Anasayfa / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Düğmeleri ve Sembolleri

Çamaşır Makinesi Düğmeleri ve Sembolleri

Çamaşır Makinesi Sıkma Programı Kural olarak, seçtiğiniz çamaşır makinesinin özellikleri ne kadar yüksek olursa, aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla dönme hızı. İdeal olarak, temizlediğiniz yıkama tipi için uygun olan en yüksek sıkma hızını seçmeniz gerekir. Bu, giysilerinize zarar vermeden mümkün olan en fazla suyu çıkaracaktır.

Çamaşır Makinesi Sembolleri

Sıkma hızları, program önünüzün yanında makinenizin ön tarafındaki kontrol kullanılarak seçilebilir. Döngüsü bittiğinde, elbiselerinizin ıslak olarak damlayacağından daima bir sıkma hızı seçmelisiniz. Spininiz çalışmıyorsa, güler yüzlü Müşteri Yardım Hattı ekibimizle iletişime geçmelisiniz .

Sıkma Döngüleri

Kural olarak, seçtiğiniz çamaşır makinesinin özellikleri ne kadar yüksek olursa, aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla dönme hızı. İdeal olarak, temizlediğiniz yıkama tipi için uygun olan en yüksek sıkma hızını seçmeniz gerekir. Bu, giysilerinize zarar vermeden mümkün olan en fazla suyu çıkaracaktır.

Sıkma hızları, program önünüzün yanında makinenizin ön tarafındaki kontrol kullanılarak seçilebilir. Döngüsü bittiğinde, elbiselerinizin ıslak olarak damlayacağından daima bir sıkma hızı seçmelisiniz. Spininiz çalışmıyorsa, güler yüzlü Müşteri Yardım Hattı ekibimizle iletişime geçmelisiniz  .

Kural olarak, düşük eğirme ayarları hassas kumaşlar için mükemmeldir ve manşonlar gibi garnitür parçalarını önler. Hızlı sıkma hızı, havlular veya denim gibi ağır kumaşlar için mükemmeldir. Spin ‘min başına devir’ veya RPM olarak ölçülür. Bu tam anlamıyla, tamburun o saatte kaç kez döndüğü anlamına gelir. Sıkma devreniz gürültülü ise, düzgün bir şekilde dengelendiğinden ve makinenin aşırı yüklenmesinden kaçının.


Çamaşır makinesi ve çamaşır kurutma makinesi sembolleri

Çamaşır makinenizdeki veya çamaşır kurutma makinenizdeki tüm farklı sembollerin gerçekte ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Yoksa her seferinde aynı şeye mi satarsın? Artık ihtiyacınız yok, uzman kılavuzumuz çamaşır makinenizdeki tüm sembolleri açıklıyor, çamaşırlarınızı en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı oluyor!

Aşağıda açıklanan bu semboller, tüm çamaşır makinelerimizde ve çamaşır kurutma makinelerinde bulunur .

Program seçici kadranı

Program seçici kadranı, eylemin çoğunun gerçekleştiği yerdir ve kıyafetlerinizi yıkamak istediğiniz program türünü seçmenize izin verecektir. Örneğin, pamuklu çamaşırların türüne veya yıkama işleminizin ne kadar hızlı olmasını istediğinize, örneğin hızlı 15 dakikalık programa göre bir program seçebilirsiniz.


Çamaşır Makinesi ve Kurutma Programları

Yıkama Çevrimleri

 Pamuklu Eko

Bu program, daha ekonomik olan, standarttan daha uzun bir pamuk programıdır. Normal pamuk ayarları, daha fazla elektrik kullanarak ve bu nedenle olabildiğince çevre dostu olmamak kaydıyla, daha kısa süreler boyunca yüksek sıcaklıklarda yıkar. Pamuklu çevre ayarı 2 saat 4o dakika 40 ° C daha düşük bir sıcaklıkta yıkar. Daha düşük sıcaklıklar ve daha uzun süre daha az su kullanarak daha az enerji kullanır, bu da bu ayarı daha çevre dostu hale getirir ve evdeki yapılarda tasarruf sağlar.

 Pamuklu 60 ° C

Bu ayar, daha uzun süreli ve yoğun temizlikli standart bir pamuk programıdır. 60 ° C’lik daha yüksek bir sıcaklıkta yıkama, daha iyi sonuçlar verir ve yağlı lekelerin çıkarılması için iyidir. Bu sıcaklık ayarı yatak ve havluları yıkamak için de idealdir. Standart 60 ° C ve 40 ° C pamuklu programlar kirli pamuklu çamaşırları temizlemek için uygundur, aynı zamanda kombine enerji ve su tüketimi açısından da en verimli olanlardır.

Pamuklu 40 ° C

Bu ayar, pamuklu eşyaların yıkanması için daha uzun ve yoğun bir temizlik sağlar. 40 ° C’de yıkamak, popüler bir ayardır ve çoğu hanenin seçeceği bir ayardır. Bu sıcaklık her gün daha fazla pamuklu ürünler için daha iyidir, ancak 30 ° C’de yıkamak yumuşak pamuk için daha iyi olacaktır. Bu program 40 ° C daha düşük bir sıcaklıkta çalışır, ancak eko pamuk modundan farklı olarak, daha kısa bir süre ve daha hızlı bir dönüş için çalışır.

Pamuklu 20 ° C

Bu ayar düşük bir sıcaklıkta yıkanır, daha hızlı dönme yapar ve daha kısa bir süre boyunca çalışır. 2013’ten beri, tüm çamaşır makinelerinin kontrol panelinde 20 ° ayar seçeneği bulunması gerekmektedir, bu da kullanılan enerji miktarını azaltmaya çalışmaktır.

Hızlı 15 Dakika / Hızlı

Bu program, hızlı bir şekilde temizlenmesini istediğiniz hafif kirlere sahip hafif yükler için uygundur. Bu ayar, hızlı bir dönüş olduğu için hafif yüklendiğinde daha iyi performans gösterir. Bu ayar, bir acil durum acil durumunuz varsa ve mümkün olduğunca çabuk bir giysi giymeniz gerektiğinde mükemmeldir. Bu soğuk bir yıkamadır, bu nedenle daha fazla enerji tasarrufu sağlar.

Elde Yıkama (Eko)

Bu program, hafif kirlerle hafif yükler için uygundur. Varsayılan sıcaklık soğuktur ve kıyafetleri kendiniz yıkadığınız gibi etkili bir şekilde yıkar. Bu yük, daha az miktarda giysi ile daha iyi çalışır ve 1 saatlik kısa bir süre boyunca çalışır. Yumuşak pamuklar, her türlü yün ve hassas çarşaflar bu ayarda yıkanmaya uygundur. Payetler veya boncuklar gibi detaylarla işlenen ürünler de bu yıkama ayarından faydalanacaktır. El yıkama etiketli giysiler bu programda yıkanabilir, çünkü sıkma, çamaşırlarınızı lavaboya nasıl yıkacağınızı yansıtacak şekilde tasarlanmıştır.

Durulama ve Döndürme

Bu program sadece yükü durulayıp sonra döndürür. Bu ayar herhangi bir deterjan kullanmaz ve bir derin temizlik şekli olarak kullanılmamalıdır. Kıyafetleri temiz su ile durulayıp, yükten gelen nemi gidermek için hızlı bir hızda döner. Deterjan yıkayarak tahriş edebilecek alerjiniz veya hassas bir cildiniz varsa, bu durulama şekli, giysinin üzerine bırakılan deterjan kalıntılarını temizlemek için yıkamadan sonra çalıştırmak için yararlı olabilir.

Sadece Sıkma

Bu program seçilen seçili sıkma hızında yükü döndürür. Bu ayar, yıkandıktan sonra fazla suyu çıkarmak için kullanılabilir, ancak kıyafetler tamamen kuru olmayacaktır.

Su Boşaltma

Bu program, su makinesini boşaltmak için tasarlanmıştır. Yanlış programı seçtiyseniz ve makine dolmaya başladıysa, yeni bir döngüye başlamadan önce suyu boşaltmak için bu programı kullanabilirsiniz. Bir küvete veya benzer bir giysi deposuna batırılmış ve bunları boşaltmak isterseniz de yararlıdır.

Yün

Bu program açıkça makinede yıkanabilir olarak etiketlenmiş yün öğeler için uygundur. Giysinin etiketine göre uygun sıcaklığı seçmeniz gerekir. Ayrıca, doğru deterjanı kullandığınızdan emin olun. Çamaşır makinenizde yün ayarınız yoksa, daha iyi sonuçlar almak için yünlü ürünleri daha soğuk bir ortamda yıkamak en iyisidir.

Hassas

Bu program hassas giysiler için uygundur. Yıkama ve tambur dönüş hızının yoğunluğu diğer ana döngülerden daha yumuşaktır. Bu kısa, soğuk yıkama en iyi iç çamaşırı veya süslenmiş öğeler gibi öğeler için kullanılır.

Karışık Yük

Bu program, daha yoğun bir temizlik döngüsü gerektiren karışık kumaş yükleri için uygundur. Giysilerdeki etiket uyarılarının uygun olduğundan emin olun. Bu yük, 40 ° C’lik bir sıcaklıkta çalışır ve maksimum hızda döner.

Sentetik

Bu program, hafif narin giysiler ve karışık yükler için uygundur. Sentetik programlar, pamuklu olmayan giysiler için tasarlandıkları için kolay bakım olarak da bilinir. Varsayılan sıcaklık 40 ° C’dir ve karışık ayardan daha düşük bir hızda döner. Sentetik giysiler genellikle yün, pamuk veya diğer sentetik malzemelerle karıştırılır. Birçok sentetik materyal plastikten elde edilir, bu nedenle yüksek sıcaklıklarda yıkamak giysiye zarar verebilir.

Spor

Bu ayar, adil bir kirlilik seviyesine sahip spor kıyafetleri için en uygunudur. Spor ayarı, kumaşa zarar vermeden ter lekelerini ve kokuları gidermek için ideal olacaktır. Bu program için varsayılan sıcaklık ayarı 40 ° C’dir ve daha uzun bir süre boyunca çalışır.

Anti-Alerji / Hijyen

Bu kullanışlı program, hassas cilt ve / veya alerjisi olan kişiler için giysilerin yıkanması için uygundur, ayrıca bebek giymek için de uygundur. Bu ayar, çamaşırlarınızdaki alerjenleri uzaklaştırmak için, elbiselerinizin içindeki kumaşlarda saklanan mikrop ve bakterilerin giysilerini atmak için makineyi 60 ° C’lik yüksek bir sıcaklıkta çalıştırmanızla bilinir. Döngünün sonunda ekstra durulama ve daha yüksek sıcaklık daha iyi temizleme sonuçları sağlar ve giysilerinizi etkili bir şekilde temizler.

Renkler

Bu program renkli giysiler için uygundur, kolayca solulabilir ve parlaklığı hızlı bir şekilde kaybedebildikleri için özel dikkat gerekir. Varsayılan sıcaklık, renklerin solanmadan durması gereken soğuktur, hızlı bir dönüş hızında bir saat süren bir ayarda çalıştırılır.

Ön yıkama

Bu program, ağır yıkama / aşırı kirlenmiş kıyafetler için, ana yıkama devri başlamadan önce düşük bir sıcaklıkta ekstra bir döngü sağlar, bu da giysileriniz için daha derin bir yıkama sağlar.

Ekstra durulama

Bu fonksiyon programa en fazla 3 ilave durulama döngüsü ekleyerek hassas ciltli insanlara ait büyük yükler ve giysiler için idealdir. Fakat bu fonksiyonun su tüketimini artıracağını bilmelisiniz.

Tambur Temizle

Bu kullanışlı ayar, tamburunuzu olabildiğince etkili bir şekilde çalıştığından emin olmak için temizler. Tamburunuzda hiç kıyafet olmadığından emin olmanız gerekir. Daha sonra 90 ° C’lik çok yüksek bir sıcaklıkta hızlı bir hızla dönecektir. Bu, içinde biriken yumuşatıcı ve deterjan da dahil olmak üzere tamburdan gelen kalıntıları giderecektir. Ayrıca, iç kısımdaki köpüklü temizliği garantilemek için tamburdan gelen hoş olmayan kokuları da önleyecektir.

