüksek sıcaklıkta bir aylık sıcak yıkama yapın (Hotpoint gibi bazı üreticiler 90 derece servis yıkama tavsiye eder).

 

Umarım yukarıdaki ipuçları, küflü çamaşır makinesi dağıtıcı çekmecesini ve kapı contasını temizlemenize yardımcı olacaktır. Makinenizde herhangi bir bakım yapmadan önce mutlaka çamaşır makinesi üreticisinin talimatlarını kontrol etmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir

İdeal Buzdolabı Sıcaklık Ayarı

İdeal Buzdolabı ve Dondurucu Sıcaklık Ayarı

Sayfa İçindekiler İdeal Buzdolabı SıcaklığıBuzdolabındaki sayısal ayarlar ne anlama geliyor?İdeal Dondurucu SıcaklığıBuzdolabım Neden Yanlış Sıcaklıkta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi