Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Yağ Lekesi Bırakıyor
Çamaşır Makinesi Yağ Lekesi Bırakıyor

Çamaşır Makinesi Yağ Lekesi Bırakıyor

Çamaşır Makinesi Yağ Lekesi Bırakıyor Çözüm Ve Arızaları Çamaşırlarda yağlı lekeler çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Sorunun olası bir kaynağını belirlemek için aşağıdaki nedenlerimizi gözden geçirin.

Çamaşır Makinesi Yağ Lekesi Bırakması

Çamaşırınızdaki yağ lekeleri, karıştırıcı milinin etrafındaki kötü bir contanın sonucu olabilir. Bu, suyun küvetten ayrılmasına ve şanzımana doğru akmasına neden olur. Şanzıman yağı sudan fiziksel olarak daha hafif olduğu için şanzımanı terk eder ve tekneye yüzer. Aynı zamanda, su iletim ve döner yatak alanlarında kalır.

Tek düzeltme yeni bir şanzıman, yatak ve conta. Bu çok pahalı ve zor bir onarımdır. ve maliyet eski bir ünitede yapmaya değmeyebilir.

Lekelere yönelik diğer nedenler arasında, ajitatörün içindeki (yumuşatılmışsa) ve yumuşatıcının iç kısmında yumuşatıcı madde birikintileri bulunur. Bu tortular kahverengimsi sarı bir leke olarak görülür ve genellikle elle sıcak su ve deterjan ile çıkarılabilir.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Çalıştıktan Bir Kaç Saniye Sonra Tık Sesi İle Durur

Buzdolabı Çalıştıktan Sonra Tık Sesi İle Durması ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabının çalıştırıldıktan sonra durma nedenleriBuzdolabı Çalıştıktan Sonra DurmasıBuzdolabı Sorunların tanımı ve özellikleriBuzdolabı motor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi