Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor

Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ? Çamaşır makinesini açtınız, hatta belki bir süre çalıştı, hatta bir süre işlem durduğunda, ünite göstergelerle yanıp söndü ve hatta modelinizde sesli bir uyarı varsa belki de bip sesi çıkarmaya başladı.

Çamaşır Makinesi Işıkları Neden Yanıp Söner ?

Çamaşır Makinesi Işıkları Neden Yanıp Söner ? Tüm LED’ler aynı anda yanabilir veya yanıp sönebilir ve bunların yanı sıra dönüşümlü olarak belirli bir kombinasyonu, örneğin hız, sıcaklık, yıkama, durulama vb. Ne yapalım? Makine gerçekten bozuldu mu? Hadi çözelim. Bu yazıda, çamaşır makinesinin üzerindeki ışıkların tamamının veya birkaçının neden yandığını, bunun bir arıza olup olmadığını ve benzer bir durum meydana gelirse ne yapılacağını öğreneceğiz.

Sorunu Kendiniz Nasıl Düzeltebilirsiniz ?

Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ? Aktif adımlara geçmeden önce, ünite ile birlikte verilen talimatları okuyun. Her zaman semptomları ve / veya hata kodlarını ve olası çözümleri tanımlayan bir sorun giderme bölümü içerir. Talimatlarda açıklanan adımlar işe yaramazsa veya talimatlar tamamen kaybolduysa, önerilerimizi okuyun – belki de çamaşır makinenizdeki sorunu nasıl çözeceğinizi anlamanıza yardımcı olurlar.

Çamaşır makinesinin açılmadığı ve gövdesindeki göstergelerin birçoğunun veya tamamının dönüşümlü olarak yandığı veya yanıp söndüğü birkaç standart durum vardır. En yaygın olanları düşünelim.

Sorun Çözüm
Çamaşır makinesi su almıyor Kontrol:

  • Su besleme vanası makineye tamamen açık mı?
  • giriş hortumu ezilmemiş;
  • su şebekesindeki basıncın düşük olup olmadığı;
  • çamaşır makinesinin giriş valfinin filtre ağı tıkanmamış – öyleyse 30 dakika sitrik asit solüsyonunda tutarak temizleyin
Kontrol ünitesi arızası Çamaşır makinesinin fişini çekip 10 ila 20 dakika sonra tekrar fişe takmayı deneyin.
Çocuk kilidi etkinleştirildi Bu seçeneği devre dışı bırakın. Bunun nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler çamaşır makinesi talimatlarında belirtilmiştir.
Çamaşır makinesi suyu tahliye etmiyor Boşaltma hortumunun tıkanmamış veya bükülmemiş olduğundan emin olun. Çamaşır makinesinin tahliyesi lavabo sifonuna yönlendiriliyorsa, tıkanıklıkları ve tahliye hortumu ile tahliye arasındaki bağlantıyı kontrol edin.
Hasarlı güç kablosu veya fiş Kablonun bütünlüğünü kontrol edin, güç kablosunun hasar görmesi durumunda değiştirilmesi gerekir – bu, kendiniz veya bir uzmana başvurarak yapılabilir.
Çamaşır makinesi aşırı yüklenmiş veya yetersiz yüklenmiş Çamaşırları tambura daha eşit bir şekilde yayın, eğer bu yardımcı olmazsa, azaltmaz veya tersine makinenin üzerindeki yükü arttırır.
Yanlış ünite kurulumu Belki de tahliye hortumunu makinenin tank seviyesinin altına yerleştirmişsinizdir, bu nedenle çamaşır makinesi sürekli su çekip tahliye ediyor ve sonra hata veriyor. Makineyi kanalizasyona doğru şekilde bağlayın veya çamaşır makinelerinin kurulumunda bir uzmanın servisini kullanın .

3 Yorumlar

  1. AEG Lavamat 6470 FL Camasir makinasi her sey ilk basta normal calisiyor su aldiktan birinci döngede duruyor devam etmiyor ariza göstermiyor yardiminiza ihtiyacim var.tesekkürler

    • Pompa kapagını açarak temizleyiniz, tekrar program veriniz, diger bir arıza sebebi ısıtma yok ise yapabilir.

  2. Abdulvahap

    Profilo ACM 8102 çamaşır makinesi ışıklar yanmıyor su alıyor tek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi