Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Yağ Lekesi Bırakıyor ?
Çamaşır Makinesi Yağ Lekesi Bırakıyor

Çamaşır Makinesi Yağ Lekesi Bırakıyor ?

Çamaşır Makinesi Yağ Lekesi Bırakıyor Çözüm Ve Arızaları Çamaşırlarda yağlı lekeler çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Sorunun olası bir kaynağını belirlemek için aşağıdaki nedenlerimizi gözden geçirin.

Çamaşır Makinesi Yağ Lekesi Neden Bırakır ?

Makinenizin stiline bakılmaksızın, her birinin bir elektrik motoru, bir şanzıman ve bir dişli mekanizması vardır. Aracınızın şanzımanına benzer şekilde, çamaşır makinenizdeki şanzıman , hareketli parçaları yağlamak ve aşırı ısınmaya karşı korumak için yağ içerir . Çamaşır makinenizin iç ve dış tamburlarını çıkarırsanız, mekanik parçaların yanı sıra motorun kuru kalmasını sağlayan contalar ve hortumların karmaşık bir düzenini bulacaksınız.

Gi̇ysi̇lerde Yağ Lekeleri̇

Şanzıman içinde maalesef zamanla parçalanan ek mühürler var. Bu contalar ve hortumlar tipik olarak sınırlı bir ömre sahip olan kauçuktan yapılır . Kauçuk parçalandığında, yağ ve gres şanzımandan çıkabilir.

Motor bölmesini kuru tutan su geçirmez contalar arızalanırsa, bu yağ ve gres, yıkama döngüsü sırasında çamaşır makinesinin tamburuna girebilir . Yağ su ile karışmaz, bu yüzden temiz kıyafetlerinizde lekeler görürsünüz.

Çamaşırınızdaki yağ lekeleri, karıştırıcı milinin etrafındaki kötü bir contanın sonucu olabilir. Bu, suyun küvetten ayrılmasına ve şanzımana doğru akmasına neden olur. Şanzıman yağı sudan fiziksel olarak daha hafif olduğu için şanzımanı terk eder ve tekneye yüzer. Aynı zamanda, su iletim ve döner yatak alanlarında kalır.

Çamaşırlar Üzerinde Koyu Kahverengi Lekeler

Tek düzeltme yeni bir şanzıman, yatak ve conta. Bu çok pahalı ve zor bir onarımdır. ve maliyet eski bir ünitede yapmaya değmeyebilir.

Lekelere yönelik diğer nedenler arasında, ajitatörün içindeki (yumuşatılmışsa) ve yumuşatıcının iç kısmında yumuşatıcı madde birikintileri bulunur. Bu tortular kahverengimsi sarı bir leke olarak görülür ve genellikle elle sıcak su ve deterjan ile çıkarılabilir.

Çamaşır Makinesi Pas Lekesi Bırakıyor !

Koyu kahverengi renkli ve sıvı kıvamlı motor yağı görürseniz, en iyi seçeneğiniz yeni bir çamaşır makinesinde olmasını istediğiniz özelliklere karar vermeye başlamaktır.

Çamaşırlardaki Pas Lekeleri

Tabii ki, bir cihaz onarım şirketini arayabilirsiniz, ancak bir iletim sorununun aslında bir aracı nasıl toplamasına benzer şekilde, bir çamaşır makinesi iletim problemi o kadar pahalıdır ki, yeni, daha verimli bir şekilde satın alarak büyük olasılıkla tasarruf edersiniz makinesi.

Çamaşır makinesi sorunları bir haneyi geçici olarak durdurabilir, ancak kendi başınıza sorun giderme yöntemleri vardır.

Çoğu durumda, makinenin sadece kapsamlı bir temizliğe ihtiyacı vardır, ancak bazı araştırmalar yapmak, hatta bir cihaz onarım şirketinden biraz tavsiye almak, cihaz alışverişine gitmeniz gerekip gerekmediği konusunda size iyi bir fikir verebilir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ? Ocağınızda brülörler sorunsuz bir şekilde açıldı, ancak şimdi bunlardan biri kapanmıyor. …

soru sor

5 Yorumlar

 1. Taibe

  3-4yıllık lg marka çamaşı makinam da aynı sorunları yaşıyorum yıkama sırasında yağ lekeleri bırakması normal mi Nasıl olabilir yeni bir makine daha önceki 16 yıllık makinamda hiç böyle bir problem yaşamamıştım ne olmuş olabilir ki bu hale geldi üç dört yıllık Makina kalitesiz malzeme kullanımından dolayı mı bizden kaynaklandığını düşünmüyorum kesinlikle…sizce servis ne diyecektir

  • Malesef yeni cihazlarda bu tip arızalar sık karşılaşmakda tüketici, kazan rulman kece grubu degişmesi gerekebilir. bazı modellerde kazan komple değişmekte

  • Tvhd

   4 Yıllık Bosch çamaşır Makinesi çamaşırlarda yıkama sırasında su lekesi gibi yağ lekesine benzer lekeler bırakıyor. Neden kaynaklanıyor olabilir?

 2. Westel marka makinamda özellikle polar ve yünlü kıyafetlerde siyah çizgi şeklinde lekeler oluşuyor. Diğer kumaşlarda yapmıyor. Ne önerirsiniz acaba

  • siyah cizgi yag olabilirmi ? yag ise kazan rulman keçe grubu degişmesi gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Servisi Ara (0850) 333 1 687