Daylux Klima Arıza Kodları

Daylux Klima Hata Kodları

Daylux Klima Arıza Kodları Daylux Klima Hata Kodları RUN ve Timer lambalarının her ikiside yanıp sönüyor. Dış ünitede anormallik, kompersör arızası, kapasitör arızası, soğutkan yetersiz. Gaz eksik. Bu sorunla karşılaşırsanız Merkezimizi Arayın.

Daylux Klima Arıza Kodları

DAYLUX Timer Lambası yanıp sönüyor. Serpantin sansörlerinde anormallik. Bu arızada Servisleri müdahalesi gerekir. Merkezimizi Arayın.

DAYLUX Klima E57 Arızası Yetersiz soğutkan, gaz eksikliği, ara tesisat bakır boru kırık, Kompersör basıncı düşük. Servis Merkezi çağırmanız gerekmektedir. Arıza Kodları kontrolleri yaptıktan sonra sorun devam ederse elektrik sigortasını kapatın ve çağrı merkezimizi arayınız.

Daylux Klima Hata Kodları

Daylux Klima Arıza Kodu E1 :

Oda sensörü

Daylux Klima Arıza Kodu E2:

İç ünite sensör

Daylux Klima Arıza Kodu E3:

Dış ünite sensör

Daylux Klima Arıza Kodu E4 :

Komprosör

Daylux Klima Arıza Kodu E5 :

Gaz kaçağı

1:3 saniyede bir 1 kez yanıp sönüyorsa:iç ünite termistörlerinde açık/kısa devre
2:3 saniyede bir 2 kez yanıp sönüyorsa:dış ünite termistöründe açık/kısa devre
3:” ” 3 ” ”: klima aynı anda hem ısıtma hem soğutma yapıyor (kumanda çalışma konumunu sıfırlayın)
4:” ” 5 ” ”:iç dış ünitede iletişim yetersizliği
5: 3saniyede bir önce birkez sonra 2 kez yanıp sönüyorsa:gaz basıncı kontrol/boru ve iletişim kabloları kontrol

cho—- ortam sıcaklık sensörü kısa/açık devre
ch1—- evep boru sıcaklık sensörü açık/kısa devre
ch2—- görüntü panel tuşları bozuk/kısa devre
ch4—- tahliye havası sensörü kısa/açık devre

ilk üç arıza yukarıdaki ile aynı son arıza bu klimada buz çözücü arızası olarak ayrılıyor

0—– oda sensörü açık devre
5—–oda sensörü kısa devre
0—- defrost sens. açık devre
5—–defrost sens. kısa devre
0.0 —-oda+defrost sens. açık devre
0.5—–oda +defrost sens. kısa devre
5.0—– oda sensörü kısa defrost sensörü açık devre
5.5—— oda+defrost sens kısa devre
hı——– iç ortam 30 dereceden yuksek
ol——– yuksek basınç

DAYLUX Klima İç Ünte

1kez… iç ünite sensörü
2kez… 1 le aynı
4kez….dış ünite olp açık devre
5kez….iletişim hatası
6kez…. dc zayıflama hatası
7kez…. aşırı akım yuklenmesi

DAYLUX Klima Dış Ünte

Kart grubundaki led 1 in yanıp sönme sayısına göre
2 kez iç ünite sensörü
4 kez dış ünite olp si açık devre
5 kez iletişim hatası
6 kez dc zayıflama
7 kez aşırı akım yuklenmesi
10 kez komprosör sensörü açık/kısa devre

DAYLUX Klima Çalışmıyor ?

Klimaya enerji gelmiyor olabilir, klimanın şebekeye bağlandığı prizde veya bu hatta gerilim kontrolü yapılır Çalıştırma anahtarı arızalı olabilir, anahtar kontrol edilir. Arızalı ise değiştirilir. Fan motoru ve ekovat arızalı olabilir. Fan motoru ve ekovat ayrı ayrı kontrol edilerek arıza bulunur. Arızalı olan değiştirilir. Uzaktan kumandalı ise kumanda alıcısı ve vericisi arızalı olabilir. Uzaktan kumanda alıcısı ve vericisi kontrol edilerek arıza giderilir.

DAYLUX Klimanın Fan Motoru Çalışıyor Ne Soğutuyor Ne De Isıtıyor

Termost arızalı veya bağlantısı yanlış olabilir termostat kontrol edilir. Arızalı ise değiştirilir. Yanlış bağlantı varsa düzeltilir. Ekovat termiği arızalı olabilir, Ekovat termiği kontrol edilir. Akım geçmiyorsa termik yenisi ile değiştirilir.
Ekovat rölesi arızalı olabilir, röle kontrol edilir. Kontaklar yapışmış veya akım geçirmiyorsa röle değiştirilir. Ekovat daimi veya ilk kalkınma kondansatörü arızalı olabilir, daimi ve kalkınma kondansatörü kontrol edilir. Arızalı ise değiştirilir. Ekovat arızalı olabilir, ekovat sargı uçları kontrol edilir. Ekovat arızalı ise değiştirilir. Sisteme gaz verilir.

DAYLUX Ekovatı ( Kompresör ) Kalkış Yapmıyor Termik Attırıyor

Daimi veya ilk kalkınma kondansatörleri arızalı olabilir, kondansatörler kontrol edilir. Arızalı olan varsa değiştirilir. Röle arızalı olabilir, röle kontrol edilir. Arızalı ise değiştirilir. Şebeke gerilimi 180 volttan düşük olabilir, şebeke gerilimi kontrol edilir. 180 volttan düşükse gerilimin yükselmesi beklenir veya gerilim regülatörü kullanılır.

Sisteme fazla gaz verilmiş olabilir, sistemde fazla gaz varsa fazlalık boşaltılır. Gaz dengeleme zamanı dolmamış olabilir, gaz dengeleme zamanı dolana kadar ekovatın enerjisi kesilir. Sonra enerji verilerek ekovatın çalışıp çalışmadığına bakılır. Ekovat arızalı olabilir, ekovatın sargı uçları kontrol edilir. Arızalı ise ekovat değiştirilir. Sisteme gaz verilir.

DAYLUX Klima Sigorta Attırıyor

Besleme kablosunda kısa devre olabilir, besleme kablosu kontrol edilir. Kısa devre varsa kablo değiştirilir. Akım taşıyan kablolar bağlantı yerlerinden çıkmış veya arızalı olabilir, akım taşıyan kablolar kontrol edilir. Çıkmış uç yerine takılır. Kısa devre olan kablolar değiştirilir.

Fan motoru sargılarında kısa devre olabilir, fan motoru kontrol edilir. Arızalı veya gövdeye kaçak varsa fan motoru değiştirilir. Ekovat sargılarında kısa devre olabilir, ekovat kontrol edilir, ekovatta kısa devre varsa ekovat değiştirilir. Sisteme gaz verilir.

DAYLUX Klima Çalışıyor Fakat Isıtma ve Soğutma Yapmıyor

Sistemde gaz kaçağı olabilir, sistem kontrol edilir. Kondenserde ısınma ve soğutucuda hiç karianma yoksa gaz sızıntısı olabilir. Gaz kaçağının yeri bulunarak kaynak yapılır. Sisteme gaz verilir. Sistemde tıkanıklık olabilir, sistemde nem veya pislik tıkanıklığı varsa drayer değiştirilir. Sisteme ara gaz verilir. İyi bir şekilde vakum yapılarak sisteme gaz verilir. Ekovat gaz basmıyor olabilir, ekovat basıncı düşükse ekovat değiştirilir.

DAYLUX Klima Sesli Çalışıyor

Fan motorunun burç veya rulmanları arızalı olabilir, fan motoru kontrol edilir. Sesli çalışıyorsa ses giderilir. Gerekirse değiştirilir. Ekovat sesli çalışıyor olabilir, ekovat kontrol edilir. Bağlantı vidaları sıkılır. Ses ekovat içerisinden geliyorsa ekovat değiştirilir.

DAYLUX Klima Çalışmaması

Ünite kapatıldıktan hemen sonra açılırsa çalışmaz. Ünite mod değiştirildikten hemen sonra çalışmaz. Bu, üniteyi korumak içindir. Üniteyi çalıştırmak için 3 dakika bekleyin.Calışmassa servise haber verin.

DAYLUX sıcak hava üflemiyor

Isıtma işleminde, ünite açıldıktan sonra üniteden soğu hava üflenmesini önlemek için dahili fan 2 ila 5 dakika çalışmayabilir. Ünite buzlarını çözüyordur. 5 ila 10 dakika bekleyin.

DAYLUX Klima Koku geliyor

DAYLUX Klima Üniteden, cihaza giren halı veya mobilya kokuları gelebilir. Montajını Ve bakımını servis merkezine yaptırın.

DAYLUX Klima Çıtırtı Sesi Geliyor

Bu ses, sıcaklık değişiminden ötürü ünitenin genişlemesi veya parçalarının birleşmesinden kaynaklanan sürtünme sebebiyledir.

DAYLUX Klima Hışırtı Sesi Geliyor

Yumuşak hışırtı sesi, cihaz içinde akan soğutma işlemindeki gazın sesidir.

DAYLUX Klima Ünite hava çıkışında buğulanma var

Soğutma işletiminde, buğulanma görülmesinin sebebi oda sıcaklığı ile dışarı üflenen havanın sıcaklığı arasında fark olmasıdır.Montaj servisinin kontrol etmesi gerekmektedir.

DAYLUX Klima odayı etkin bir şekilde soğutmuyor veya ısıtmıyor

Cihaz filtrelerini kontrol edin. Dış üniteyi kontrol ederek hava girişinin ve çıkışının tıkalı olup olmadığınına bakın.
Termostatın uygun ayarlı olup olmadığını kontrol edin. Pencerelerin ve kapıların sıkıca kapalı olmasına dikkat edin.sorun devam ederse servise bildirin.

DAYLUX Klima Ünite uzaktan kumanda sinyalini almıyor

Kumandanın pillerinin eski veya zayıf olup olmadığını kontrol edin. Uzaktan kumandayı ünitenin sinyal alıcısına doğru tutarak tekrar sinyal göndermeyi deneyin. Kumandanın pillerinin doğru takılıp takılmadıklarını kontrol edin.

Kumandanız çalışmazsa DAYLUX Klima bakım onarım servisini haberdar edin. Bu kontrolleri yaptıktan sonra cihazda sorun devam ederse ya da yanık kokusu alırsanız, klimayı hemen durdurun, elektrik sigortasını kapatın çağrı merkezimizi arayınız. Bu hatalı bir çalışma değildir. Servis çağırmadan önce iç Ünite çalıştığında veya durduktan sonra dahili üniteden tıkırtı şeklinde bir gürültü gelebilir. Bunun nedeni plastik gövdenin sıcaklık dalgalanmasıyla büzülmesi veya genleşmesidir.

8 Yorumlar

 1. Selam invertur klimam 30 çalışırken ve çok az ısı verirken df diye bir yazı çıkıyor makina uflemiyor biraz bekledikten sonra tekrar çalışıyor

  • klimalar 0 altına düştüğünde derece sık defross yapar, buz çözmeye geçer, bu arıza sebebi değildir.

   • Merhaba 12 binlik klimamız anide el 01 gösterdi üfleme yapmıyo neden olabilir

 2. Merhabalar.
  Daylux klimam çalışırken yaklaşık 1 saat kadar çalışıp çalışmayı durdurup ekranın da EC yazısı çıkıyor ve kilitleniyor ne kapanıyor ne açılıyor hava üflemeyi kesiyor ve sigortadan kapatmak zorunda kalıyorum. Bu hatayı neyden dolayı yapar bilgi verirseniz sevinirim…

 3. Daylux klima u5 hatasi veriyor sorun nedir

 4. Gözde

  Merhabalar.
  Klima çalışır durumdan bir anda EL ve OC yazısı yanıp sönmeye başladı.Kumandayı algılıyor fakat çalışmıyor.Neden böyle olduğu hakkında bir bilgi verirseniz çok mutlu oluruz

 5. Yasemin

  Merhabalar klima 30 çalışırken aniden df yazıyor ve çalşmayı durduruyor üstelik klima geçen aylardaki kadarda ısıtmıyor yardımcı olabil misiniz

  • Slmlar daylux 18000lik 2015de aldığım ve bakımlarını her yıl yaptirdigim bu klima uzun zamandır h5 göstermiyordu şimdi gösterge ekranında h5 yanıp sönüyor acaba bu bir arizami yoksa degilmi neden bunu yapıyor cevaplarsanız minnettar olurum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi