Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor

Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ? Çamaşır makinesini açtınız, hatta belki bir süre çalıştı, hatta bir süre işlem durduğunda, ünite göstergelerle yanıp söndü ve hatta modelinizde sesli bir uyarı varsa belki de bip sesi çıkarmaya başladı.

Çamaşır Makinesi Işıkları Neden Yanıp Söner ?

Çamaşır Makinesi Işıkları Neden Yanıp Söner ? Tüm LED’ler aynı anda yanabilir veya yanıp sönebilir ve bunların yanı sıra dönüşümlü olarak belirli bir kombinasyonu, örneğin hız, sıcaklık, yıkama, durulama vb. Ne yapalım? Makine gerçekten bozuldu mu? Hadi çözelim. Bu yazıda, çamaşır makinesinin üzerindeki ışıkların tamamının veya birkaçının neden yandığını, bunun bir arıza olup olmadığını ve benzer bir durum meydana gelirse ne yapılacağını öğreneceğiz.

Sorunu Kendiniz Nasıl Düzeltebilirsiniz ?

Aktif adımlara geçmeden önce, ünite ile birlikte verilen talimatları okuyun. Her zaman semptomları ve / veya hata kodlarını ve olası çözümleri tanımlayan bir sorun giderme bölümü içerir. Talimatlarda açıklanan adımlar işe yaramazsa veya talimatlar tamamen kaybolduysa, önerilerimizi okuyun – belki de çamaşır makinenizdeki sorunu nasıl çözeceğinizi anlamanıza yardımcı olurlar.

Çamaşır makinesinin açılmadığı ve gövdesindeki göstergelerin birçoğunun veya tamamının dönüşümlü olarak yandığı veya yanıp söndüğü birkaç standart durum vardır. En yaygın olanları düşünelim.

SorunÇözüm
Çamaşır makinesi su almıyorKontrol:

 • Su besleme vanası makineye tamamen açık mı?
 • giriş hortumu ezilmemiş;
 • su şebekesindeki basıncın düşük olup olmadığı;
 • çamaşır makinesinin giriş valfinin filtre ağı tıkanmamış – öyleyse 30 dakika sitrik asit solüsyonunda tutarak temizleyin
Kontrol ünitesi arızasıÇamaşır makinesinin fişini çekip 10 ila 20 dakika sonra tekrar fişe takmayı deneyin.
Çocuk kilidi etkinleştirildiBu seçeneği devre dışı bırakın. Bunun nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler çamaşır makinesi talimatlarında belirtilmiştir.
Çamaşır makinesi suyu tahliye etmiyorBoşaltma hortumunun tıkanmamış veya bükülmemiş olduğundan emin olun. Çamaşır makinesinin tahliyesi lavabo sifonuna yönlendiriliyorsa, tıkanıklıkları ve tahliye hortumu ile tahliye arasındaki bağlantıyı kontrol edin.
Hasarlı güç kablosu veya fişKablonun bütünlüğünü kontrol edin, güç kablosunun hasar görmesi durumunda değiştirilmesi gerekir – bu, kendiniz veya bir uzmana başvurarak yapılabilir.
Çamaşır makinesi aşırı yüklenmiş veya yetersiz yüklenmişÇamaşırları tambura daha eşit bir şekilde yayın, eğer bu yardımcı olmazsa, azaltmaz veya tersine makinenin üzerindeki yükü arttırır.
Yanlış ünite kurulumuBelki de tahliye hortumunu makinenin tank seviyesinin altına yerleştirmişsinizdir, bu nedenle çamaşır makinesi sürekli su çekip tahliye ediyor ve sonra hata veriyor. Makineyi kanalizasyona doğru şekilde bağlayın veya çamaşır makinelerinin kurulumunda bir uzmanın servisini kullanın .

Comments (3)

 • Ekim 9, 2020

  Dogan

  AEG Lavamat 6470 FL Camasir makinasi her sey ilk basta normal calisiyor su aldiktan birinci döngede duruyor devam etmiyor ariza göstermiyor yardiminiza ihtiyacim var.tesekkürler

  • Ekim 9, 2020

   Uzman

   Pompa kapagını açarak temizleyiniz, tekrar program veriniz, diger bir arıza sebebi ısıtma yok ise yapabilir.

 • Nisan 24, 2021

  Abdulvahap

  Profilo ACM 8102 çamaşır makinesi ışıklar yanmıyor su alıyor tek

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22