Benim seçimim

Bu yeni program, favori programınızı oluşturmanıza ve kaydetmenize olanak tanır ve hızlı ve kolay seçim için işlev görür. Tek yapmanız gereken, makinenin seçtiğiniz döngü / kurulumu hatırlaması için yaklaşık 3 saniye boyunca ‘Sıkma hızı düğmesine’ basmaktır. MyChoice döngüsü için varsayılan ayar Pamuk eko ayardır. Yukarıdaki adımlara göre bir döngü oluşturup kaydettikten sonra, değiştirilene kadar burası MyChoice döngüsü olacaktır.


Kuru Devreler

Yenile 

Bu kuru program, yayınlanması gereken temiz öğeler içindir. Teklif edilen diğer programlarla karşılaştırıldığında hızlı bir döngüdür. Çok uzun süre depoda veya gardıropta bulunan kıyafetler için faydalı olabilir.

Dry

Dry, pamuk, keten ve sentetik giysiler için kullanılan bir ayardır. Bu program giysilerinizi, çamaşırları kurutmak için tamburun içine sıcak hava üflerken yatar. Tamburunuzu aşırı yüklemediğinizden emin olun, aksi takdirde giysiler etkili şekilde kurulamaz. Çamaşır kurutma makineniz size hangi yükün sığabileceğini söyleyecektir.


Kuru ve Yıkama Çevrimleri

Kullanıma hazır

Bu, 1 kg’dan ağır olmayan yükler için tasarlanmış, nispeten hızlı bir yıkama ve kuru çevrimdir. Hafif sentetik giysiler sadece bu tip bir ayar için önerilir. Havlu ve kot pantolon gibi kalın giysiler, döngü süresini etkileyecektir. Tambur, döngü zamanını buna göre ayarlamadan önce yükün ve nem seviyelerinin ağırlığını tespit eder.

Program Seçimi ve Gösterimi

Kullanmak istediğiniz programı seçtikten sonra program seçme düğmesini istenen ayara getirin. Gösterge ekranı daha sonra program süresini gösterecektir.

Durulamada durdurma

Bu işlev, son durulama suyunun tahliye edilmesine ayarlanmadan önce programı duraklatır. Bu, giysilerin buruşmasını önlemek için suda tutar. Durulama işlevi devam ederken gösterge yanıp söner. Son sıkma döngüsünü başlatmak için durulama düğmesine tekrar basmanız gerekecektir. Gösterge kapanacak ve son sıkma programı başlayacaktır.


Diğer Çamaşır Makinesi Düğmeleri ve Sembolleri

Açma / Kapama Butonu

Bu buton sadece makineyi açar ve kapatır.

Gecikme Zamanlayıcısı Düğmesi

Bu kullanışlı özellik, yıkama sürenize 24 saate kadar gecikme eklemenizi sağlar. Bu program, yıkama döngüsünün uygun bir zamanda tamamlanmasını sağlar. Yıkama döngüsünü, sizin için uygun olan bir zamanda bitecek şekilde ayarlamak için yarım saatlik artışlar eklenebilir. Yıkanmayı, işten eve geldiğinizde sonuna kadar ayarlamak isterseniz, bu işlem yükünüzü tamburun içinde otururken kaydeder. Bu işlevi başlatmak için sadece başlatma gecikmesi olan düğmeye basın ve istediğiniz zamana ulaşana kadar her seferinde 30 dakika ekleyerek düğmesine basmaya devam edin. Ancak, maksimum 24 saat olduğunu ve dönüş programı için uygun olmadığını unutmayın.

Sıcaklık Seçme Düğmesi

Seçilen her program, gerektiğinde el kitabında bulunabilen kendi önceden ayarlanmış yıkama sıcaklığına sahiptir. Sıcaklık seçim düğmesine bastığınızda, mevcut ayarlanan sıcaklık ekranda görüntülenir. İstenirse, sıcaklığın, yıkanmasını istediğiniz sıcaklığı görene kadar, sıcaklık seçme düğmesine birkaç kez basarak yıkama sıcaklığını değiştirebilirsiniz. İstediğiniz sıcaklığı kaçırırsanız, birkaç kez daha düğmesine basarak tekrar tekrar dönebilirsiniz.

Sıkma Hızı Düğmesi

Seçilen her program, değiştirilmediğinde dönecek olan kendi önceden ayarlanmış sıkma hızına sahiptir, bu dönüş hızları ürün kılavuzunda listelenecektir. Sıkma hızı düğmesine basarsanız, ayarlanan dönüş hızı ekranda görünecektir. Bunu, sıkma düğmesine basıp değiştirebilirsiniz veya gerekirse sıkma düğmesine birkaç kez basarak istediğiniz zaman tamamen kapatabilirsiniz. İstediğiniz hızı kaçırırsanız, düğmeye birkaç kez daha basarak tekrar dönebilirsiniz. Özel kumaşları yıkarken kırılmayı önlemek için son sıkma olmayan bir programın kullanıldığını bilmek de yararlıdır.

Ek fonksiyonlar

Program ayarlandıktan sonra ekstra fonksiyonlar düğmesi seçilebilir. Herhangi bir ekstra işlevi seçmek için, gerekli ek fonksiyon düğmesine basın. Ürün kılavuzunuzda bulunan program tablosu, her program için mevcut fonksiyonları gösterir, mevcut fonksiyonlar ekstra durulama ve ön yıkama içerir. Ekranda gösterilen program süresi, seçilen ek fonksiyonlara göre azalır veya artar.

Başla / Bekle Düğmesi

Seçtiğiniz seçili yıkama programını başlatmak için başlat / beklet düğmesine basın, gösterge ışığı yanar. Makine bir program çalışırken tekrar basılırsa, yıkayıcı duracak ve gösterge ışığı yanıp sönecektir.

Kuru Seviye Butonu

Bu düğme kurutma seviyesini değiştirmenize izin verir, ancak sadece kuru çevrimlerde. Bu düğmeye bastığınızda, birkaç kez görüntü ekranında istenilen seviyeyi gösterecektir. Ekstra kuru, normal kuru ve yumuşak kuru arasında seçim yapabilirsiniz.

Ekstra kuru, yükünüzü kurutmak için kullanacağı enerji miktarından dolayı en az enerji verimli bir seçenektir. Ama kıyafetleri çabucak kurutmak için idealdir. Normal kuru, seviyeyi henüz düzenlemediyseniz makinenizin kuruyacağı standart kurutma seçeneğidir.

Son seçenek, nazik kuru, seçim için en enerji verimli bir seçenektir. Bu mod, sıkma döngüsü bittikten sonra çoğunlukla kuru olan yüklerde kullanılmalıdır. Bu ayar, yoğun bir kuru gerektirmeyen hassas giysiler için idealdir.

Tuş kilidi

Kilit işlevi, herhangi bir tuşa yanlışlıkla basıldığında programın etkilenmemesini sağlar, küçük çocuklarınız varsa bu gerçekten kullanışlıdır. Sadece açma / kapama düğmesi aktif kalır. Yıkama programı seçildikten sonra kilit işlevi etkinleştirilmelidir. Her modelde, tuş kilidini etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak için birlikte itmenizi gerektiren belirli düğmeler olacaktır. Bu bilgiyi ürün kılavuzunuzda bulabilirsiniz. İhtiyacınız olabilecek düğmelerin bir örneği, sıcaklık seçim düğmesi ve sıkma hızı birlikte olabilir.

Elektrik kesintisi

olursa, makinenizdeki elektrik kesilir. Elektrik geri geldiğinde yıkama programı durduğu yerden çalışmaya devam edecektir.

İlginizi Çekebilir

maytag servis

Maytag Servisi 444 1 840

Sayfa İçindekiler Maytag ServisiMaytag Buzdolabı Servisi Maytag Servisi cihazınızın onarımı için en iyi seçimdir. Biz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi